Makyaj Ürünleri Ucuz kozmetiğe son - Strawberry engelleniyor mu?

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Persona

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
17
0
Yılda 20 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan sanal ticarete sıkı takip geliyor. Hedefte satışların vergilendirilmesi ve haksız rekabetin önüne geçilmesi var. Düzenlemeden, Türkiye'deki tüm kozmetik mağazalarının yıllık cirosunu sollayan 'Strawberry' gibi siteler de nasibini alacak

Türkiye'de internet üzerinden yapılan alışverişler her yıl katlanarak artıyor. Bu ticareti cazip kılan özelliklerin en başındaysa tüketiciye sağladığı fiyat avantajı geliyor. Belli bir satış limitine vergilendirme yapılmaması ve sanal ticaretin sağladığı diğer maliyet avantajları fiyatları önemli ölçüde aşağı çekiyor. Özellikle kozmetik ve elektronik eşya pazarında bu ticaret had safhaya ulaşmış durumda. Örneğin Hong Kong merkezli online kozmetik satış sitesi olan Strawberrynet. com'un 2010 yılında Türk tüketiciden elde ettiği yıllık 300 milyon dolarlık ciro, Türkiye'deki kozmetik mağazalarının toplam cirosuna denk geliyor. Yine ebay.com ve amazon. com da cirolarıyla birçok sektörü sarsıyor. Edinilen bilgiye göre bu ve benzeri durumlar ilgili kuruluşları harekete geçirdi. Bu çerçevede Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Bilişim Teknolojileri Kurumu, internet üzerinden yapılan ticaretin kayıt altına alınabilmesi amacıyla teknik ve hukuki altyapı oluşturulması kararını aldı. Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı da hazırlanarak TBMM'ye sevkedildi. Bu dönem yasalaşamayan ve yeni dönem yeniden gündeme getirileceği belirtilen tasarı ile elektronik iletişim araçlarıyla yapılan sözleşmeler, elektronik ticarete ilişkin bilgi verme yükümlülükleri ve uygulamaya ilişkin yaptırımlar düzenleniyor.

TEKNİK ALTYAPI KURULACAK
Tasarı da alıcının elektronik iletişim araçlarıyla sipariş vermesi halinde ödeme bilgilerinin girilmesinden önce, sözleşme şartlarının alıcı tarafından açıkça görülmesi zorunluluğu geliyor. Ayrıca ticari elektronik iletilerin, alıcılara önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilmesi de öngörülüyor.

Limitler yeniden kontrol edilecek
Yeni dönemde Gümrük Müsteşarlığı, Bankalararası Kart Merkezi ile koordineli çalışarak, internetten kredi kartıyla siparişi verilen ve kişilere posta yoluyla gönderilen bu tür eşyalarda 150 euroluk limitin aşılıp aşılmadığını kontrol edecek. Limit aşımında da ilgili eşyaya gümrük vergisi tahakkuk ettirilecek.

2 yıl içinde tamamlanacak
Yürütülen çalışmanın 2012 sonuna kadar tamamlanması ve böylece elektronik ticaretin tamamen kayıt altına alınması öngörülüyor. Bu sayede internet üzerinden yapılan ticaretin vergi kayıplarının da kapatılması hedefleniyor.

Ucuz kozmetiğe son - Sabah

engellendi bile ! geçmiş olsun
hepimiz koşarız şimdi dimi insana köpek muamelesi yapan sosyetik kozmetikçilere.isim vermicem siz anladınız
bu nasıl bir zihniyettir anlamak mümkün değil..yıllarca biri 100e sat..suratsız terbiye yoksunu çalışanlara müşteriyi muhattap et..sonrada çilek ucuz satıyor ve bozuk çıkan ürünün iadesini bile istemeden parasını geri veriyor olmasına dayanama ve "benim satışlarımı engelliyor" diye dava aç !
sen zaten yıllardır kazıklaya kazıklaya o parayı çoktan çıkardın..allah gözlerini doyursun ..
3 kuruşluk bi keyfimiz bu vardı oda gitti..artık kozmetik girişi tamamen yasak !
sipariş verirseniz kapıya gelmicek artık-dikkat-gümrüğe gelecek siz gümrüğe gideceksiniz memur yanınızda açaçak kutuyu..kozmetik ve sporcu takviyesi besinmidir nedir bu ikisi varsa,imzanızı alıp geri gönderecek kutuyu..
diğer tüm ürünlerde 2 ayda 1 kez gümrüksüz yıldada 5 kez gümrüksüz toplam alışveriş hakkı vermişler( kozmetik HARİÇ)
yasakçı zihniyet bi parfümümüze karışmamıştı oda tamam oldu ! hadi hayırlısı !

