Ünlülerin Makyaj Sırları

speedy-gonzales

Carpe Diem
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008
56.600
4.466
Bakım kremlerini buzdolabında saklayın
Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse en fazla 30 ay saklanabilir. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyarak.

Maskaranızın kurumasını nasıl önlersiniz?
Kurumaya başlayan maskaralar için, maskaranın fırçasına birkaç damla ılık su dökün ya da hint yağı damlatın. Böylece maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Rujunuzu fırçayla sürün
Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuç elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Ojenizi sulandırın
Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulanmış, hem de güzel bir parlaklık kazanmış oluyor.

Kalemlerinizi buzdolabına koyun
Göz ya da dudak kalemleri, uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında soğutun. Uç sertleştiğinden daha kolay açılacak ve hiç ziyan olmayacaktır.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

CEYDA DÜVENCı (Oyuncu)
"Yüzümü sebze suyuyla yıkarım"
* Özel günler dışında makyaj yapmam. Bol su içerim ve maydanoz yerim. Güneşten korunurum.
* Annem yemek hazırlarken ya da meyve soyarken elinde kalan sebze ve meyve sularını yüzüne sürer ve bir süre öyle durur. Ben de uygularım muhteşem bir doğal bakım.
* Her zaman pozitif düşünürüm.

DENıZ UĞUR (Oyuncu)
"Her gün süt içerim"
* En önemli güzellik sırrım spor. Her gün mutlaka bir saat yürüyorum. ınsan spor yaptıkça güzelleşir. Çünkü böylelikle vücudunuzdaki toksinleri atıyorsunuz.
* Günde birkaç bardak süt içerim. Cildimi güzelleştiriyor.
* Benim tavsiyem kilo almamak. Belli bir kiloyu hep korumak lazım. Kilo alıp vermek çok sağlıksız bir şey. Ayrıca vücudu deforme de ediyor.

DİDEM UZEL (Oyuncu)
"Ayda bir kez hamama giderim"
l Olumlu düşünceyi yaşam biçimi olarak görüyorum ve pozitif olmanın insanı güzelleştirdiğine inanıyorum.
* Hep doğal ürünleri tercih ediyorum. Güneşe çıkmıyorum ve zararlı ışınlardan korunmak için koruyucu kremler kullanıyorum. Ayda bir hamama gidiyorum. Ayrıca düzenli cilt bakımı yaptırıyorum.
* LPG selülit tedavisinde çok başarılı bir yöntem. 15 seans sonra çok iyi sonuç alıyorsunuz. Herkese tavsiye ediyorum.

GAMZE ÖZÇELİK (Oyuncu)
"Yosun maskesi uyguluyorum"
* Her zamanki günlük temizleme işlemleri ve bir-iki ayda yaptırdığım cilt bakımları dışında ekstra bir şeyle uğraşamıyorum. Ama saçlarıma çok özen gösteririm. Çok iyi saç bakım ürünleri kullanırım. Yıllar geçse de bu bakımlardan ve saçlarımın rengiyle şekliyle oynamaktan vazgeçemem.
* Yosun maskeleri vücudu ve cildi müthiş derecede güzelleştiriyor. Tavsiye ederim. kadinca.net

EYŞAN ÖZHİM (Oyuncu) "Su gençlik kaynağım!"
* Suyun büyüsüne inanırım. Banyoda arka arkaya sıcak ve soğuk su uygulandığında kan dolaşımı sağlanır. Bu da gençlik demektir. Ayrıca bol bol su içerim.
* Güzelliğin sırrı içten gülümsemede yatar. Mutlu olmak sevmek sevilmek saymak sayılmak... Bunlar insanı güzel gösteren sırlardır.

ECE SÜKAN (Model) "Elma yerim kola içmem!"
* İçten dışarıya tertemiz spor yapmış nemlendiricilerimi sürmüş sağlıklı yemek yemiş iyi bir ruh haliyle ve iyi uyumuş olarak ışıldamak isterim. En önemli güzellik sırrım yüzüme ve vücuduma bol nemlendirici sürmektir.
* Güneşten korunun her şeyden yiyin ama sağlıklı olanlarından ve çok olmamak şartıyla. Hiçbir şey yememe cezası vermeyin kendinize. Güzel bir cilt için elma yiyin kola içmeyin.

AŞKIN NUR YENGİ (Şarkıcı) "Suratımı sodayla temizlerim"
* Asla makyajla yatmam. Her sabah güne nemlendirici ve tonik sürerek başlarım.
* Yüzümü gazı kaçmış sodayla temizlerim.
* Cildiniz için bol bol meyve ve sebze yiyin. Her gece mutlaka yüzünüzü temizleyin. kadinca.net

maskaraya hint yağı mı?
sakın böyle birşey yapmayın hem rimelinizden olursunuz hem de pandaya dönersiniz
yağ rimelin akışkanlık kazanmasını sağlar
kirpikte kurumaz ve heryere bulaşır

maskaraya hint yağı mı?
sakın böyle birşey yapmayın hem rimelinizden olursunuz hem de pandaya dönersiniz
yağ rimelin akışkanlık kazanmasını sağlar
kirpikte kurumaz ve heryere bulaşır

hint yağını bende tavsiye etmiyorum denemedim de ama sıcak su damlatılacak şekilde yapıp kullanabilirsiniz.Denedimvereliniortak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…