Ünlülerin hayatına özenmek

Sadece alkol sigara olsa keşke kullandıkları

Sadece alkol sigara olsa keşke kullandıkları

Benim eşim gece klüplerinde, canlı müzik yapan mekanlarda çalışıyor. Kuliste gördüklerini ifşa etse bir daha iş bulamaz.
Bir tane olayını anlatayım. Türkiye’nin çok sevilen, popüler bir kadın şarkıcısı gece 23.30’da permatik aldırmaya yolladı. Ben tabii konulara çok uzak olduğum için anlamadım niye istediğini. Uyuşturucu için Permatiğin çubuğunu kullanıyormuş.

Yani arada hepimize olur işte başka insanların güzelligi, parası, ilişkisi bizi imrendirir. Bana uzun zamandır olmuyordu ta ki dün küçücük sma hastası bir bebeğin kampanyası bir anda bitene kadar. Birisi 3.5 milyon liraya yakın parayı bir anda verip kampanyanın kalan kısmını tamamladı. O kadar özendim ki, çok isterdim böyle bir gücümün olmasını. Bir yandan da böyle insanların varlığı beni aşırı mutlu etti. Onun dışında aşırı zenginlik çoğu zaman bana korkutucu geliyor ne bileyim.

Ben tesadüfen gördüğumde bile sıkılıyorum, icimden soyledigim tek seyde biz 300 binlik ev icin on sene borc oderken adamlar bir gecede harciyor bu iste bir haksizlik var.
Sonra sma li cocuklar var, onlar orda nefes bile alamayip bir kutu ilac beklerken o kadar varligin icinde afedersiniz ama g.tunu basini gosteren insanlari anlayamiyorum mesela.
Yardim ediyorlarmidir belki, mecburlarmi degiller ama sadece 1 ay eglenmeseler ve o parayi bu cocuklara bagislasalar hepsi kac cocuk kurtulur sizce?
Para bazen kime gidecegini bilmiyor sanki.
Kisacasi varlikli hayatlarina ozenmiyorum, varlikli insanlar kendi hayatlarini kurtaracak kadar parayi bir kenara atsada geri kalanini yoksullara ozellikle hasta cocuklarin tedavisine verse o cocuklar icin hayat ne kadarda yaşanilasi guzel olur diyorum icimden.

Valla sayelerin de öğreniyoruz işte bizim ev Bebek Arnavutköy de bizim sokağa girmeden nargile içilen cafeler var caddede bir tanesi oraya yuva yapmış sanki birde hiç beklenmeyecek efendi bi adam taksi orda durdu indim biri bişeyler söylüyor sonra baktım bu aktör bozuntusu garson fırladı hemen kusura bakmayın kafası yerinde değil filan dedi çok takılmadım yürüdüm gittim ne dediğini anlamadım ama sırıtarak konuşmasına ve garsonun panik olmasına göre pis konuşmalardı artık o taraftan yürümüyorum valla hele sahil en beteri pandemiden dolayı gidemiyorlar oh olsun

Para mutluluk getirir mi?...sorusunu incelemişler ve şöyle bir sonuç çıkmış.
Biz para kazanmak için günümüzün en az 3te 1ini harcıyoruz. Yol vb eklenince belki de günün yarisi.
Zengin insan bu süreyi parasıyla kendini mutlu edecek aktivitelerde geçiriyor.
Yani para aslında zamanı satın alıyor.
O zamanı da parasıyla satın alabildigi aktivitelerle harcıyor.
Para mutluluk getiriyor yani.

Özenmiyorum aksine üzülüyorum. Hepsini genellemek doğru olmaz ama çoğu o gördüğünüz hayatı yaşamak için öz saygısını yitirecek şeyler yapıyor. Azıcık aşım kaygısız başım. Fazladan 2 güzel yer görüp 100 foto çekeceğime gördüğüm yerleri doya doya izler 2 fotoğraf çeker mutlu mesut yaşarim daha iyi

hiçbir ünlüyü takıp etmem beğendiklerimin profiline bakarım arada

Misal Seyma subasi vay anasini kadina bak dunyayi geziyo luksun icinde diyorum ama sifir ozenti Allah cok verip azdirmasin, az verip aratmasin yada azicik aşım agrisiz basim der hayatima bakarim hep

Ünlüleri hiç takip etmem bilmem de.. Yasemin sakallı oğlunu takip ediyorum Nilgün bodur Müge anlı o kadar Gerisi beni ilgilendirmez açarım tarih kitaplarıyla aşk yaşamak daha güzel...

Araştırmalar net aslında.
Evet para arttıkça mutluluk getiriyor ancak, belirli bir miktardan sonra etkisi kalmıyor.

Yani bir ailenin geliri ayda 3 bin ise 10 bine çıktığında daha mutlu oluyorlar. Ancak 20 bine hatta 100 bine bile çıksa bir etkisi olmuyor.

Ünlülerin ise mutsuz olmak için çok sebebi var.
1) Selülitli bacakla asla dolaşılamaz, kafasına göre alışveriş yapamaz, bir çıkıp ağız tadıyla kahve içemez. Hep kendi çevresinde kalmalı ki güvende olabilsin.

2) Gelirleri çok değişken, halkımızın geleneksel “İnsan gördüğü günden geride kalmasın” lafını burada bir daha yad ediyoruz. Yaşı biraz büyüse mankenlik teklifi gelmiyor, roller değişiyor. Çocuğu olsa zengin döneme alıştığı için zaten mutsuz.

3) Kötü niyetle yaklaşan çok. Burada X komşu kocişimi ayartır mı diyince gülüyoruz, onlar gülemiyor.

Ünlünün parası gelsin ama ünü onun olsun, istemem açıkçası.

İnstagram için ise yemeklerden örnek veririm hep, siz sadece yemeği görüyorsunuz bir de ocağın mutfağın haline bakın derim. Yemeğin içine kamerayı o kadar sokmalarının bir nedeni var.

takip ediyorum Nilgün bodur
Nilgün Bodur benim Bahçeşehir’den arkadaşımdı. Müthiş pozitif, enerjik, zeki, esprili bir kadındır. Ama özel hayatında dikiş tutturamıyor. İnşAllah kendine değer veren birini bulur.

Onların hayatına özenip onlar gibi olmak değil de...Bende hesapsuz kitapsız yaşamak isterdim istediğim evde oturmak istediğim arabaya binmek milyonlukluk olablar değil tabi 10 yıl küçük bir ev için kredi ödemek zorunda kalmamak ailene destek olup onların sıkıntılarını aşabilmek böylelikle huzur bulmak..

Sıradan insanlar da instagram da hep mutlu, peki gerçekten mutlu mu? Büyük başın derdi büyük olur misali onların da kimbilir ne dertleri vardır, ama haklısın insan bazen kapılmıyor değil o masalsı yalan dünyaya :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…