Ukraynada yumurta donasyonu

Serpil138

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2018
2
0
49
Her kese iyi günler! Son zaman internette Ukraynada donör yumurtası ile tüp bebek tedavisi hakkında çok makaleler gördüm, kliniklerin sitelerini inceledim, gerçekten mi Ukraynanın klinikleri Kıbrıs ve Yunanıstan kliniklerine rakiptir? Kimin herhangi bilgisi varsa buyurun kişisel görüşünüzü okumaya memnunum!

Bende aynı şekilde merak ediyorum, Kıbrıstan daha iyi ve fiyat olarak daha mı uygun?

Merhaba,ben de kapsamlı bir araştırma yaptım. Kıbrıs,Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti olarak. Kıbras ve saydığım diğer ulkelerde donasyon ucretleri aynı fiyat.Donasyon secimleri zaten ulusal ESHRE kriterlerine uygun yapılıyor heryerde.Bu durumda ben Cek veya Ukraynaya daha sıcak bakmaya basladım cünkü donor secerken kriterler biraz daha fazla gibi. Ukraynada kendi donorunuzu secebildiginiz merkezler bile var.Sporcu mu ,edebiyat sever mi o bilgileri bile paylasmılar ki bu beni fazlasıyla o taraf yoneltiyor.Cek de donorluk gonullu yapılıyor.Ukrayna ve Kıbrısta oldugu gibi paralı degil.Bu durumda o da guvenilirlik acısından beni cezbediyor.Ayrıca itiraf etmek gerkir ki Ceklerin genel olarak kultur seviyeleri yuksek bir ulke.Donorde benim icin onemli olan sanatsever,kitap okur,sporcu vb gibi ozelliklerin de donorde olma olasılıgı yuksek.Fakat Cek Cumhuriyetinde de sıkı donor gizlilik kriteri var.Bu bilgileri paylasmıyorlar.Keske forumlarda buralarda donasyon yaptırmıs birileri olsada görüşünü alsak.

Ukraynada donörlerin fotosu videolarını gösteren özelliklerini bildiğiniz bir merkez var diye biliyorum. Çek Cumhuriyetinde fotoğraf video özellikler hususunda fikriniz var mı, genetik tarama testi ilk başta yapıyorlar mı donörlere?

Merhabalar ,kusura bakmayin atlamisim mesajinizi.
Evet Ukraynada Intersono diye bir yer var.. Online donorleri secebiliyorsunuz. Cek Cumhuriyetinde fotograf kesinlikle gostermiyorlar. Bazi merkezler donorlerin ilgi alanlarini falan paylasiyor sadece. Cek de de Ukraynada da uygulamaya baslamadan standart testlerin hepsini yapiyorlar. Karyotestler ,std testleri ,genetik testler vb.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…