Üniversite veya şehir hastanelerinde aşılama yaptırmak için ne yapmamız gerek

Kivirbas95

Nirvana
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2007
976
893
Merhaba kızlar, ben 2 kere ilaç+çatlatma 1 kere aşılama denedim özelde. Şimdi bunu üniversite hastanesi veya şehir hastanesinde devam etmek istiyorum. Prosedür nasıl işliyor bilgi verir misiniz?

Merhaba kızlar, ben 2 kere ilaç+çatlatma 1 kere aşılama denedim özelde. Şimdi bunu üniversite hastanesi veya şehir hastanesinde devam etmek istiyorum. Prosedür nasıl işliyor bilgi verir misiniz?
Ben bu sekilde başvuru yapmadım fakat devlette çalışan kadın doğum doktoruna sorduğumda. İlgili hastahaneye başvurup başlanması gerekiyormuş. Başlamadan kasıt da şu, hsg filmi ilaçlı yumurta takibi en az 2 kere ilgili hastahanenin semen analizi vs vs. Yani asilama ya başlayana kadar ilerlediğini tüm surec en baştan başlıyormuş. Ve gene gebelik elde edilmezse asilama sonrasında tüp bebek yapılırmış. Istisnai durumlarda anlayii doktora denk gelirseniz ozelde yapılan ilaçlı takip yapılan hsg semen analizleri ve iğneli asilamayi kabul eden ve kaldığın yerden devam edebilmene kolaylık sağlayan doktorlarda varmış. Fakat hangi hastahane de hangi doktor bunu kabul eder buda araştırmaya denemeye bakıyor. Bende tüp bebekten yararlanmak istemiştim. En az 7 ay heba olacaktı ki her ay ardı ardına ilaçlı takip iğneli asilama vs olursa bu süreç 6 7 ay gibi sürecektir sonra tüp bebek yaptıracaktim. İşi uzatmadım aklımda olan tüp bebek uzmanı bi doktor vardi ona gittim ve gebe kaldım elhamdülillah. Sözün özü tüm herseyi kabul edecek ve kaldığın yerden devam edeceğin bi doktoru bulmakta 🤷‍♀️

Profilinizi inceledim de 45 yaş yazıyor eğer doğru ise. Bu yaş aralığında işlemler daha hızlı ilerleyebilir. Hatta asilama ile değil direk tüp bebeğe başvuru yapabilirsiniz.

Profilinizi inceledim de 45 yaş yazıyor eğer doğru ise. Bu yaş aralığında işlemler daha hızlı ilerleyebilir. Hatta asilama ile değil direk tüp bebeğe başvuru yapabilirsiniz.
Yok zamanında annem için açmıştım bu profili yaşım 27. Hsg’yi üni hastanesinde çektirmiştim özelde değil semen analizini de yine üni de yaptırmıştım. Ama demek istediğinizi anladım çok sağolun

Yok zamanında annem için açmıştım bu profili yaşım 27. Hsg’yi üni hastanesinde çektirmiştim özelde değil semen analizini de yine üni de yaptırmıştım. Ama demek istediğinizi anladım çok sağolun
Rica ederim. Rabbım yolunuzu kolaylastirsin 🤲

Ben şuan Ankarada araştırma hastanesinde yaptırıyorum. İnfertiliteye randevu alıp gidiyosunuz rahim filmi ve sperm istiyolar onları yaptırdıktn snra konsey karar veriyor durumunuza göre aşılama yapılmalı mı die. Adetin 2 veya 4. Günü aşılamaya karar verilirse başlıyor tedavi ilaç veriyolar kullanıyosunz 5 gün snra 2 gün kullanmıyosunuz snra tekrar gidiyosnz çatlatma iğnesi için ondn snrada eşiniz gelip sperm verip aşılamanız gerçekleşiyo snrası bekleme süresi

Meryem hanım bende sürece yeni başladım Salı kurul toplanacak onay verilirse aynı ay başlanıyor mu diğer ayllara mı kalıyor aşılama

Adet henüz olmadım muhtemelen dört beş gün içinde olacağım düzensiz olduğum için kestiremiyorum tüm testlerim tamam ancak kurul hemen mi istiyor sonraya mı erteliyor yani umarım bu ay yapılır

X