umutyolculuğu son buldu

D

dersim_78

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi dersim_78
her genç kız,çocukluktan çıkıp,genç kızlığa adım attıktan sonra bu duyguyu yüreğinde beyninde hissetmeye başlar..gelinlik,beyaz atlı prens ve sevdiğiyle kendinden bir parça olan çocuklar...ben yeryüzünde anne olmayı istemeyecek bir bayan olduğuna inanmıyorum..çünkü bu duygu tanrının kadına layık gördüğü en büyük erdem bence..kendi bedeninden,başka bir varlık kopup,gelişip,büyüyor ve sen onun her anını onunla yaşıyorsun...doktor anne baba olmamızın imkansız olduğunu söylediğinde içgüdüsel olarak eşimi öpüp ona hiç önemli değil desem de o an neler hissettiğimi her kadın kolaylıkla anlayabilir...aslında çok güçlü bir insan olsam da o an elinden balonu-şekeri alınmış bir çocuğun içten hıçkıra hıçkıra ağlaması gibi ağlamak istedim..sanki içimden o an ruhumun çıkıp uzaklaştığını hissettim..eşime destek oldum,elini sıkıca tuttum,onu doyasıya öptüm,kokladım sanki hep özlemle beklediğim bebeğimi koklarcasına öptüm..evlenirken hep denir ya iyi ve kötü günde diye..işte belki de beraber yaşayacagımız en kötü gün bu gündü bence..o an içimde yeşerttiğim bebeğimle ilgili tüm pembe hayallerimi o an,o saniye o salise ebediyete kadar günyüzüne çıkmayacak şekilde gömdüm..eşimin duyduğu o tarifsiz acıyı yüreğimin derinliklerinde yaşayarak ve başım dik eşimin elinden tutarak arkama hiç bakmadan,baktırtmadan arabamıza doğru ilerledik ve yepyeni bir yaşama"bizim için hayırlısı buymuş"diyerek başladık..artık kalbim sizin için atıyor..kurban olduğum allah,her kadına bu eşsiz duyguyu nasip etsin..

• Konu Sahibi dersim_78
Ya Bu Durumda Ne Denir :KK43:, Canim Bence Bu Kadar Umutsuz Olunmamali Her Doktor Ayri Birşey Diyor! Eşinde Hiçbirşekilde Sperm Bulunamazmiymiş? Sorun Ne Tam Olarak.... Ben Bayadir Tüp Bebeğe Katilmiyorum.

• Konu Sahibi dersim_78
canım allahtan umut kesilmez yaşadığımız sürece.bakarsın hiç beklemediğin anda çok güzel şeyler oluverir.sakın umudunu yitirme.allah hepimizin yanında olsun.

• Konu Sahibi dersim_78
canım benim keşke yanında yakınında olabilsem de hıçkıra hıçkıra ağlayabilsek insan böyle durumlarda kendini ne kadar yalnız hissediyor.Ben de eşime birşey hissettirmemek için o kadar uğraşıyorum çabalıyorum ki kendi acımı yaşamaya fırsat bulamıyorum.Eşimin yanında ağlayamıyorum,annemin yanında ağlayamıyorum,kimseye bişey anlatamıyorum.Evde yalnız kalmaya çalışıyorum acımı yaşamak için ağlayabilmek için.Ama hep şöyle düşünüyorum aynı sorun benden de kaynaklanabilirdi.O zaman eşim bana destek olmaya devam ederdi çok iyi biliyorum.allahım çekemeyeceğimiz dertler yüklemesin bizlere....Hakkımızda herşeyin hayırlısını versin yarabbim.Arkadaşım senin için dua ediyorum herşey gönlünce olsun..........

