Umudumuz Kasım Ayı Diyenler....

Hemen paniğe kapılmanı gerektirecek birşey yok canım.
Sürekli bhcg testi yaptırma. Nasılsa yaptırdın ve sonuç şuan hamilesin.
Şöyle anlatayım.
Ben adet olacağım gün yaptırdım kan testimi 194.30 çıktı. Sonra doktora gittim ve göremeyiz henüz değerin 1500 olmalı en az dedi.
Karnımdan öyle bir baktı ve bana günde 2 dilim ekmek yicen gibi saçma sapan birsürü cümlelerle kafamı çorba etti.
1 Hafta bekleyecek olmam çok kötüydü günler geçmez sandım. Hemen başka bir doktor buldum. İzmir'in bence en iyi doktorlarından biri Kahraman Kolday... 1hafta sonra gittim ve eline kağıt kalem alıp bana hamile kaldığım günden o güne kadar yaşadıklarımı ve neden vajinal ultrasonla bakılması gerektiğini anlattı. Gebelik dışarıda olabileceği için vajinal ultrasonla bakılmasının büyük bir önemi varmış. Doktor istemediği sürece kan testi yaptırma tekrar. Doktor bana kan testinde her gün 2 katına çıkar değer dedi.
Adetinin geçtiğinin 10. günü doktora git ve muayene ol. Regli olmadığın sürece hamileliğinde bir problem yoktur:)
Boşuna endişe yapıp pıtırcığını üzme.
Değeri 6 çıkan bile hamileyim diye seviniyor morali yerine geliyor değeri 2 kat artacakken 10 kat artıyor 1 günde:)
Endişelenme!:emir_bebek::nazar:

TSH hormonum yüksek çıkmış ve gebelikte tehlikeliymiş...
pazartesi günü dahileyeye gidicem ve tkrar beta yaptrcam...
endişeliyim iyice zaten ne yapacağımı bilmiyorum....

kızlar 2 gün gecikmeden sonra adet oldum... o kadar ümitlenmiştim bir de çok silik bir çizgi çıkınca kesin demiştim ama olmadı.. ekim ayındaki hayallerde suya düştü... bunda da vardır bir hayır...artık umudumuz KASIM AYI... benim gibi olanlar buyrun beraber bekleyelim.... dertleşelim.. deneyimlerimizi paylaşalımm... umarım uğurlu gelir....

Benim Bat 25 Kasım....

ay cnm benim benimde 2 aydır 5 ve 8 gunluk gecikmem oldu çok umitlendim senin bet dunmuş gördunmmu kırm ızıları brnim de bat bugun amaa 2 aydır gecikme olduğundan beklemedeym

Canım benim Allah hayırlısını verecektir. Üzme sen kendini moralini yüksek tut.
Bak sonuçta hamilesin:) İstedik ve başardık.
Allah bir avazda sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.
Sen şimdi karnına dokun ve konuş mercimeğinle, dua et seni bırakmaması için.
Ben hergün beni bırakmasın diye dua ediyorum.
İlk 8 hafta tehlikeliymiş.
Doktor bana şehirlerarası yolculuğu, merdiven inip çıkmayı,ani hareketler yapmayı 13 Aralık(kalbini dinleyeceğimiz güne kadar) yasakladı.
Ve normalde 7 haftada kalbini duyabilecekken bizi 8. haftada çağırdı ki herhangi bir kalpte durma falan olursa 8. haftada net bişi söyleyebilelim diye:KK43: Allahım korusun ama herşey bizler için hayatta. :nazar:

cnm benim şimdi okudum hamileymişsin nezaman ne şekilde ögrendin darısı başimiz<a

kızlar adetm 5gün geckmişti kanda beta hcg yaptırdımm 0.93 negatf cıktıı ama halen 8.günümdeym regl olmadm ve hiç gecikmedi hayatımda reglim.. sizcee erkenmi yaptırdım testi???

Canım benim Allah hayırlısını verecektir. Üzme sen kendini moralini yüksek tut.
Bak sonuçta hamilesin:) İstedik ve başardık.
Allah bir avazda sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin.
Sen şimdi karnına dokun ve konuş mercimeğinle, dua et seni bırakmaması için.
Ben hergün beni bırakmasın diye dua ediyorum.
İlk 8 hafta tehlikeliymiş.
Doktor bana şehirlerarası yolculuğu, merdiven inip çıkmayı,ani hareketler yapmayı 13 Aralık(kalbini dinleyeceğimiz güne kadar) yasakladı.
Ve normalde 7 haftada kalbini duyabilecekken bizi 8. haftada çağırdı ki herhangi bir kalpte durma falan olursa 8. haftada net bişi söyleyebilelim diye:KK43: Allahım korusun ama herşey bizler için hayatta. :nazar:

çok haklısın ilk 3 ay tehlikeli zaten ama..
normal bi gebelik mi onu bilmiyorum..
24.08 iken 3.gün 54.13 çıkmış...
ama burdaki arkadaşlarım 2 günde 1
1.5 2 kat artması gerekirmiş..

