Üniversite tercihleri, sizce hangisine yönelmeliyim?

esmermavigoz

kafası karmakarışık bir kadın..
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2015
563
415
Merhaba hanımlar. İkinci kez üniversiteye başlıyorum (örgün olarak), daha önce muhasebe okumuş ama bitirememiştim. Şunu belirtmek istiyorum, hiç bir zaman şunu olacağım, bu mesleğin hayalindeyim gibi bir amacım olmadı. Hala karar veremiyorum, okuyacağım bölümün çok yönlü olmasını ve istediğim alanda ilerleyebilceğim birşey olmasını istiyorum ama mezun olunca işsiz de kalmak istemiyorum.

Deneyimi veya bilgisi olan hanımlar, sizce hangi yönde ilerlemeliyim, ülkemizin 6 yıl sonraki halini de hesaba katarsak, hangi seçim daha mantıklı olacaktır? (Sosyolojiyi açıköğretim olarak okumak istiyorum aslında)

Lisans Bölümler
-Sosyoloji
-ÇEKO
-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
-Uluslararası İlişkiler
-Tarım Ekonomisi

Önlisans Bölümler
-Çocuk Gelişim
-Fizyoterapi
-Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
-Gıda Teknolojisi
-Tıbbi Laboratuvar Teknikeri

Bende cocuk gelisim gelirse işaret dili kursuna gitmeyi dusunuyorum. Baya arastirdim avantaji cok. Lisans da yazdiginiz ilk 4 bolumu doktora yapip yuksebilirsiniz fazlaca mezun var

yazdığınız lisans bölümleri zaten çoktan ölmüş şeyler onları geç.Biyomedikal Cihaz Teknolojisi içlerinde en iyisi.

Bende cocuk gelisim gelirse işaret dili kursuna gitmeyi dusunuyorum. Baya arastirdim avantaji cok. Lisans da yazdiginiz ilk 4 bolumu doktora yapip yuksebilirsiniz fazlaca mezun var

Çocuk Gelişim bölümünü lisans okumayı mı düşünüyorsunuz? Benim şehrimde yalnızca önlisans var buyüzden çocuk gelişim olursa öyle olacak.. Bir de çocuklar ve ben ne bileyim😅

Çocuk Gelişim bölümünü lisans okumayı mı düşünüyorsunuz? Benim şehrimde yalnızca önlisans var buyüzden çocuk gelişim olursa öyle olacak.. Bir de çocuklar ve ben ne bileyim😅
Örgun guzel sanatlar tercih etcem. Cocuk gelisimi 2. Unv olarak dusundum tabi işaret diliyle beraber tek başina işe yaramiyor

Açikcasi bu bolumler bitmis durumda kpssde artik referans hakkinizda hakkimizda hayirlisi olsun

Öğretmenlik desem atanma durumu, mühendislik mimarlık zaten benim yapabilceğim bir şey değil eşit ağırlığım, hukuk ve tıpın puanları çok yüksek, e başka meslek kalmadı, napsın bu gençler kara kara düşünmekten bir hal oldum...

Uluslararası ilişkiler, çeko, siyaset bilimi ve kamu yönetimi. Bu bölümleri iyi bir üniversitede ingilizce falan okuma imkanınız varsa gidebilirsiniz. Sıradan bir yerde Türkçe ise uzak durun.

Haklısınız bende çok isterdim ama ailemin maddi durumu şehir dışında okumam için (hele ki büyük şehirlerde) müsait değil.. derece yapacak kapasiteye de sahip değilim. Ama çok isterdim. Zaten boşanma evresindeyim, alel acele girilmiş bir sınavdı.

Uluslararası ilişkiler, çeko, siyaset bilimi ve kamu yönetimi. Bu bölümleri iyi bir üniversitede ingilizce falan okuma imkanınız varsa gidebilirsiniz. Sıradan bir yerde Türkçe ise uzak durun.

Haklısınız bende çok isterdim ama ailemin maddi durumu şehir dışında okumam için (hele ki büyük şehirlerde) müsait değil.. derece yapacak kapasiteye de sahip değilim. Ama çok isterdim. Zaten boşanma evresindeyim, alel acele girilmiş bir sınavdı.

Hiçbiri. Bence aşçılık en iyisi. Ben gastronomi okumadığıma pişmanım

Merhaba hanımlar. İkinci kez üniversiteye başlıyorum (örgün olarak), daha önce muhasebe okumuş ama bitirememiştim. Şunu belirtmek istiyorum, hiç bir zaman şunu olacağım, bu mesleğin hayalindeyim gibi bir amacım olmadı. Hala karar veremiyorum, okuyacağım bölümün çok yönlü olmasını ve istediğim alanda ilerleyebilceğim birşey olmasını istiyorum ama mezun olunca işsiz de kalmak istemiyorum.

Deneyimi veya bilgisi olan hanımlar, sizce hangi yönde ilerlemeliyim, ülkemizin 6 yıl sonraki halini de hesaba katarsak, hangi seçim daha mantıklı olacaktır? (Sosyolojiyi açıköğretim olarak okumak istiyorum aslında)

Lisans Bölümler
-Sosyoloji
-ÇEKO
-Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
-Uluslararası İlişkiler
-Tarım Ekonomisi

Önlisans Bölümler
-Çocuk Gelişim
-Fizyoterapi
-Biyomedikal Cihaz Teknolojisi
-Gıda Teknolojisi
-Tıbbi Laboratuvar Teknikeri
2.Lisansınızı okuyacaksınız 4 yıllık Açık öğretim çocuk gelişimini neden düşünmüyorsunuz? Sınavsız geçiş var .Eğer ki önceden bir Lisans kaydınız varsa tabi.

X