Ultrasonda kese görünmedi.

acemianneadayi1

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
43
16
28
Merhaba reglim 10 gün gecikti. Evde test yaptım çift çizgi çıktı. Hastaneye gittim ultrason ile baktı doktor ama kese göremedi. Kan istedi kanda beta hcg değerim 3364 çıktı. Tekrar randevu aldım doktora kese görünmemesi normal mi dış gebelik olabilir mi?

Benimde aynı şekilde olmuştu 3 binlerde görmeyi bekliyoruz ama demişti karından baktığı için göremedi. Sonrasında vajinal baktığında görmüştü. Hayırlısı olsun

Kan değerinizi doktora gösterdiniz mi? Bir sonraki randevu ne zamana? Karından mı baktı vajinal mi? Karından baktıysa ve biraz kilonuz varsa, ultrason cihazı eskiyse vb sebeplerden görmeme ihtimali var.

Kan değerinizi doktora gösterdiniz mi? Bir sonraki randevu ne zamana? Karından mı baktı vajinal mi? Karından baktıysa ve biraz kilonuz varsa, ultrason cihazı eskiyse vb sebeplerden görmeme ihtimali var.
Kan sonucum çıkınca telefon ile görüştüm sonuç pozitif dedi. Tekrar gelin ultrasonla görmeye çalışalım görmezsem vajinal bakalım dedi.

3 binlerde karından değil vajinadan mı gördünüz yani keseyi birde kese göründükten sonrada dış gebelik ihtimali var mı acaba?
Evet 5. Haftaydı ilk karından baktı göremedi sonra vajinal ultrason ile denediğinde keseyi gördü. Bildiğim kadarıyla bu mümkün değil yani rahmin neresine yerleştirğini kese boyutunu vs yi doktorunuz kontrol edecek ultrasonda net görecektir. Dış gebeliklerde rahim dışı yerleşimler oluyor. Açıkçası bu konuda net bir fikrim yok.

Aynı hafta kalp atışınıda duyabildiniz mi acaba? Bu arada cevap için çok teşekkür ederim

3 binlerde karından değil vajinadan mı gördünüz yani keseyi birde kese göründükten sonrada dış gebelik ihtimali var mı acaba?
Doktorunuz keseyi ve yerlestigi yeri ultrasonda görecektir. Yani rahme yerleşmişse herhangibir şey söylemez zaten. Ya da işte burada rahme yerleşmiş korkacak bir şey yok der.

Üzülmeyin 8 haftalıkken bile anca gören oldu hemen umutsuzluğa kapılmayın karından mı bakmıştı?

Merhabalar bir sonraki doktora gittiğinizde keseyi gordumu acaba bende de şuan durum aynı 3672 değerim ilk gittigim de dış gebelik olabilir dedi ikinci gidişimde de tuplerde bisey yoktu rahimde sol tarafta yuvarlak bisey gördü ama kese yok olsa bile sağlıklı büyümeyebilir dedi çarşamba tekrar gidicem 9 Kasım da ne diyecek bilmiyorum inşallah görünür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…