Üveys zikri hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Engelsiz anne

Hafız adayı👩🏻‍🦯
Kayıtlı Üye
31 Mart 2023
163
154
Selamünaleyküm arkadaşlar bu siteyi üye değilken çok takip ettim, karşıma üveys zikri diye bir konu çıktı ve bir kaç merak ettiğim şeyler olduğu için ben de aranıza katıldım
Kimisi yere göğe sığdıramazken kimi bulaşmayın aman diyor
Ben de düşündüğüm zaman kelime-i tevhid Salavat her gün getiriyorum ancak onların gördüğü rüyaları daha hiç görmedim,
Bulaşmayın diyenlere sorum neden acaba? Sonuçta tevhid salavat ne zararı olabilir

Yaşa gör diyenler Ben de sizin yaptıklarınızı her gün yapıyorum Ama dediğiniz kişilere hediye etmiyorum dediğiniz kişilere hediye etmediğim için mi o anlatılan şeyleri yaşamıyorum
Sonuçta ALLAH Rızası için aynı şeyleri yapıyoruz
Aralarındaki fark ne
Imarım anlatabilmişimdir acemiliğime verin

Bilmediğiniz şeyi niye yapıyorsunuz
Yanı normal dualarımızı okuyun bu tarz şeyleri merak ediyorsanız kendiniz araştırın

bir şey yapmadım
Sadece meden bir kısım çok güzel derken bir kısım tam tersini söylüyor bunu merak ettim
Cevabımız için teşekkür ederim

Selamünaleyküm arkadaşlar bu siteyi üye değilken çok takip ettim, karşıma üveys zikri diye bir konu çıktı ve bir kaç merak ettiğim şeyler olduğu için ben de aranıza katıldım
Kimisi yere göğe sığdıramazken kimi bulaşmayın aman diyor
Ben de düşündüğüm zaman kelime-i tevhid Salavat her gün getiriyorum ancak onların gördüğü rüyaları daha hiç görmedim,
Bulaşmayın diyenlere sorum neden acaba? Sonuçta tevhid salavat ne zararı olabilir

Yaşa gör diyenler Ben de sizin yaptıklarınızı her gün yapıyorum Ama dediğiniz kişilere hediye etmiyorum dediğiniz kişilere hediye etmediğim için mi o anlatılan şeyleri yaşamıyorum
Sonuçta ALLAH Rızası için aynı şeyleri yapıyoruz
Aralarındaki fark ne
Imarım anlatabilmişimdir acemiliğime verin
Selamlar. Bende bu zikri araştırırken bu yorumları okudum, açıkcası bu zikirlerde herhangi bir art niyet göremedim. Tamamen ayetler, salavat, abdest ile Allah a yöneliyor insan. İnsanlar kendi korkularıyla yüzleşmiş olabilir, bilemiyorum. Çünkü normalde zikir çekmeyen biri başladığında şeytan onunla uğraşır, bıraksın diye. Ayrıca kişi Allah ın razı olduğu bir hayat sürmüyorsa negatif enerjilere kendini açıyor. Ben bu zikirleri zaten okuyorum, orada yazan listenin büyük kısmına gönderiyordum fakat Veysel karani zikri olarak değil. Bence okumaktAn çekinmeyin, korkularınızla yüzleşin. Sevgiler 🌺

Başlarındaki adam kimseye ihtiyacınız yok Allah yeter deyip bir sürü kitap satıyor, kendini ön plana çıkarıyor. Komşunun gelini katılmış bunlara en son görüştüğümüzde bayılma nöbetleri geçiriyormuş kız, belki psikolojik olarak etkilendi belki başka sebeplerden bilmiyorum daha sonra bıraktığını biliyorum hocamla görüştükten sonra manevi aşktan mı oluyor dedi neydi unuttum.
Kızdan öğrendiğim kadarıyla bir de her bireye "evliya" hoca atanıyormuş, bunlar WhatsApp üzerinden devamlı irtibat halinde oluyorlar vs.. Bana biraz örgüt vari geldi, insanları yönetmek için boş bırakmıyorlar. Kızın evliya hocası da erkekti bu arada. İslami bir şuur taşısalar evli bir kadının bir erkekle 7/24 muhatap olmasının normal olmadığını bilirlerdi diye düşünüyorum. Dışarıdan bakınca bana işi gücü zorla kitap aldırmak olan insanlar gibi göründü. Kitap almazsa sonraki aşamaya geçemiyormuş🤭

Allahın adını anmaktan ne zarar gelir ki, ama şu kadar sayıda şunu oku diye birşey ne ayette ne hadislerde geçer. Uydurma şeyleri bırakıp kuran okumak ve sahih yani gerçek hadislerden edinilen bilgileri uygulamak her zaman en güvenli yoldur.

Başlarındaki adam kimseye ihtiyacınız yok Allah yeter deyip bir sürü kitap satıyor, kendini ön plana çıkarıyor. Komşunun gelini katılmış bunlara en son görüştüğümüzde bayılma nöbetleri geçiriyormuş kız, belki psikolojik olarak etkilendi belki başka sebeplerden bilmiyorum daha sonra bıraktığını biliyorum hocamla görüştükten sonra manevi aşktan mı oluyor dedi neydi unuttum.
Kızdan öğrendiğim kadarıyla bir de her bireye "evliya" hoca atanıyormuş, bunlar WhatsApp üzerinden devamlı irtibat halinde oluyorlar vs.. Bana biraz örgüt vari geldi, insanları yönetmek için boş bırakmıyorlar. Kızın evliya hocası da erkekti bu arada. İslami bir şuur taşısalar evli bir kadının bir erkekle 7/24 muhatap olmasının normal olmadığını bilirlerdi diye düşünüyorum. Dışarıdan bakınca bana işi gücü zorla kitap aldırmak olan insanlar gibi göründü. Kitap almazsa sonraki aşamaya geçemiyormuş🤭

Allahın adını anmaktan ne zarar gelir ki, ama şu kadar sayıda şunu oku diye birşey ne ayette ne hadislerde geçer. Uydurma şeyleri bırakıp kuran okumak ve sahih yani gerçek hadislerden edinilen bilgileri uygulamak her zaman en güvenli yoldur.
Evet tabi pek çok kökeni sağlam olup suistümal edilen dua, zikir aklınıza gelebilecek para kazsnma aracına dönüşen şeyler var. Kastedülen bu değil. Gerçek okan Veysel Karani zikri. Bu şekilde insanları zikirden, Kuran dan uzaklaştırıyorsunuz. Bir şeyin samimiyetini sorgulayacak akıl var. Kuran da defalarca akletmez misiniz yazıyor. İslam, Allah a yaklaşmak parayla olmaz. Kıstas olarak bunu koymak bile çoğu kişiyi, kurumu elemeye yetiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X