• Konu Sahibi dersim_78
canım benim

Herşey allahtan unutma. Bir şekilde hepimizin sabrı sınanıyor. Bu dünya sınav dünyası. Farkındayım bunları söylemek çok zor. Ama gerçek bunlar. Ondan başka sığınacak kimsemiz yok. Herşeyin hayırlısını dileyelim. Sağlık sihhat herşeyden önemli. İnsan bunu kaybedince anlar. Hayat kısmetten öteye gitmiyor.Allahtan umut kesilmez. dualarını eksik etme. Allah yardımcın olsun

• Konu Sahibi dersim_78
canım allahtan umut kesilmez yaşadığımız sürece.bakarsın hiç beklemediğin anda çok güzel şeyler oluverir.sakın umudunu yitirme.allah hepimizin yanında olsun.
canım çok teşekkür ederim güzeldüşüncelerin için allah hepimizin yar ve yardımcısıolsun...:a015:

• Konu Sahibi dersim_78
canım benim keşke yanında yakınında olabilsem de hıçkıra hıçkıra ağlayabilsek insan böyle durumlarda kendini ne kadar yalnız hissediyor.Ben de eşime birşey hissettirmemek için o kadar uğraşıyorum çabalıyorum ki kendi acımı yaşamaya fırsat bulamıyorum.Eşimin yanında ağlayamıyorum,annemin yanında ağlayamıyorum,kimseye bişey anlatamıyorum.Evde yalnız kalmaya çalışıyorum acımı yaşamak için ağlayabilmek için.Ama hep şöyle düşünüyorum aynı sorun benden de kaynaklanabilirdi.O zaman eşim bana destek olmaya devam ederdi çok iyi biliyorum.allahım çekemeyeceğimiz dertler yüklemesin bizlere....Hakkımızda herşeyin hayırlısını versin yarabbim.Arkadaşım senin için dua ediyorum herşey gönlünce olsun..........
HİSLERİME TERCÜMAN OLMUŞSUN KELEBEĞİM.EVET ATNI DURUMDA BEN OLSAYDIM EŞİM ASLA SIRTINI DÖNMEZDİ..ZATEN BÖYLE YAPISI OLDUĞU İÇİN SEÇMEDİK Mİ BİZ DE EŞİMİZİ..BU DURUMU EVLENMEDEN ÖNCE BİLSEYDİN EVLENİR MİYDİN DİYORUM KENDİME CEVABIM HEP EVET OLUYOR...a.s

• Konu Sahibi dersim_78
canım benim

Herşey allahtan unutma. Bir şekilde hepimizin sabrı sınanıyor. Bu dünya sınav dünyası. Farkındayım bunları söylemek çok zor. Ama gerçek bunlar. Ondan başka sığınacak kimsemiz yok. Herşeyin hayırlısını dileyelim. Sağlık sihhat herşeyden önemli. İnsan bunu kaybedince anlar. Hayat kısmetten öteye gitmiyor.Allahtan umut kesilmez. dualarını eksik etme. Allah yardımcın olsun

HAKLISIN CANIM BEN HAYATTA HEP ŞÜKRETMİŞİMDİR HEM DE ÇOK ZOR ŞARTLARDA OLDUĞUM ZAMANLAR BİLE..DEDİĞİN DOĞRU HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK VE SEVDİKLERİMİZ..ALLAH HEPİMİZİ KORUSUN HERKES İÇİN HAYIRLISININASİP ETSİN ...

• Konu Sahibi dersim_78
O kadar güzel bir yüreğin var ki, karşılığını mutlaka alacağına inanıyorum. Hiç bir şeyin sonu değil, sen de gayet güzel ifade etmişsin zaten.

Canım eğer Allahın takdiri buysa, gerçekten hiç yolu yoksa tabiki Allahtan gelene razı olmak zorundayız, Allah başka kederler ve hastalıklar vermesin, ama yine de herşeyi bitirip kabullenip vazgeçmemek lazım sanki, bilmiyorum kaç doktora gittin ama biraz daha araştırıp, başka yollar arayamazmısın, sanırım sorun eşinden kaynaklanıyo ama insan bünyesi sürekli değişim gösteriyo, yarın ne olacağı belli olmaz, Allahtan ümit kesilmez, Allah yardımcınız olsun ve gönlünüze göre versin inşallah

ALLAH SİZE SABIR VERSİN, BOL BOL DUA EDİN...
ÇEVREMDE ÇOK ÖRNEK BiLİYORUM.
ÜMİTLERİNİN TÜKENDİĞİ ANDA, EVLAT SAHİBİ OLDULAR.
ALLAH SANADA BU GÜZEL DUYGUYU NASİP ETSİN İNŞALLAH.

