Üçlü tarama testi yaptırmalı mıyım

Glgg

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
25
5
23
Merhaba 18+6 haftalık gebeyim. Üçlü tarama testi mi yaptırmalıyım yoksa detaylı ultrason yeterli olur mu? Ya da her ikisini de mi yaptırmalıyım?

Geçen gün doktor kızdığı için kafam karıştı hata mı yapıyorum diye kötü çıkma ihtimali de hamileliğimi etkileyeceğini biliyorum
Kötü çıkınca doğuma kadar mahvoluyorsun eğer gamsız biri değilsen…
İkili tarama da bir kaç kötü ihtimal söyledi bana o gün kapattım o defteri.

İkili yapıldıysa hiç gerek yok zaten orda sonuçlar daha şüpheli çıkıyor boşuna aklını bulandırma bence

İkili üçlü test sadece sadece risk belirtir ihtimal verir size . Örneğin testlerinin riskli çıktı ve bebekte bir sorundan şüphelenildi zaten sizi amnitosenteze yonlendirirler . Ben detaylı ultrason 24 .haftada fetal dna 13.haftada yaptırdım

Kötü çıkınca doğuma kadar mahvoluyorsun eğer gamsız biri değilsen…
İkili tarama da bir kaç kötü ihtimal söyledi bana o gün kapattım o defteri.
Cooook duygusalim 7/24 düşünürüm. Eşim de doktor öyle diyince yaptıralım diyip duruyor. İnatlaşıp duruyoruz

İkili üçlü test sadece sadece risk belirtir ihtimal verir size . Örneğin testlerinin riskli çıktı ve bebekte bir sorundan şüphelenildi zaten sizi amnitosenteze yonlendirirler . Ben detaylı ultrason 24 .haftada fetal dna 13.haftada yaptırdım
Amnitosentez tehlikeli mi bir kaç yerde Tehlikeli diye duymuştum konu hakkında bilginiz var mı

Cooook duygusalim 7/24 düşünürüm. Eşim de doktor öyle diyince yaptıralım diyip duruyor. İnatlaşıp duruyoruz
Eşine şunu sor: kötü bir sonuç çıktığında bu çocuğu her şeyiyle kabul etmeyecek miyiz?
Edeceğiz cevabını verirse yaptırmaya gerek yok o zaman diyeceksin…

Çünkü kötü sonuçta yapılacak bir müdahaleye yok…

Bende ikili yaptırmadım üçlü de doktor kızınca yapsam mı diye düşündüm. Detaylı ultrason yaptıracağım umarım temiz çıkar
Hamilelik zor bir surec bakın örneğin ben başından beri çok iyi bir hamilelik gecirirken tum kontroller temi tüm testler harika hersey yolunda iken birdenbire erken doğum yaptım evet belki benim durumum az görülen bir durum ama insanın başına hersey gelebilir . Siz bence testlerinizi yaptırın sonuçları da o zaman düşünün konuşun simdiden o öyle olursa bu böyle olursa diye düşünmeyin

Amnitosentez tehlikeli mi bir kaç yerde Tehlikeli diye duymuştum konu hakkında bilginiz var mı
Tehlike oranı,çok düşük. Her operasyon risk barındırır ama bakın zaten iş amniyosenteze gelene kadar daha çok yol var. Doktorların amniyosentez demesi için belli bir sorun görmeleri lazım,siz suan ortada hiçbir durum yokken endise içindesiniz

Doktor nasıl kızdı orasını anlayamadim
Biz ikili testine randevusuz yapılabileceğini zannediyorduk. Özelde doktorumuz var oraya gidiyoruz fakat o bize tam tarih vermedi. İlk gebeliğim bu yüzden pek bilgim yoktu. Randevu bulamadık bizde yaptırmadik. Geçen gün farklı bir hastaneye gitme durumum oldu. O da nasıl yaptırmazsın doğumu da evde yap eskilerde ki gibi bir çok şey söyledi hatta ultrasonla bakarken çocuk hareketli diye çocuğa bile kızdı.

Tehlike oranı,çok düşük. Her operasyon risk barındırır ama bakın zaten iş amniyosenteze gelene kadar daha çok yol var. Doktorların amniyosentez demesi için belli bir sorun görmeleri lazım,siz suan ortada hiçbir durum yokken endise içindesiniz
Doğru diyorsunuz ilk defa yaşadığım şeyler ister istemez her yerden bir şeyler duyunca endişeye kapılıyorum

Hamilelik zor bir surec bakın örneğin ben başından beri çok iyi bir hamilelik gecirirken tum kontroller temi tüm testler harika hersey yolunda iken birdenbire erken doğum yaptım evet belki benim durumum az görülen bir durum ama insanın başına hersey gelebilir . Siz bence testlerinizi yaptırın sonuçları da o zaman düşünün konuşun simdiden o öyle olursa bu böyle olursa diye düşünmeyin
Haklısınız çok teşekkür ederim. Bi nebzede olsa içimi rahatlattınız

Biz ikili testine randevusuz yapılabileceğini zannediyorduk. Özelde doktorumuz var oraya gidiyoruz fakat o bize tam tarih vermedi. İlk gebeliğim bu yüzden pek bilgim yoktu. Randevu bulamadık bizde yaptırmadik. Geçen gün farklı bir hastaneye gitme durumum oldu. O da nasıl yaptırmazsın doğumu da evde yap eskilerde ki gibi bir çok şey söyledi hatta ultrasonla bakarken çocuk hareketli diye çocuğa bile kızdı.
Deli herhalde. Benim doktorum bebek hareketli olunca mutlu oluyor, sadece iyi bi kare almaya çalışıyor yüzünü bi dönsen diyor ama onun dışında pozitif bi kadın yani. Üçlü test yaptırmadınız diye evde doğum yap diyen bi doktora gitmezsiniz inşallah bi daha

X