Üst Sağ Karında Şişlik

simurrg

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2023
532
569
30
Merhaba herkese,
Yaklaşık bir aydır arada bir son 1 haftadır da sürekli üst karnımın sağ tarafında şişlik hissediyorum. Aynı zamanda rahatsız edici bir his var içeride sanki diğer organlarımı sıkıştırıyor kasığıma doğru gibi böyle gerilme var. Sağ taraf derkenmideye paralel bele doğru sağ kenarda. Biraz önce mesela bastırdım belimde de o rahatsız edici doluluk oluştu. Otururken bir sağıma dokunuyorum bir soluma sağ bele doğru resmen şiş sert böyle. Ama sağ taraf yumuşak. Daha önce böyle birşey yaşayan var mı? Varsa ne çıktı?

Merhabalar bende 23 haftalık gebeyim son iki haftadır sağ üst köşede karın ağrısı yanması mi diyim çekiyorum doğrulamiyorum bile karaciğer yağlanması mi acaba diye düşünüyorum bebeğe bir zararı olur mu aklıma herşey geliyor ama kan testlerim temiz çıktı ve ultrasonda da birşey çıkmadı napicam bilmiyorum

Bende de safrada taş çıktı sadece canım doktor gaz olduğunu söylüyor. Karaciğer yağlanması ultrasonda çıkardı. Alt ast değerlerin de normalse karaciğerde sorun yoktur. Bebiş sıkıştırıyordur yaz da olunca tabi o şekilde hissediyor olabilirsin. Sağlıkla kucağına al inşallah

İnşallah dediğiniz gibidir Allah razı olsun çok sağol

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…