Engellendi ve benım en son siparişlerim istanbul gümrüğünde bekliyor... Akibetini hala bilmiyorum sanırım strawberry e gerı gıdecekmıs cunku binlerce sipariş varmiş bekleyen hemde coğu strawdanmıs umarım strawberry de sozunde durur ve para ıadesi yapar... Bu nasıl bir zıhnıyettırkı uc beş kurus ucuza aldıgımız urunlere yasak getırıyor tum kozmetık fırmarlarının fıyatını duzenlesınde bızde dısardan alısverıs yapmayalım dur bakalım daha neler beklıyor bızı bu yasakçı zıhnıyetle yakında ınternete sansur...

Dava açılması için hepinizin maddi desteği gerekiyor arkadaşlar. Eminim yurtdışından kozmetik alışverişi yapıp da buna destek vermeyecek yoktur.

Lütfen bana ne demeyin, artık taşın altına elimizi sokma zamanı.

Yapacağınız bir en ufak katkıyla bile yine eskisi gibi özgürce alışveriş yapma şansını kendinize vermiş olacaksınız.

Bu yasakla yaşamak daha mı iyi?

Dava ücretinin toplanabilmesi için Av. Umut Şeker tarafından açılan hesap numarası ve açıklamalar burada:

Hesap Numaralarımız ~ ONLINE ALIŞVERİŞ YASAĞI

Para gönderdikten sonra destek olduğunuzu belirtmek için bu etkinliğe de katılabilirsiniz: http://www.facebook.com/event.php?eid=216338831723370

ya insanlar 5-6 katı ucuza bulabilirken yurtdışında aynı ürünü burda kdv ile insanları salak yerine koyuyorlar !!! ben kendime 100ml isim vermeyceğim bir kaç tane parfum aldım 20usd den ... yazık valla yazık çok kötü salak yerine koyuluyoruz

simurgh, bu bela başımıza tekir acar ve birkaç firmanın birleşip strawberry'e karşı güçbirliği yapıp yargı yoluna gitmesiyle, başımızdaki büyüklerin de bunlara peşkeş çekip tüm parfüm sektörünü bu firmalara nemalamasından dolayı çıktı. Tabii çıkan genelgeyle bundan sadece kozmetik ve gıda ürünleri değil, tüm yurtdışı alışverişi etkilendi. Senede 5 alışverişle sınırlandırma yapıldı. Rezalet resmen...

Bu belanın devletimizin çıkardığı saçma genelgenin iptal edilmesi için uğraşıyor facebookdaki gruptaki arkadaşlar. Dava açılabilmesi için bir takım masraflar var. Açılan banka hesabı ve paypal hesabına insanlar katkı payında bulunuyorlar. Avukata verilecek vekillik için İstanbul'dan ve Ankara'dan vekaletleri topladılar. 5 gün oldu. Şu anda 1500 TL gibi bir para toplanmış. 7450 TL toplanması gerekiyormuş. 3 hafta daha süre var. Davanın açılabilmesi için yasal zaman 19 Haziran'da sona ericek. O zamana kadar dava açıldı açıldı, açılamazsa koyun gibi Tekin Acar ve bilimum firmalar tarafından güdülmeye devam edeceğiz. Arkadaşlar uğraşıyor , inş. hayırlı bir sonuç olur dava açılabilir. Destek vermeliyiz.

