umut tepe tıp fakültesinde HSG yardım....

Elif26

@şkısın@ @şık
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2007
606
11
Haftaya umut tepe tıp fakültesinde hsg çakilecek.3 kez bebeğimi kaybettim ve rahimde problem olabilir dedi dr ve hsg istedi çok korkuyorum ama anestezi ile yapıp yapmadıklarını merak ediyorum.
Kocaeli fakültede hsg çektirenlerde yardım bekliyorum nolur bana akıl verin anestezi olmazsa çektiremem gibi geliyor çünkü beni bu hsg den çok korkuttular............

a.s.

Elifçim merhaba ,nerelerdesin kız unuttun bizi aşkolsun.
Canım fakülte hakkında bi bilgim yok nasıl yaptıklarına dair ama ben çektirdim hsg evet canın yanıyor ama dayanılmıcak bişy değil be güzelim,zaten toplasan 5 dakka ya sürüyor ya sürmüyor.İlacı tazikli bi şekilde basıyorlar tüplerden geçecekmi diye o esnada canın yanıyor ama biraz bağırıp ağladınmı hooop bitiyor,bide sevimli anlayışlı doktorlar denk gelirse onlarda psikolojik olarak rahatlatırlar seni mutlaka.Üniversitenin genç personelinden genelde herkes memnun kalıyor,çok ilgileniyorlar çok kibarlar diye yorumlar çok duydum ben,korkma yaa mümkün olduğunca rahat git,aman 5 dakkacık şey nolcakki diye düşün ama asla dayanamam diyorsan önden bi konuş ben anestezi istiyorumdiye.Valla ben unuttum gitti şimdi hatırlamıyorum bile acısını.
Geçmiş olsun canım,inşallah bir sorun çıkmaz,başka neler yapıyorsun,nasılsın,ne var ne yok?

canim gercekten hsg hakkinda kimisi cok kolay diyor kimisi cok zor. biraz da kendini kasmana bagli. sen kolay diyenleri dinle. zaten goz acip kapayincaya bitecek ama sonrasinda buyuk bir rahatlama dusunsene. tuplerinin acik olup olmadigini ogreneceksin. hele de hsg den sonra insanlar daha bi kolay hamis kalirmis.

canim dogum da oyle degil mi kasarsan rahim acilmiyormus. kasilip kaliyormussun. rahat insanlar daha kolay dogum yaparlarmis. sancisiz dogum icin pirince ayetel kursi okuyun derler. sen buna da oku. 2 pirince 21 ser ayetel kursi oku. ye git:) ben senin aci cekmedim kizlar kolaymis diyecegini tahmin ediyorum.

canim bir de 3 kez dusuk yaptin ama bu ille sebebi olmasi da gerekmiyor. benim yengem de 3 kez dusuk yapti. sebep yoktu. bulunamadi. ama simdi 3 tane cocugu var.

Elifçim merhaba ,nerelerdesin kız unuttun bizi aşkolsun.
Canım fakülte hakkında bi bilgim yok nasıl yaptıklarına dair ama ben çektirdim hsg evet canın yanıyor ama dayanılmıcak bişy değil be güzelim,zaten toplasan 5 dakka ya sürüyor ya sürmüyor.İlacı tazikli bi şekilde basıyorlar tüplerden geçecekmi diye o esnada canın yanıyor ama biraz bağırıp ağladınmı hooop bitiyor,bide sevimli anlayışlı doktorlar denk gelirse onlarda psikolojik olarak rahatlatırlar seni mutlaka.Üniversitenin genç personelinden genelde herkes memnun kalıyor,çok ilgileniyorlar çok kibarlar diye yorumlar çok duydum ben,korkma yaa mümkün olduğunca rahat git,aman 5 dakkacık şey nolcakki diye düşün ama asla dayanamam diyorsan önden bi konuş ben anestezi istiyorumdiye.Valla ben unuttum gitti şimdi hatırlamıyorum bile acısını.
Geçmiş olsun canım,inşallah bir sorun çıkmaz,başka neler yapıyorsun,nasılsın,ne var ne yok?

Bu bölümlerden biraz uzaklaşmak istedim canım ama aslında buralardayım yazılarınızı okuyorum.
Of of kabusum oldu hsg laelaelaelaelae Napalım katlanıcaz artık.....
saol canım....

canim gercekten hsg hakkinda kimisi cok kolay diyor kimisi cok zor. biraz da kendini kasmana bagli. sen kolay diyenleri dinle. zaten goz acip kapayincaya bitecek ama sonrasinda buyuk bir rahatlama dusunsene. tuplerinin acik olup olmadigini ogreneceksin. hele de hsg den sonra insanlar daha bi kolay hamis kalirmis.

canim dogum da oyle degil mi kasarsan rahim acilmiyormus. kasilip kaliyormussun. rahat insanlar daha kolay dogum yaparlarmis. sancisiz dogum icin pirince ayetel kursi okuyun derler. sen buna da oku. 2 pirince 21 ser ayetel kursi oku. ye git:) ben senin aci cekmedim kizlar kolaymis diyecegini tahmin ediyorum.

canim bir de 3 kez dusuk yaptin ama bu ille sebebi olmasi da gerekmiyor. benim yengem de 3 kez dusuk yapti. sebep yoktu. bulunamadi. ama simdi 3 tane cocugu var.

Canım kibele sen nasıl oldun....
Kendimi alıştırmaya çalışıyorum mecbur çektiricem hsg ama insanların bana korkulacak bişey yok demesini bekliyorum moral olur diye.kafamçokkarıştı
Umarım benimde sorunum yoktur dr da hiç sorun olmaya bilir dedi ozaman birkere daha denersin gebeliği tekrarlarsa ozaman genetik araştırmaya gideriz dedi.Benim en çok korkum genetik olması....Sırf anne olabilmek için özürlü bir bebek dünyaya getiremem,bunu ona yapamam.....

İnşallah hepimiz sağlıklı hamişler oluruz :nazar: :CüvCüv: :nazar:

kızlar selam bende geçen sene hsg çektirmiştim kocaeli acıbademde anestezi uygulanmıştı hiçbirşey anlamamıştım.
bende 2 düşük yaşadım 6 hafta ve 21 haftalık bebekler.. tekrarlayan düşük sonrası dr.um üniversite hastanesinde tromboz paneli testi yaptırmamı istedi. bu test sonrası kanımda pıhtılaşma olduğu ortaya çıktı bu sebepten düşük yapıyordum. şimdi tekrar gebeyim ve hergün pıhtılaşma önleyici iğne oluyorum.

anesteziye gerek yok arkadaslar tamamen hastaya bağlı kendınızı kasmadığınz sürece problem olmaz.herkez kafada bitiriyor zaten bir işe başlayacaksanız yapabilirim korkmuyorum diye kendınıze destek verin korkacak bırsey yok...kasarsanız eğer çekim tamamlanmaz.

evet katılıyorum selin_as sana bende geçtiğimiz yaz yaptırdım.önden ağrı kesici iğne yapıldı.ve 5 dakika bile sürmüyo.kendini kasmaman yeterli

arkadaşım sen çektirdinmi
benim hsg çektirmem gerekiyomuş
çook korkuyorum
ne yapıcam ben yaaa senağlama
yardım edin

X