KIZLARRRR yaaa lütfen benim jinekolojideki beta hcg konuma bi bakın noluryaaa

Şimdi okudum canım değerini.
0 ve 5 arası negatiftir. Ve 0.93 ya da 2.45 ya da 4.10 çıkması herhangi bir rahatsızlığın belirtisi değil. Hamilelikte değil ama.
Kafana takma sakın. Adetin yaklaşırken 0.00 çıkmaması normal yani.

kızlar adetm 5gün geckmişti kanda beta hcg yaptırdımm 0.93 negatf cıktıı ama halen 8.günümdeym regl olmadm ve hiç gecikmedi hayatımda reglim.. sizcee erkenmi yaptırdım testi???

5 gün geçmiş ama sonuç negatif...
kanda çıkması gerekirdi bence :KK43:

merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim.evlilikte 8.yıla giricem ve bu ay ilk çalışmamızı yaptık..7 kasımda adet oldum normalde 24 günde bir olurum şimdi 30 kasımda inşallah adet olmam da ALLAH benim de tüm isteyenlerin de yüzüne güler..pazartesi sırf heyecanımı yenmek için kan testi yaptırim diyorum ama bir aklımda bu kadar bekledin 2 gün daha bekle ve gör diyor..:26::26:

5 gün geçmiş ama sonuç negatif...
kanda çıkması gerekirdi bence :KK43:

canlarım ben negatif cıksın istiyorum zaten.. nişanlıyım hayatmda ilkdefaa yüzeysel bişeyler yasadm korkuyorum dügünüm yaz a.Allah sizlere nasip etsin şimdi bana sonra inş.. yani o ilişkiyi 10 15 gün önce yasadk 18 kasımda regl olmam lazmdı olmadm dahaa ayın 23 ünde hcg yaptırdım cıkmadı ama halen adet olmaynca acaba kanda erkenmi yaptrdm diyorumm:KK43:( idrardada yapmama gerek varmı kan sizce acelemi oldu dogrumudur??

cnm benim şimdi okudum hamileymişsin nezaman ne şekilde ögrendin darısı başimiz<a

evet canım hamileyim ALLAHIN İZNİYLE..:nazar::nazar::nazar:
adetten 2-3 gün önce idrar testine silik çizgi gördükten sonra kanda kesinleşti..
darısı sizlerin başına İNşallah:KK16:

canlarım ben negatif cıksın istiyorum zaten.. nişanlıyım hayatmda ilkdefaa yüzeysel bişeyler yasadm korkuyorum dügünüm yaz a.Allah sizlere nasip etsin şimdi bana sonra inş.. yani o ilişkiyi 10 15 gün önce yasadk 18 kasımda regl olmam lazmdı olmadm dahaa ayın 23 ünde hcg yaptırdım cıkmadı ama halen adet olmaynca acaba kanda erkenmi yaptrdm diyorumm:KK43:( idrardada yapmama gerek varmı kan sizce acelemi oldu dogrumudur??

Adetinin üzerinden 5 gün geçmiş ve kan testini öyle yaptırmışsın.
Ben adetimin gelmesi gereken günde yaptırdım çıktı.
Panik yapmana gerek olduğunu düşünmüyorum fakat bir doktora gözük istiyorsan hormonal bir rahatsızlık, strese bağlı bir gecikme ya da mevsimsel gecikme olmuş olabilir. Hamilelik olsaydı kanda %100 çıkardı çünkü...

evet canım hamileyim allahın izniyle..:nazar::nazar::nazar:
Adetten 2-3 gün önce idrar testine silik çizgi gördükten sonra kanda kesinleşti..
Darısı sizlerin başına inşallah:KK16:

tekrardan hayırlı olsun cnm benimde bugun beklenen adet gunum ama 2 aydır 5 ve 8 gun geciikme oldu acaba test yapmalımıyım çokmu erken şu an evde 2 adet hazırda testim var hatta kafam karışık ve belirti yok öğrenmeden önce belirti oldumu nekadar suredir istiyordun

erken değil canım korkmana gerek yok hamile değilsin..
adetten 1 hafta önce bile çıkıyor kanda :)
5 gün geçmiş daha ne olsun...
korkmana gerek yok ama nişanlıyken da dikkat et...
sonra evlendiğiniz zaman ALLAH KORUSUN çocuğunuz falan olmaz...
:nazar::nazar::nazar:

merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim.evlilikte 8.yıla giricem ve bu ay ilk çalışmamızı yaptık..7 kasımda adet oldum normalde 24 günde bir olurum şimdi 30 kasımda inşallah adet olmam da allah benim de tüm isteyenlerin de yüzüne güler..pazartesi sırf heyecanımı yenmek için kan testi yaptırim diyorum ama bir aklımda bu kadar bekledin 2 gün daha bekle ve gör diyor..:26::26:

cnm 8 yıllık evlisin dimi bayagı beklemişsinzi 30 kasıma bişey kalmaamış cnm bence bekle derim

tekrardan hayırlı olsun cnm benimde bugun beklenen adet gunum ama 2 aydır 5 ve 8 gun geciikme oldu acaba test yapmalımıyım çokmu erken şu an evde 2 adet hazırda testim var hatta kafam karışık ve belirti yok öğrenmeden önce belirti oldumu nekadar suredir istiyordun

SAĞOL CANIM ALLAH RAZI OLSUN...:nazar::nazar:
adetten 2 gün önce öğrendim..
en belirgin belirtim göğüslerimdi...
şiş ve acıyorlardı...
Herkeste aynı olmuyo bu idrar konusu...
bende 2 gün önce çıkmıştı..

X