USG sonuçları meme biyopsisi

melodyk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
1
0
24
24 yaşındayim elime gelen kitle ve ağrı sonucunda genel cerrehiye gittim USG için 7 ay sonra randevu verdiler bu süre uzun olduğu için hemen özele gidip USG çektirdim ve 6 ayda bir kontrol önerdiler. Endişelenecek bir durum yok denildi. Sağ 12 hizasındaki belirtilen kitle özelde görülmemişti veya önemsemediler bilemiyorum. Ardından devletteki randevum geldi tam 6 ay sonra kontrol için gittim raporum ekteki dosya gibi meme biyopsi önerdiler. Sizce başka doktora gitmeli miyim ve biyopsi ağrılı bir işlem mi öncesinde kan tahlili vs yapılıyor mu? Korkulacak bir durum var mı? Ailemde meme kanseri öyküsü yok ama anneannem farklı bir kanser türünden 1 yıl önce vefat etti. Alanında uzman veya tecrübe eden kişiler düşüncelerini benimle paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Eklentiler

• IMG_20240802_024417.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 123
Çok geçmiş olsun öncelikle. Başka bir hastaneye gidip ultrason çektirsen daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü şüpheli gördüğü lezyonunu şeklini bile tarif etmemiş.

Ailede olmasının kanser hastalığının ben bi önemi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum bu düşünceye kapılıp bende yoktur düşüncesi depo yanlış çevremde ki çoğu kişide aile de olmadığı halde kendi yakalanan oluyor bu yüzden siz en iyisi çok iyi bir yere gidip usg çektirin aynısını yaşadım bende de kitle vardı bir doktor önemsiz dedi iyi bildiğimiz Prof girişimsel radyoloji doktoruna gittik iyi huylu duruyor ama yinede şüphe var kötüde olabilir dedi biyopsi yaptı hemen şükür temiz geldi sonra ben emzirdim geçmez denilen fibroadenomum geçti. Doktorlar inanamadı ama olamaz diye de birşey yoktu dediler 3 yıl öncesi mememde kistler fibroadenomlar varken şimdi tertemiz çok şükür 1 yıl önce çekildim en son usg sizde içinizi ferah tutun

Bu süreçte Sağ memenizdeki kitle büyüdüğü için görüldü belki de..konu kanser olunca en ufak bir şüphede biyopsi yapılması taraftarıyım. Sonuç kötü ise tanı konulan evrenin ne kadar önemli oldugunu tahmin dahi edemezsiniz

Kesinlikle katılıyorum .bende meme kanseri tedavisi görüyorum .ve erken teşhisin hayat kurtariciligi müthiş inancımızı yitirmeyelim

Merhaba çok canım sıkkın annemin paraloji sonucu çıktı bugün ve kendisi köye gitti 1 ay sonra gelecek anlayan varmı kötü bir durum var ise ğaıracagım erkenden götüreceğim

Merhaba çok canım sıkkın annemin paraloji sonucu çıktı bugün ve kendisi köye gitti 1 ay sonra gelecek anlayan varmı kötü bir durum var ise ğaıracagım erkenden götüreceğim
Kalsifikasyon olması düşündürğcü sanırım diğer kısmı bilmiyorum. Yeni meme kanseri tanısı aldım belkş anlarım diye o yüzden baktım bence bi doktordan görüş alıp ona göre getirin annenizi.

mrba, naptiniz acaba? ultrason mamografi cektirmedinizmi direk biopsy mi dediler?

Çok geçmiş olsun teşekkür ederim biranöbce göstereceğim çok tedirgin oldumsiz nasılsınız ayan

anladıgım kadarıyla kötü bir sonuç değil terimleri de araştırdım hepsi iyi huylu sonuçları gösteriyor. siz yine de doktora gösterin ama endişelenmeyin güzel görünüyor

bir sorum olucak. 3 ay once emzirdim ve goguslerimle daima ugrasiyordum. suan bir kitle fark ettim kucukte degil uzum den buyuk. biopsiye randevum var ama cok korkuyorum. kotu huylu kitle 3 ayda cikabilirmi ve bukadar buyuk olmasi?

Doktor mu sizden biyopsi istedi iyi huylu şüphe bile olsa istiyorlar sanırım es geçmiyorlar annemde vardı şimdi biyopsi oldu sonucunu doktora göstereceğiz iyi düşünün iyi olsun iyi huylu kitleler birçok kadında var insan biyopsi kelimesini duyunca bile korkuyor ama korkmayın temiz çıkar inşallllah emzirme dönemindesiniz hormonsal da olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…