Uyku eğitimi

gokceoz09

Doğa 💚🌿
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2021
961
1.713
30
Merhaba hanımlar ay sonu bir yaşına girecek kızım. İlk altı ay çok iyiydi düzeni gece iki kere kalkar emzirme beşiğinde uyurdu sonraki dönemde sadece meme de uyur doku emziği bıraktı. Ve gece uyanmaları sıklaştı. Kendisi de uykusunu alamıyor bence ve yorgun oluyor , bende çalışıyorum ve inanın çok zor bi süreç oluyor. Uyku eğitimi alan var mı ? Ya da bana vereceğiniz tavsiyeler ???

Uyku eğitimi kar amaçlı bir sektör. Hiç bulaşmayın. Yatış kalkış saatleri, gündüz uyku süresi vs her şey tamamsa sadece uykuya dalma ve gece uyanında yeniden uykuya dönme şeklinde sıkıntınız varsa hangi yöntemi tercih ediyorsanız ona geçin. Siz gece emzirmeyi bırakmak istiyorsanız, bırakın. Ama illa ben odadan çıkacağım çocuk tek başına uyuyacak diye bir şey yok. Yanına yatın, kucakta sallayın, sırtını kaşıyın... Memelerin uyuduğunu, dinlendiğini, sabah için ona süt yaptıklarını anlatın. Belki 2 saat sürecek uykuya dalması ama dalacak ve 1-2 gün içinde olmasa da alışacak.

Bir de şu var 12-15 ay arası uyku açısından çok sıkıntılı. Ne yaparsanız yapın gece uykuları çok kötü olabilir. Konuşma, yürüme, rüya görme, hayal gücünün gelişmesi ile ilk korkular... Sadece sizin için sürdürülebilir, zor olmayan bir uyutma yöntemine geçin, kazancınız o olur.

Uyku eğitimi kar amaçlı bir sektör. Hiç bulaşmayın. Yatış kalkış saatleri, gündüz uyku süresi vs her şey tamamsa sadece uykuya dalma ve gece uyanında yeniden uykuya dönme şeklinde sıkıntınız varsa hangi yöntemi tercih ediyorsanız ona geçin. Siz gece emzirmeyi bırakmak istiyorsanız, bırakın. Ama illa ben odadan çıkacağım çocuk tek başına uyuyacak diye bir şey yok. Yanına yatın, kucakta sallayın, sırtını kaşıyın... Memelerin uyuduğunu, dinlendiğini, sabah için ona süt yaptıklarını anlatın. Belki 2 saat sürecek uykuya dalması ama dalacak ve 1-2 gün içinde olmasa da alışacak.

Bir de şu var 12-15 ay arası uyku açısından çok sıkıntılı. Ne yaparsanız yapın gece uykuları çok kötü olabilir. Konuşma, yürüme, rüya görme, hayal gücünün gelişmesi ile ilk korkular... Sadece sizin için sürdürülebilir, zor olmayan bir uyutma yöntemine geçin, kazancınız o olur.
O kadar araştırma yaptım, birinden eğitim aldık, hem psikolojik oğlum hem ben yaralandık diyebilirim ve duyduğum gördüğüm en güzel yaklaşım bu yorumda. Kesinlikle katılıyorum!

Ben bir hanımla görüştüm sadece planlama 750, 1 haftalık eğitim 2000, 2 hafta 3000 dedi
ay işe yarayacağını bilsem alınırmış ama bilemedim ya mesela benim bebeğim uyuyor uykuya geçişte de büyük sorunlar yok ama saatleri çok kötü oldu çok yıpranıyorum ben de o da

Ben 6 ay dolunca vermeye kalktim yarim saat icinde pes ettim cocuk aglamaktan kustu yasadigim vicdan azabini anlatamam size. Yok göz temasi kurma yok sadece okşa kucaga alma vs vs . Resmen travmatik bi gece yaşamistik esim salonda kendini zor tutmus cocuk 15 dk boyunca böğürerek ağladı resmen. En sonunda aldim kucagima s..m uyku egitimine dedim bidaha asla yapmam. Bu kadar aglayacagini bilsem asla ama asla yapmazdim sabir isi yani buna katlanan yapabilir ama dedigim gibi benim icim parcalandi.

