Üniversite Mezunu Evli ve Çocuksuz Gönüllü Ev Hanımları

of evet sitenin yeni halini bende pek beğenmedim..
konuları bulmak zorlasti..
alışmıştık eski düzene :)

cekhucum aslında bunada alıştım ben artık...hatta beğendim bile...değişiklik iyidir:)
ama tabi daha tam oturmadığı için bişeyler,aksaklıklar oluyor zamanla düzelecek onlarda inşallah...
bana daha ferah,daha iç açıcı ve düzenli geliyor şu anki hali....

Selam hanımlar.Evet ben de yeni haline yabancılık çektim biraz ama arama motoru daha etkin olmuş.Önceden çok işlevsizdi ama şu an konu içinde aratma yaparken daha isabetli sonuçlar çıkıyor. Bu arada bebekkafa o bahsettiğin şeyin aynısından bende de var.Bi taraftan herşeyi yapma isteği, diğer taraftan bi ağırlık ve amaaaan nasılsa yaparımcılık

selam. ya bugun hava çok kapalı.Bi de geç kalktım, canım sıkılıyo bugun biraz...Bi de kapalı havalarda olan bi ense ağrısı var.Ben bugunun geçmesini bekliyorum yani :) sİzden ne haberler?

Bende varım...
Gerçi ben çalışmak isteyen işsizlerdenim... :88:
Ama olsun, ev hayatına zar zor alışsamda yinede miskinliğin keyfi paha biçilemez...:118:

Son düzenleme:
merhaba
bende bebek dogduktan sonra eve donenlerdenim kabul mu?
is hayatim sadece bir yil surdu simdi evimde bebegimleyim.

site değişmeden önce yazdığım tüm mesajlar silinmiş.iki tane çoook uzun mesaj yazmıştım... çok üzğldğm hakikaten..ne yazdım nasıl yazdım hatırlamıyorum bile..yalnız bu başlık çok yavaş ilerliyor dikkatimi çekti de..sanırım arkadaşlarım yazmak bile istemiyorlar..:44:

evli deilimmm ama bende sizdenim ilerdede aynen böle olcam işallahhh...açılın bakkıyımm bende geldimm..

Son düzenleme:

Ne güzel tasvir etmişsiniz öyle

Yüzümde güzel bir tebessüme neden olan keyifli topiğiniz ve tatlılığınızdan ötürü teşekkürler

Neşeniz & hoş sohbetiniz daim olsun

Sevgiler...

limonagaci kullanıcısından alıntı
çalışmak istemedim, eşimde aynen böyle düşündü.Adet sancılarımı rahat çekeyim diye çalışmama hakkı sundu bana Bi de çalışırsam yemek ve mutfak kalitemizin düşme riskini göze alamadık.
Sabahları da kedi gibi gerinegerine uyanıp kendime kreplerrrrr, sucuklu yumurtalar yapıyorum.Sonra da bi sütlü kahve ve televizyonda kaliteli düzgün bi program bulup onu izleyip internette takılıyorum.

nasıl özendiriyo insanı limoncuk :) acaip özendimmm öyle böyle diil :)))) ki ben çalışmayı savunan biri olarak hayal ettim yazdığını bi anda. :) bak şimdi migrenim tavan durumda ama mesainin bitmesini beklemek zorundayım resmen işkence :) halbuki evde olup yaysam 2 saat uyusam geçerdi bu illet ağrı .

laptopu ofiste kullanmak yerine balkonda yaprak sarmasının yanında kullanan hanımlar size sesleniyorum,
bence çok ama çok şanslısınız,sizin yerinizde olmayı çooook isterdim ama sevgili kocamın çalış(!) baskıları sebebiyle çalışıyorum işte.ama şuanda bu yazışmayı ofisten yapmak yerine evden yapabilmeyi isterdim.evliliğimin ilk dört yılı çalışmadım,evdeydim ve çocuğum da yoktu,birşey itiraf edeyim mi o zaman dilimi hayatımın en muhteşem yıllarıymış.bunu şimdi bir çocuk annesi olup,sabahtan akşama kadar çalışmak zorunda olunca,aynı zamanda evin temizlik,yemek,ütüsünü aksatmadan yetiştirmek zorunda kalıp,bir yandan da çocuğumu büyütmeye çalışınca anladımmm.
o günlerimi çok arıyorum,özlüyorum.sizler de çok şanslısınız,kıy*****i bilin.bana kalsa asla çalışmazdım.çocuğu da bir iki yıl sonra yapardım.bir arkadaşın dediği gibi adet sancılarımı işyerinde sürünerek değil de evde koltuğumda yayılarak geçirmeyi çooook isterdim

Bak şimdi üzüldüm özendirdiysem Ben sahip olduğum hiçbir şeye kimseyi imrendirmeme prensibiyle yaşarım normalde O cümleleri niye o kadar detaylı yazdım ? Çalışıyorum, ay kendi ayaklarımın üzerinde duruyorum, bıdıbıdı bıdıbıdı takılanlar var ya, onlara "aslolan keyiftir"i azcık anlatabilmek içindi Yoksa çalışmak zorunda olan / bırakılan hanımlara saygım sonsuz, Allah yardımcıları olsun.

