Ureaplasma Urealyticum- üreplazma- vajinal enfeksiyon- vajinal mantar

yanakhanim0

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2024
84
11

Ureaplasma Urealyticum- üreplazma- vajinal enfeksiyon- vajinal mantar​

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,
Ben 7 senelik evliyim ve hamileyim.
Eşimden de kendimden de eminim eşimin daha öncesinden bu enfeksiyonu alması imkansız gibi bir durum çünkü aynı okuldan mezun olup evlendik uzun yıllardır beraberiz.
Biz bu yaz ailecek tatile gittik ve gittiğimiz otel aşırı kalabalıktı biz sauna hamam spa ortak olan havuz hepsini fazlasıyla kullanmış bulunduk.
Tatil sonucunda ise aradn 10 gün geçmedi bile benim şikayetlerim oluştu doktorlar hep mantar dedi zaten başka ne olabilirdi ki?
Aklımızın ucundan bile geçmedi ikimizinde en son bi doktor kültür aldı ve sonucu Ureaplasma Urealyticum çıktı.
Üstelik hamileyim tedavi seçeneğimizde yok eşimde belirti olmamasına rağmen o ilaç kullandı.
Eşim bu duruma aşırı tepki verdi bana karşı bakışı değişti hatta :KK43: ama hamileyim ve kendimden eminim...
Demem o ki bir çok yorum gördüm doktorla görüştüm bu konu için bu hastalık sadece cinsel bulaşla olmuyor.
Ortak alan, avm, ortak tuvalet vs. cok dıkkatlı olun ozellikle hamıleler.
Aranızda güven sorunu yok ıse esınızden suphe duymayın insanlık hali olabılıyormus ıste bagısıklıgı dusuk olanlar ıcın ozellıkle bu tarz bakterılerden kacınılmaz oluyo.
Merhaba, ben evlendim ve balayina gittik sonra eşim yurtdisina gitti ve 2 ay sonra geldi, 2. Gelisinde Antalya'ya otel gittik ve 2 gün benim sikayetler başladı, dediginiz gibi mantardi idrar yolu enfeksiyonu derken 1 yili devirdik ve nihayetinde bir Dr kultur alıp ureaplasma olduğunu söyledi, esli tedavi olduk, sonuç negatife döndü ama 5 yıldır benim sikayetlerim hala bitmedi. Dr bana bunun kesinlikle cinsel yolla bulastigini başka türlü bulasmayacagini söyledi, bende madem öyle eşim ile ilk birlikte olduğunda neden olmadı dedim o da bunun bir kulucka süresi olduğunu ve 2 ay sonra aciga ciktigini söyledi ama ben yasadiklarimi gozden gecirdigimde bunun denizden kaynakli olduğunu düşünüyorum çünkü dediginiz gibi otel kalabalikti ve deniz çok pisti, velhasil ne kadar tedavi olsakta gecmiyor bu illet, şuan bende hamileyim ve bu durumda dolayı cinsel birliktelik yasamiyoruz ki tetiklenmesin, sizde hamileliginiz boyunca birliktelik yasamasaniz sizin ve bebeginiz iyi daha iyi olacaktir, umarım her şey yolunda gider.

Umarım hersey yolunda gider biz aynı iş yerinde çalıştık biz hiç ayrılmadık sosyal hayatı bile olan insanlar değiliz ne eşim ne de benden kaynaklı böyle durum yok çok eminim.
Allah herkesin yardımcısı olsun

Merhaba arkadaşlar,
Ben 7 senelik evliyim ve hamileyim.
Eşimden de kendimden de eminim eşimin daha öncesinden bu enfeksiyonu alması imkansız gibi bir durum çünkü aynı okuldan mezun olup evlendik uzun yıllardır beraberiz.
Biz bu yaz ailecek tatile gittik ve gittiğimiz otel aşırı kalabalıktı biz sauna hamam spa ortak olan havuz hepsini fazlasıyla kullanmış bulunduk.
Tatil sonucunda ise aradn 10 gün geçmedi bile benim şikayetlerim oluştu doktorlar hep mantar dedi zaten başka ne olabilirdi ki?
Aklımızın ucundan bile geçmedi ikimizinde en son bi doktor kültür aldı ve sonucu Ureaplasma Urealyticum çıktı.
Üstelik hamileyim tedavi seçeneğimizde yok eşimde belirti olmamasına rağmen o ilaç kullandı.
Eşim bu duruma aşırı tepki verdi bana karşı bakışı değişti hatta :KK43: ama hamileyim ve kendimden eminim...
Demem o ki bir çok yorum gördüm doktorla görüştüm bu konu için bu hastalık sadece cinsel bulaşla olmuyor.
Ortak alan, avm, ortak tuvalet vs. cok dıkkatlı olun ozellikle hamıleler.
Aranızda güven sorunu yok ıse esınızden suphe duymayın insanlık hali olabılıyormus ıste bagısıklıgı dusuk olanlar ıcın ozellıkle bu tarz bakterılerden kacınılmaz oluyo.
Aynı durumdayız nişanlım test yaptırdı onda negatif ve bende bu enf. belirtileri bekarken de hep vardı zaten ama o zaman birlikteliğim olmadıgı ıcın hıc bir doktor vajinal kültür testi yapamadı.
İdrarda temiz cıkıyordu ne oldugunu hıc bulamadılar.
Hep idrar yolu enf. denildi ama...
Birliktelik sonrası kadın dogum doktoruna muayene olduktan sonra vajinadan kultur aldılar ve orada cıktı bu bakterı nısanlımdan önce kımseyle beraber olmadıgımı bıldıgı halde adam garip oldu ama neyse kı bızım guven sorunumuz yok cok sukur.
Bu arada hemsıreyım ben bagısıklık eger dusukse doktor hastaneden bile alabilirsin dedi cunku bagısıklık cok etkiliymis bu mikropta.
Ayrıca bir çok doktor yazıları da var konuyla alakalı;
  • Ortak kullanım alanları WC, hamam, epilasyon merkezleri de etken.
  • Bir diğer bulaşma yolu ise hamilelik ve doğum sırasında anneden bebeğe geçiştir.
Sımdı testım negatıf biraz zaman beklıyorum ona gore herkesı bılgılendırecegım.
Sonuç olarak tedavisi var.
Bağışıklığı yüksek tutmaya calısın...
Herkese gecmıs olsun..

Aynı durumdayız nişanlım test yaptırdı onda negatif ve bende bu enf. belirtileri bekarken de hep vardı zaten ama o zaman birlikteliğim olmadıgı ıcın hıc bir doktor vajinal kültür testi yapamadı.
Birliktelik sonrası kadın dogum doktoruna muayene olduktan sonra vajinadan kultur aldılar ve orada cıktı bu bakterı nısanlımdan önce kımseyle beraber olmadıgımı bıldıgı halde adam garip oldu ama neyse kı bızım guven sorunumuz yok cok sukur.
Bu arada hemsıreyım ben bagısıklık eger dusukse doktor hastaneden bile alabilirsin dedi cunku bagısıklık cok etkiliymis bu mikropta.
  • Bir diğer bulaşma yolu ise hamilelik ve doğum sırasında anneden bebeğe geçiştir.
Herkese gecmıs olsun..
Inşallah geçmiştir sık idrar ve diğer şikayetleriniz hemşire hanim bize bilgi verirseniz teşekkür ederim sağolun

Herkese gecmıs olsun..
Nasılsınız iyimisiniz geçtimi şikayetlerin hepsi hemşire hanim

X