üçüz bebek bekleyip, birini aldırmak zorunda kalanlar....

zevkalade

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2009
177
3
arkadaşlar,mikroenjeksiyon yöntemiyle hamile kaldım. 9. gün bhcg değerim 270, 11. gün 400küsür, 13. gün ise 1000. çoğul gebelik olduğu belli ama ikiden fazlasını taşıyıp bakabileceğimi pek sanmıyorum. kaç tane olduklarını 2 hafta sonra falan görürüz herhalde. benim sorum; 3 üz hamile kalıp daha sonra birini aldırma kararı veren arkadaşlar varsa aranızda; bu işlemi nasıl yaptırdınız? uyuşturdular mı? uyuşturdularsa geride kalan bebeklere bi zararı yok mu? uyuşturmadılarsa canınız acımadı mı, nasıl dayandınız? cevap verecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

canım neden üçünü taşıyamayacagını düşünüyorsun ben taşıdım ve taşıyan pek çok anne var

selam arkadaşlar benimde yarın indirgemem var dörtten ikliye indirgenecek inş..bu kararı almak zor ama şöle bi düşününce dört taneyi taşıyamıyacağım ortada yapmak zorundayım.bizim merkezde anestezi altında yumurta toplama işlemi gibi uyutup en yakındaki bebeğin kalbini iğneyle durduruyorlasrmış.diğer bebeklere zarar %1 miş.oda enfeksiyon riski olabilirmiş mesela ve 1 aymış risk

canım operasyonun nasıl geçti? hiç ağrın sancın oldu mu? nasıl uyuşturdular? şu an kendini nasıl hissediyorsun?

bende üçüzlerime hamileyim 9 haftalık ve doktorum birinin sonlanması gerktiğini söyledi. risklerinden bahsetti çok zor bi karar o anı yaşamak bile istemiyorum...

Benim bir tanıdığımın tüp bebekleri üçüz tutmuştu.Doktorları minyon tipli olduğunu ve rahminin üçüz taşıyamıyacağını söylemiş ıstanbula gidip birini aldırdılar detayları bilmiyorum ama öbür iki tanesine zararı olmadı işlemin

tüp bebek tedavisinin bi sonucu değil mi çoğul gebelik? fikrimi soracak olursanız, hangisinden vazgeçileceğine karar vermek çok zor olsa gerek. ben olsam hiçbirinden vazgeçmek istemezdim. dünyada örnekleri var sonuçta. 6 tane doğuranlar var. bebekler de yaşıyo. ben de yapabilirim diye düşünürdüm. ama başa gelmeden konuşmak da kolay. allah yardımcınız olsun.

canım operasyonun nasıl geçti? hiç ağrın sancın oldu mu? nasıl uyuşturdular? şu an kendini nasıl hissediyorsun?

canım benim benim operason iyi geçtiçağrı sancı kanamam hiç olmadı.zaten doktorum kendinden çok emindi benim bu yaptığım işlem yüzünden düşük ihtimali yok defalarca yaptım dedi.anestesili oldum bişi hissetmedim sadece olağanüstü çalışıyorlar enfeksiyon olmasın diee.haryerimi biokadinle yıkadılar resmen.işlemden sonra sadece 2 gün dinlendim.tek acı olan bu kararı vermekti gerisi yumurta toplamadan bile bin kat kolay

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…