Yasak değilse facebook'daki grubun linkini de paylaşırım. @Persona arkadaş paylaşmış 2 üstte grubun etkinlik sayfasını. Ordan da grubun ana sayfasını bulabilirsiniz.

online alışveriş yapan biçok site türkiyeye satışı kapatmaya başladı
çok kötü yaa

simurgh, bu bela başımıza tekir acar ve birkaç firmanın birleşip strawberry'e karşı güçbirliği yapıp yargı yoluna gitmesiyle, başımızdaki büyüklerin de bunlara peşkeş çekip tüm parfüm sektörünü bu firmalara nemalamasından dolayı çıktı. Tabii çıkan genelgeyle bundan sadece kozmetik ve gıda ürünleri değil, tüm yurtdışı alışverişi etkilendi. Senede 5 alışverişle sınırlandırma yapıldı. Rezalet resmen...

Bu belanın devletimizin çıkardığı saçma genelgenin iptal edilmesi için uğraşıyor facebookdaki gruptaki arkadaşlar. Dava açılabilmesi için bir takım masraflar var. Açılan banka hesabı ve paypal hesabına insanlar katkı payında bulunuyorlar. Avukata verilecek vekillik için İstanbul'dan ve Ankara'dan vekaletleri topladılar. 5 gün oldu. Şu anda 1500 TL gibi bir para toplanmış. 7450 TL toplanması gerekiyormuş. 3 hafta daha süre var. Davanın açılabilmesi için yasal zaman 19 Haziran'da sona ericek. O zamana kadar dava açıldı açıldı, açılamazsa koyun gibi Tekin Acar ve bilimum firmalar tarafından güdülmeye devam edeceğiz. Arkadaşlar uğraşıyor , inş. hayırlı bir sonuç olur dava açılabilir. Destek vermeliyiz.

Yasak değilse facebook'daki grubun linkini de paylaşırım. @Persona arkadaş paylaşmış 2 üstte grubun etkinlik sayfasını. Ordan da grubun ana sayfasını bulabilirsiniz.

Ben "BIRININ OGLU" kozmetik firmasi aciyomus diye duydum...Bilin bakalim "KIMIN OGLU?"

Kimin oğlu?
Peki arkadaşlar bu dava kampanyasına destek verelim vermesine ama o kişilere nasıl güveneceğiz? Nereden bileceğiz sahtekar olmadıklarını?

Ben "BIRININ OGLU" kozmetik firmasi aciyomus diye duydum...Bilin bakalim "KIMIN OGLU?"

bunu bilmek cok kolay basımızda kım varsa onun ogludur komsu fırınların sahıbı oldukları gıbı demek sımdı kozmetık sektorune de el attılar ve hangı sebepten y.dısından alısverıs yasagı getırıldıgı da acıklık kazandı...
Bu arada gumrukte bir arkadasımın tanıdıgı vardı tum alısverıs ettıgımız urunler tekrar strawberry e iade edılmek uzere gerı gıtmıs benımde urunlerım vardı cok uzuldum... Strawberry hala para ıadesı de yapmadı kredı kartlarına ne olacak bılemıyorum paralarımızda yandı

bunu bilmek cok kolay basımızda kım varsa onun ogludur komsu fırınların sahıbı oldukları gıbı demek sımdı kozmetık sektorune de el attılar ve hangı sebepten y.dısından alısverıs yasagı getırıldıgı da acıklık kazandı...
Bu arada gumrukte bir arkadasımın tanıdıgı vardı tum alısverıs ettıgımız urunler tekrar strawberry e iade edılmek uzere gerı gıtmıs benımde urunlerım vardı cok uzuldum... Strawberry hala para ıadesı de yapmadı kredı kartlarına ne olacak bılemıyorum paralarımızda yandı

Yaa, ac sen firmani, oyle guzel bir ticaret yap, rekabete katil, cazip ol, senden alalim, strawberyi sil piyasadan...Ama yok...Rakipleri yoket haksiz yollardan. Hic rakip kalmasin...Herkes sana muhtac kalsin. Sonrada daya fiyatlari...Muhtaciz ya senden almaya ess..k gibi alcaz iki kat fiyata...Ahh yurdum insani ahh...Daha basina cok sey gelecek.