HİÇBİR ZAMAN İSYAN ETME, UNUTMAKi BU DÜNYADA HERKES BİR SINAVDA...
SENDE BU ZOR ZAMANI DUALARLA GEÇİR.

YAZINI OKUDUĞUMDA DA ÇOK ETKİLENDİM, DUYGULANDIM.
BU ZOR DÖNEMLERİ ÇABUK ATLATMAN DİLEĞİYLE...

O kadar güzel bir yüreğin var ki, karşılığını mutlaka alacağına inanıyorum. Hiç bir şeyin sonu değil, sen de gayet güzel ifade etmişsin zaten.
sağol canım teşekkür ederim,paylaşımın için..her şey gönlünce olsun.

Canım eğer Allahın takdiri buysa, gerçekten hiç yolu yoksa tabiki Allahtan gelene razı olmak zorundayız, Allah başka kederler ve hastalıklar vermesin, ama yine de herşeyi bitirip kabullenip vazgeçmemek lazım sanki, bilmiyorum kaç doktora gittin ama biraz daha araştırıp, başka yollar arayamazmısın, sanırım sorun eşinden kaynaklanıyo ama insan bünyesi sürekli değişim gösteriyo, yarın ne olacağı belli olmaz, Allahtan ümit kesilmez, Allah yardımcınız olsun ve gönlünüze göre versin inşallah

sağol kuzicim tabiki allahtan ümit kesilmez ama bizim için mucize olması lazım..paylaşımın için teşekkür ederim canım.

ALLAH SİZE SABIR VERSİN, BOL BOL DUA EDİN...
ÇEVREMDE ÇOK ÖRNEK BiLİYORUM.
ÜMİTLERİNİN TÜKENDİĞİ ANDA, EVLAT SAHİBİ OLDULAR.
ALLAH SANADA BU GÜZEL DUYGUYU NASİP ETSİN İNŞALLAH.

HİÇBİR ZAMAN İSYAN ETME, UNUTMAKi BU DÜNYADA HERKES BİR SINAVDA...
SENDE BU ZOR ZAMANI DUALARLA GEÇİR.

YAZINI OKUDUĞUMDA DA ÇOK ETKİLENDİM, DUYGULANDIM.
BU ZOR DÖNEMLERİ ÇABUK ATLATMAN DİLEĞİYLE...
senace teşekkür edrim güzel dileklerin için,katılıyorum ve allaha sığınıyorum..sevgiyle kal..

insallah bir mucize olurda o mutlulugu yasarsin canim,kurban oldugum rabbim yeterki ol desin olmayacak sey yoktur,seni cok ama cok iyi anliyorum ayni durumda oldugumuzdan canim

insallah bir mucize olurda o mutlulugu yasarsin canim,kurban oldugum rabbim yeterki ol desin olmayacak sey yoktur,seni cok ama cok iyi anliyorum ayni durumda oldugumuzdan canim

biliyorum canım varlığı yok edip olmayanı yaratan yarabbim her mucizeyi de gerçek yapma kudretine sahiptir,ondan habersiz bir yaprak dahi kımıldamaz,her şey onun takdiridir..bizden hayırlısını dilemek sadece..sen de canını üzmemeye çalış güzel arkadaşım..:içelim:

bazen bilmeyerek belkide isyan ediyoruz üzüntülü animizda ama sonra ben ne yapiyorum diyoruz en azindan ben öyleyim,ölüyü dirilten rabbim olmazi olduran rabbim bizimde hayirlisiyla olmazimizi oldurur insallah,en cokta disarinin kirici lafi insani üzüyor sanki bir kusur bulasici hastalikmis gibi davranmasi yikiyor canim

X