"UMRE" İçin Güvenilir Firmalar Hangileri ve Ücretleri Nedir? Hangi Dönem Gidilmeli? [Ailemize Hediye]

freya_

İnsanlar,insanların içinde insana hasret yaşarlar.
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2023
5.342
16.052
33
Merhaba Sevgili Üyeler;

Başlıkta hemen hemen tüm detaylar var ama açıklamak gerekirse kardeşlerimle ortak olarak anne-babamızı umreye göndermek istiyoruz.
Yaşları geçiyor, sağlık problemleri başlıyor derken, hac da çıkmak bilmiyor 😅
Şöyle ağız tadı ile hevesleri varken, iyilerken gitsinler diyoruz. Gönüllerinden bir geçiyor da fırsat olmadı bizim peşimizden uğraşırken okuldu evlilikti düğün demekti derken 🤷🏻‍♀️

Ama bizim bu konu ile ilgili en ufak bilgimiz yok, kaş yapayım derken göz çıkarıp perişan etmeyelim bizimkileri😅

Güvenilir Firma var mı?
Nelere dikkat etmeliyiz?
Kaç gün en idealidir?
Otel uçak hizmetinde ne olmalı, nereye yakınlık önemli?
Ortalama fiyat aralığı ne olmalı?
Hangi ay gidilmeli, sıcakta cayır cayır yakmayalım bizimkileri 😅

Gözümden kaçan detaylar bilmediğim şeyler varsa belirtebilirsiniz.

Link, video, blog gibi doğruluğundan emin olduğunuz etkileşimleri de paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler şimdiden🌸

Bu kadar üye içinde umre ile ilgili fikri olan yok mu yahu😅🤣

2 defa gittim ikisinde kasım ayında gittik hava güzeldi. Aralık ocak şubatta iyi havalar aşırı bunaltıcı olmuyor.
Bence en az 15 gün olmalı. Genelde 11 gün mekke 4 gün Medine oluyor.
Firma çok önemli. Gidip rezil olmamak lazım. Otel yakın olursa fiyat artıyor. Uzak olursa daha uygun. Bizim otelde yarım saate bir dönüşümlü büyük otobüsler hizmet veriyordu. Genelde iyi firmalarda bu aksamıyor düzenli şekilde servis oluyor. Öyle olunca sıkıntısız gidip geliniyor illa yakın otel olmasına gerek yok. Maddi olarak yürüme mesafesi otelde olabilir öderiz derseniz daha iyi tabi.
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama bilinen birçok umre firmaları var. En güzeli şehrinizdeki en bilindik yere gidip bilgi almak tüm hizmetleri dinlemek. Genelde servis yeme içme gezilecek mübarek yerler vs hepsi dahil oluyor ücrete.
Bu sene fiyatlar nekadar bilmiyorum biz geçen sene 20 gün 1650 dolara gittik kişi başı eşimle. Ama biz 10 gün mekke 10 gün medinede kaldık. Genelde 20 gün gidenler de 16 mekke 4 gün medine de kalıyorlar onlar 1500 dolara gitmişti.

Sorduklarınıza cevaplarım bunlar başka sorunuz varsa cevaplarım inşaAllah 🥰 freya_ freya_

2 defa gittim ikisinde kasım ayında gittik hava güzeldi. Aralık ocak şubatta iyi havalar aşırı bunaltıcı olmuyor.
Bence en az 15 gün olmalı. Genelde 11 gün mekke 4 gün Medine oluyor.
Firma çok önemli. Gidip rezil olmamak lazım. Otel yakın olursa fiyat artıyor. Uzak olursa daha uygun. Bizim otelde yarım saate bir dönüşümlü büyük otobüsler hizmet veriyordu. Genelde iyi firmalarda bu aksamıyor düzenli şekilde servis oluyor. Öyle olunca sıkıntısız gidip geliniyor illa yakın otel olmasına gerek yok. Maddi olarak yürüme mesafesi otelde olabilir öderiz derseniz daha iyi tabi.
Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama bilinen birçok umre firmaları var. En güzeli şehrinizdeki en bilindik yere gidip bilgi almak tüm hizmetleri dinlemek. Genelde servis yeme içme gezilecek mübarek yerler vs hepsi dahil oluyor ücrete.
Bu sene fiyatlar nekadar bilmiyorum biz geçen sene 20 gün 1650 dolara gittik kişi başı eşimle. Ama biz 10 gün mekke 10 gün medinede kaldık. Genelde 20 gün gidenler de 16 mekke 4 gün medine de kalıyorlar onlar 1500 dolara gitmişti.

Sorduklarınıza cevaplarım bunlar başka sorunuz varsa cevaplarım inşaAllah 🥰 freya_ freya_
Ailem Antaya ya da İstanbuldan gidebilir ikisinde de sorun olmaz.
Çok uzun süre gidemezler çalışıyorlar ama bir hafta, on gün gidebilirler heralde.
Firma tavsiyenizi özelden yazarsanız sevinirim😅
Ne sormam gerektiğini de tam bilmiyorum dikkat etmem gereken şeyler ne olmazsa olmaz mesela?

Ailem Antaya ya da İstanbuldan gidebilir ikisinde de sorun olmaz.
Çok uzun süre gidemezler çalışıyorlar ama bir hafta, on gün gidebilirler heralde.
Firma tavsiyenizi özelden yazarsanız sevinirim😅
Ne sormam gerektiğini de tam bilmiyorum dikkat etmem gereken şeyler ne olmazsa olmaz mesela?
Yani firma bilgim çok yok ama istanbul umre firmaları veya antalya umre firmaları yazıp yorumlara bakarak seçtiğiniz firmaya bilgi almaya gidebilirsiniz.
Bilgi alırken medine de Ravza-ı Mutaharraya ziyaret için randevu alıyolar mı çok önemli bunu mutlaka sorun. Çünkü randevu olmadan Peygamber Efendimiz’in Ravzasına girilemiyor. Servis hizmetini sorun mekke için. Medine’de tüm oteller yakın yürüme mesafesinde orada servis olmuyor. Yeme içme genelde oluyor ama yine bilgi alın. Ziyaret yerlerine götürüyorlar mı onları sorun. Bayan hocalar oluyor grupların başında oda olursa iyi olur onuda sorun. Aklıma gelenler bunlar :)

X