Arkadaşlar. Ben şu şekilde yapmaya başladım benim amacım meme de uyumayı bırakmalıydı çünkü çalışıyorum ve bensiz uyumayı öğrenmesi gerekli. Meme ile uykuyu bağdaştırmayı bırakmasını istedim. Asla derdim çocuğum benden ayrı yatsı kendi odasına gitsin vs değil. Öncelikle bazı geceler uyanıp kendi başına uykuya daldığını gözlemledim. Demek ki bunu başarabilir dedim. Yıllık izindeydim geçen hafta ve başladım. Gündüz uykusunda önce salonda emzirdşm sonra yatağa yattık ikiniz uyku müziği açıp onu öpüp kokladm sürekli. İlk başta yatak içinde oyunlar oynadı sonra meme istedi ağladı en sonunda uykuya yenil düştü. Şuan bu şekilde ilerliyorum ve geçen gece ağlamadan sadece mızıklayarak 11 dk da uyudu

Merhaba hanımlar ay sonu bir yaşına girecek kızım. İlk altı ay çok iyiydi düzeni gece iki kere kalkar emzirme beşiğinde uyurdu sonraki dönemde sadece meme de uyur doku emziği bıraktı. Ve gece uyanmaları sıklaştı. Kendisi de uykusunu alamıyor bence ve yorgun oluyor , bende çalışıyorum ve inanın çok zor bi süreç oluyor. Uyku eğitimi alan var mı ? Ya da bana vereceğiniz tavsiyeler ???
Merhaba benim bebiş de aynı durumda sizde bir gelişme oldu mu

Böyle yapınca gece uyanmaları azaldı mı Emzirmeyi başka odada mı yapıyorsunuz bizimki yatakta emmek istiyor
Örneğin salonda emzirip memede uyumamasını söylüyordum odaya geçince yarakta meme vermedim süreç çok gzl ilerledi ama işe başlayınca malesef bozuldu şimdi tekrar izne çıktım inş devam edeceğiz

Örneğin salonda emzirip memede uyumamasını söylüyordum odaya geçince yarakta meme vermedim süreç çok gzl ilerledi ama işe başlayınca malesef bozuldu şimdi tekrar izne çıktım inş devam edeceğiz
Gece uyanmaları azaldı mı peki? Yatağa geçip meme vermediğinizde çok ağlamıyor mu? Emzik bırakınca oğlumun da uyku düzeni bozuldu, sabaha kadar emerek uyuyor. En az uykudan yarım saat önce emzirmeyi bırakmak gerekmiş ama bizim için imkansız gibi. Meme vermeyi reddettiğim an ağlama krizine girer ve isterse saatlerce bekleyeyim verene kadar asla uyumaz. Emzirmeyi bırakmak için de çok küçük ne yapacağım bilmiyorum.

Salonda emzirip yatağına koyduğumda yine uyanıyor bu sefer kaldır koy ile bütün gece geçiyor yatağa almak kolaylık sağlıyor sanırım ama bu seferde yine uykusuzlum ve sırt ağrısı var

Salonda emzirip yatağına koyduğumda yine uyanıyor bu sefer kaldır koy ile bütün gece geçiyor yatağa almak kolaylık sağlıyor sanırım ama bu seferde yine uykusuzlum ve sırt ağrısı var
Ben kendi yatağımıza koyuyorum yanına uzanıyorum hiç kalkmıyorum uyuyasıya kadar . Uyuduğunda beşiğe koyuyorum

Gece uyanmaları azaldı mı peki? Yatağa geçip meme vermediğinizde çok ağlamıyor mu? Emzik bırakınca oğlumun da uyku düzeni bozuldu, sabaha kadar emerek uyuyor. En az uykudan yarım saat önce emzirmeyi bırakmak gerekmiş ama bizim için imkansız gibi. Meme vermeyi reddettiğim an ağlama krizine girer ve isterse saatlerce bekleyeyim verene kadar asla uyumaz. Emzirmeyi bırakmak için de çok küçük ne yapacağım bilmiyorum.
Valla büyüdükçe daha zorlaşıyor daha çok memede kalmak istiyor. İlk iki gün ağladı ama sonra sadece mızırdandı biz pes etmezsek onlar da alışıyor. Ve uykusu daha iyi oldu

Beşiğe koyduktan sonra kaç saatte bir uyanıyor. Bizimki saat başı uyanıyor. 4 ten sonra her yarım saatte bir uyanıyor bu durumda ne yapmam lazım çaresizim
Genelde iki saatte bir ama değişiyor tabi. Her çocuk farklı… kendi kendine uyumayı öğrenmesi lazım hep bize alışık olduğu için arıyorlar

X