Yaaa güzel ülkemde işler böyle yürüyor işte olan yine alt sınıftakılere oluyor ama kımsede baş kaldırmıyorkı ben bu konuda dava acılmaya katılmak ıstedıgım halde aranmadım... herkes sadece feryat etmeyı bılıyor ama kımse elını taşın altına sokmuyor korkuyor... Silik korkaklar ordusu olduk sanırım...

Son olarak ptt yi aradım ve paketlerin kesinlikle teslim edilmeyeceğini geri gönderileceğini söylediler.Para iadesi içinde strawberry ye başvuracaksınız dediler. Artık hiç ümidim kalmadı,off ya bari son paketim gelseydi bir sürü şey almıştım nasılda heyecanla bekliyodum :95:

Son olarak ptt yi aradım ve paketlerin kesinlikle teslim edilmeyeceğini geri gönderileceğini söylediler.Para iadesi içinde strawberry ye başvuracaksınız dediler. Artık hiç ümidim kalmadı,off ya bari son paketim gelseydi bir sürü şey almıştım nasılda heyecanla bekliyodum :95:

Bende aynı durumdayım 180 lıralık alısverıs etmıstım paketler iade olmuş bile ama ses cıkmıyor bugun bır mail yazdım ne zaman hesabıma gerı iade gercekleştıreceksınız dıye cevap gelırse paylasırım burdan... keşke en azından son paketlerı gonderselerdı sonrasında yasaklasalardı ama bunu da yapmadılar ...

Bende aynı durumdayım 180 lıralık alısverıs etmıstım paketler iade olmuş bile ama ses cıkmıyor bugun bır mail yazdım ne zaman hesabıma gerı iade gercekleştıreceksınız dıye cevap gelırse paylasırım burdan... keşke en azından son paketlerı gonderselerdı sonrasında yasaklasalardı ama bunu da yapmadılar ...

Paylaşırsan iyi olur darkblue senin kolin tam olarak hangi tarihte teslim edilmiş veya yollanmış? benim ki hala ptt bekliyor sinir oldum bari yollasalar da bir an önce paramızı alsak 300 liralık yaptım ben de en azından gelmeyen ihtiyaçlarımı alırım.

Paylaşırsan iyi olur darkblue senin kolin tam olarak hangi tarihte teslim edilmiş veya yollanmış? benim ki hala ptt bekliyor sinir oldum bari yollasalar da bir an önce paramızı alsak 300 liralık yaptım ben de en azından gelmeyen ihtiyaçlarımı alırım.

merhaba strawdan cevap geldı urununuz hala ıst. gumrugunde beklıyor dıye bıze teslım olanları yaptık ama sızın hala ptt de beklıyor ordan takıp edın dıye bır maıl aldım... bende de ptt ye mail attım sıkayet formundan lutfen sızde atın ılgılensınler dedım alısverıs ozgurlugumu zaten elımden alıyorsunuz urunlerımı gasp mı edıyorsunuz ne fırmaya gonderıyorsunuz para ıadesını gerçeklestırsınler nede urunumu bana teslım edıyorsunuz derhal bir cozume ulastırın dıye... benım gıbı urununu bekleyenler aynı sekılde maıl yagmuruna tutarsa ptt yı belkı bır cozume ulasırız off off cok can sıkıcı bır durum sızın benden once bu konuyla ılgılı degısıklık yasarsanız yazarsanız sevınırım... hayırlı kandıller dılerım...

Hayırlı kandiller...Ptt maillere cevap vermiyor ki bende çok mail attım.Telefonla zar zor ulaştım ondada azarlar gibi sıkılmış bir vaziyetle cevap verdiler oda önceki mesajımda yazdıklarım :KK43: Tekrar arıcam ptt yi en azından ne zaman iade edilecek onu öğrenmeye çalışıyım.

X