üniversite okuduğuma pişman ettiler beni

Canim sen onu bunu birak ve kesinlikle o insanlarla görüsmelerinizi sifira indirmeye bak, esin okadari seviyorsa adamla disarda görüsebilir, hatta bahanen bile var-- ben ders calisiyorum, sinavim var, ders yetistirmem gerek!!
Veya yapabiliyorsan bir kac saatlik ise bile gir derim, senin bransinla ilgili olursa daha iyi, az para alirsin belki ama kendine güvenin artar, hemde GERCEKTEN böyle sacmasapan seyler dinleyecek zamanin olmaz.
Esinide yanina al canim, esler herzaman övgü ister, onun yüzünden hircinlasiyor sana karsi, aslinda senin övülmeni istiyor cünki ozaman kendiside kendini iyi hissedecek, madem onlar yapmiyor sen esini öv.
Cok iyisin beni okutuyorsun, bende ilerde bak bunun karsiliginda elimden geleni yapacagim vs de, mesela güzel tatiller yapariz, para durumumuz cok iyi olur bende calisinca istedigin arabayi aliriz sana vs. Esinle aran iyi olsun, lütfen onla bu konuda kavga ne etme, hatta iyicenegi sus birak o kendini kötü hissetsin, agzini bicak acmasin, sakin aglama...ve derslerine dört elle saril, seni bu tür insanlardan ancak onlar kurtaracak!

Canim dost bildigin kisiler bazen en azili düsmanin cikabiliyor.
Hic üzme tatli canini.
Sana yapilan kiskanclik, cekememezlik baska birsey degil.
Asaglik kompleksi olan insanlar karsilarindakini kiskanir ve cekemezler.
Zaten kendini ve ailesini övmeside bu konudaki fikirlerime destek oluyor.
Bu konuya ilk mesaj atan arkadasa katiliyorum, o olumsuz konustukca sen pozitif cevaplar ver.
Böyle yaparsan bi konusur iki konusur ücüncüde susar.
Sakin polimige girme. Rabbim herzaman iyilerin yanindadir, bunu hic bir zaman unutma.
Icimden bi ses okulu bitirdiginde cok güzel bir is bulup, seni ezmeye calisanlari utandiracagini söylüyor.
Hayirlisini dile gülüm.
Rabbim sana bol kazancli bir is nasip etsin.

Öpüyorum.

yok tatlım hıc darılma gucenme, bı cok lıse mezunu bunu yapıyor, unı mezunları onlar hıc asaglamdıkları halde nedense kendılerını asgalanmıs hıssedıp sureklı laf atıp bız sızden ıyıyız sız okudnuz ama bı baltaya sap olamadınız bakın bıde bıze edasıyla salına salına dolanıolar ortalıklarda,

fakat bılıyor musun kı unıversıe mezununu ısveren alınca o unı mezununnun o işte duramıcagını düşünüp almadıgını

bılıyo musun kı devletın ılk once tum sektorlere lıse mezunlarını alın ıstıhdam edın sonra unılılerı alın AB ye gırerken lıselılerın de calısıol ol dugunu gosterelım dedıgını ve lıse mezunlarının alımlarda desteklendıgını ?
gamyoncuiremsu
karıyer sıtelerınde iş alım sıtelerınde bır yıgın bu konuda makaleler var ınsan kaynaklar mudurlerının lıse mezunlarına destek amaclı oncelık verdıgını ayrıca lıse mezunlarının unılıden daha konusunda hırslı olabılceklerının kanıtlandıgını bu yuzden unılılerı öncelıklı plana almadıklarını belırten yazılar var...

bu görusteler o yuzden daha zor unılılerın ıstedıklerı ıse grımelerı, kasıyerlık olarak cok degerlendırmıyorlar adamlar unılerı cunku o kasıyer bı gun daha ıyı ıs bulucak ve ısı bırakıcak, aama lıselı daha hırslı ve daha kalıcı duruyor...

bunlar uzmanlarından düşünceler benden degıl,
o yuzden konusurlar önemseme cnm ne yapsın onlar da okumamıs sonucta bı eksıklık hıssedıyorlar kı konusuyorlar..

bu insanlar komplekslerini sizi ezmeye çalışarak belli etmişler. eşinizin onlardan etkilenmesi yanlış. sizle gurur duyması gerekir,yeri geldi mi bunu belirtmeli.
ünv okumak, o ortama girmek insana çok şey katar.adım adım ileriye götürür. lise mezunu olup,gerek iş hayatında,gerek sosyal yaşamda çok başarılı insanlar da var, ama bu insanlar eğer ünv okusaydı çok daha başarılı olacaktı bence. ünv ye girip de kendine birşey katamayan insan yoktur sanırım(ben denk gelmedim en azından).
siz etkilenmeyin bu sözlerden. bu bayan, çocukları ilerde ünv ye giderse, onların eğitiminden bahsedip etrafındakilere hava atmaya çalışacaktır. kedi-ciğer meselesine dönüyor anlattıkları.
okulunuz bitince siz de en çok 1-2 sene zorlanırsınız.
ünv mezunu kasiyerlik yapabilir ama lise mezunu öğretmenlik yapamaz. ünv okuyarak en azından çalışma alanınızı genişletmiş olacaksınız. gerekirse bunun gibi örnekler vererek o kişiyi susturabilirsiniz.