Peki çalış baskısı neden geldi belay? Maddi sebebpler mi , yoksa sen de benim gibi kocana gıcık olup saydırınca bahane olarak evde durmanı mı gösterdi ? Senin işin gücün olmayınca bana sarıyosun, bi işe mi gir dedi. Benim eşim diyor da bunları arada bir, sonra da beni adet sancısı çekerken ya da mutfakta vakitlice yemeği yapmış bulunca da iyi ki çalışmıyorsun diyor. Ben de evliliğimin ilk 2 yılındayım ve evlendiğimden beri çalışmıyorum.Aradabir kendimi kötü hissediyorum, kallavi bi üniversite bitirip de kariyerli de bi mesleği bıraktım diye, sonra noluyo biliyo musun, meşhur ya da sosyetik biri vefat ediyor, ben ölümü hatırlıyorum, sonra yine amaaaan, koy g..üne , nolcak çalışınca diyorum.

ay çok güzel ifade etmişsin vallahi,koptum. evet benim eşim sen evde oturdukça bana sarıyorsun,psikolojin bozuluyor,çalış diye içimi yedi durdu.en sonunda dayanamadım,sırf dilinden kurtuayım diyebaşladım çalışmaya.hayatı zindan etti bana çalış çalış diye diye.maddi bir problem yok çok şükür,ben de bu adamın dilinden kaçmak için çalışıyorum.sanki evde oturmam batmıyor ona yaa,hayret bişey:44: bence insan nasıl mutluysa öyle yaşamalı ama gel de bunu o kütüğe anlat.sen şanslısın çok bu yönden

Hahaha aynen bende nolacak senin iş durumların ee sen hep evde mi oturcaksın diye kendimi yiyip bitiririm, sonra aman hayat bir anlık zaman dilimi, rakı içen öldü de su için ölmedi mi lafından yola çıkıp çalışmayan ölecek de çalışan ölmeyecek mi diye yayılıyorum kimi zaman, hele bu soğuklarda bu kış vaktinde sıcacık ev otur poponun üstüne

merhabaa
nerseyse bütün sayfaları okudum herkes çok hoş şeyler yazmış.bende bu tariflere uyduğumu düşünerek kendimi anlatayım size.
izzet baysal ünv işletme mezunuyum
3.5 senelik evliyim
16 aylık bi kızım var
evdeyim ve son derece tembelim bazen günlerce evden çıkmayıp markete bile gitmediğim oluyo.
ünv bitirdikden sonra 1 sene çalışdım ve evlendim eşim çalış yada çalışma diye bişey demedi tercihi kendim yaptım ohhh iyide yaptım.çalışmıyorum pişman değilim
sanırım okumamın bana artısı tahsilli meslek sahibi bi eş bulmam oldu.

Merhabalar
Yavrunuzu Allah bağışlasın
Benim de en büyük hayallerimden biri yavrumu kendim büyütmek...
Çalışmak öylesine yordu ki beni
Üstelik henüz bekarım...
Bi bakıyorum evraklarla uğraşırken akşam olmuş, yarın olmuş, hafta bitmiş, aylar geçmiş, ömür geçiyor...
Bu mu şimdi sosyalleşmek
Hiç sanmıyorum...
3. yıla girecek zam almayalı
Sabret kız diyorum kendime, sabret az kaldı...
4 ay 20 gün biçtim kendime, sonra özgürüm inşallah

konu hareketlenmiş :87:yeni yılınız hayırlı olsun.
Allah herkese hayırlı evlatlar versin..geçim gücü versin, versin ki evlatlarımızı gölümüzce büyütebilelim...çalışmak zorunda olan herkese Allah güç kuvvet versin..çalışmayı çok isterim aslında..şu anda bazı mücbir nedenlerim var maalesef..evde olmak her ne kadar güzel de olsa..yani düzen tertip açısından..eşime eşlik yapabilmek açısından..biliyosunuz işte..ona güvensemde maalesef hayat zor..kimseye de güvenmemek lazım..herşey başımıza gelebilir..bi çocuğumuz henüz yok ve olmadan önce de sebeplerim ortadan kalkınca kısa süre de olsa bir işe girmek çalışmak o duyguyu tekrar yaşayabilmek istiyorum..eninde sonunda bigün bi evladım olucak Allah izin verirse o gün geldiğinde imkan olursa onunla ilgilenmek istiyorum bir süre..devamını Allah bilir..herşeyin hayırlısı zaman ne getirir bilinmez o nedenle tedbiri elden bırakamam..

adasucum iyi dileklerin için teşekkürederim.
benim çalışmamadan en çok yakınan hatta tek yakınan sevgili anneciğim ben seni okul biter bitmez koca bul evlen diyemi okuttum hadi evlendin evde otur diyemi okuttum diyip duruyo evleneli 3.5 sene oldu hala aynı konuyu söyler durur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…