hepinize tesk ederım arkadaslar ınanın öle kötü bir moraldeydim ki buğün inala giyindim süslendim gittim okuluma eee 4.sınıf olduk okulun ablasıyız artık..bir kez daha o sınava girdiğim günleri heyecanımı hatırladım halbuki ne uğraş vermiştim bu okulu istediğim bölümü kazanmak için.....şunu anladım ki insan olmak iş bulmak bir yerde şef olmakla başlamıyor insanların hayatlarına saygı göstermek onları incitmemekten geçiyor.bu bahsetttiğim arkadaşıda Allaha havale ediyorum.işşizliği yaşamış biri olarak daha mezun olmamış insana 3 günlük iş buldu diye bunca eziyet ....geldiğinde işiyle ilgili konuyu açtığında ne güzel Allah daha iyilerini nasip etsin diyeceğim.ee sen de işe gir konusu açılınca CANIM ISTERSE ÇALISIRIM ONCA SENE OKULA GİT GEL YORULDUM BIRAZ DINLENEYIM DICEM....İŞ BANA GELSIN BAKARIZ CALISIP ÇALIŞMAMAYA DIYECEGIM....HEPINIZE TEKRAR TEKRAR TESEKKUR EDERIM MORALIM YERINE GELDI OKULUMA YUUZM ASIK GITMICEM ARTIK

şirine_4553 seni çok iyi anlıyorum canım bende buna benzer şeyler yaşıyorum. ben türkçe öğretmenliğini bitirdim ama atamam olmadı . geçen yıl ücretli çalıştım bu yıl çalışmak istemedim. evde ders çalışıyorum ama çevremde ki insanlar o kadar ayak altına alıyor ki bizleri aman okudunda ne oldu sanki bak sende ev hanımı oldun diyen insanlar var. benimde eşimin arkadaşının eşi lise mezunu şimdi ev hanımı evlenince hemen hamile kaldı şimdi doğum yaptı gittiğimizde bana aman ben ünv okumadım hemen bebeğimde oldu bebek büyüsün biraz hemen işde bulurum hatta yükselme şansım var senin kısıtlı bi alan mecburen kpssyi kazanmak zorunda değilim diyip duruyor. bende fazla görüşmemeye dikkat ediyorum görüşüp sinir olacağıma görüşmüyorum daha iyi oluyor. (bu arada 7 aydır bebek istiyoruz ama olmadı bide bunu bildiği için o konudada üstün olduğunu düşünüyor) senağlama

boşver benimde üniversite yeni bitti insanların gercek yüzü yavaş yavaş ortaya cıkıyo herkez ne zman işe gireceksin daha iş bulamadınmı falan demeye basladı.resman insanla dalga geçiyolar allah onları bildiği gibi yapsın ne diyim ama kendime güveniyorum çabalıyorum. en kısa zamanda iş bulıcamm sende pes etme takmaaa...

üniversiteyi yalnızca iş bulmaya endeklemiş hanımefendi.. insana kazandırdığı hayat görüşü, bakış açısı, disiplinler arası muhakeme yeteneği de en az para kazandırması kadar önemlidir.. tabi kadıncağız görmemiş ki bunları, bilmiyo; hakir görerek kendini yücelttiğini sanıyo.. cahille cahil olma sen de..

hah işte bu dik dur oku tadını çıkar okulun nasıl olsa iş bulursun ama lafların hoşuma gitti hepsini söyle tek tek umursamaz bir şekilde de ve mutfağa git konuşma fırsatı verme hadi canım göster okullu olmanın nasıl olduğunu birşey derlerse aaa sıkıldımm valla değiştirin de

canım hiç üzülme bitirdiğin bölüm eninde sonunda sana iş kapısı açaçaktır sen hiç bir sey yapmasan ucretlı oğretmenlık yaparsın..elinde meslegın var ...öğrencilerle paylasım ıcınde olmak nasıl bır duygudur bılırmı kı o arkadasınnn....o yukselebılıyorsa buyursun yapsın bakalım oğretmenlık.....ah ki ne ah çocuk dogurmakla ınsan asagılamakla bır yere gelınmıyor onemlı olan o cocogu yetıstırmesı kendıne benzeyen bı evlat işte....Allah sanada nasıp eder ıns guzel bır bebek en guzel sekılde yetıstırırsın bız sustukca ezmedıkce ınsanları onlar ezmeyı kendıne mustehak goruyor...kım onlar ya karnımızı mı doyuruyor dustugumuzde kaldırıyormu hıc artık uzmıcem bende kendıme lafı hakedene soleyeceksın......

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…