Uçağa ilk kez binecem ne yapmam gerek yardımmm

seda38

...içim daralıyo ya...
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
265
0
37
MERHABALAR EŞİMLE BERABER YAZ SEZONUNDA IZIN ALAMADIK CALISTIGIMIZ IS YERLERININ YOGUNLUGUNDAN...DUN AKSAM ESIM EVE GELDI VE BAYRAMI ANTALYA KEMERDE BIR OTEL DE GECIREBILECEGIMIZI DUSUNDUGUNU VE DUSUNMEKLEDE KALMAYIP OTEL REZERVINI YAPTIGINI SOLEDI !!!COK IHTIYACIM VAR TATILE DINLEMEYE VE ESIMLE ZAMAN GECIRMEYE...YALNIZ KAYSERIDEN ANTALYA 12 SAAT SURUYOR OTOBUSLE YOLDA HARCIYACAGIMIZ VAKTI TATILDE HARCARIZ DEDI UCAGA BINMEYI TEKLIF ETTI HEM FIYATLARDA UYGUNMUS ILK BASTA KABUL ETTIM AMA SIMDI NE YAPACAM BILMEDIGIM ICIN PANIKLIYORUM LUTFEN ILK UCAGA BINENLER ....VALLA ESIM DUYMASIN :kedi::Saruboceq:

uçuş saatınızden en az 1 saat önce havaalanında olmanız, üzerinize çok metal aksesuar takmamanızı tavsıye ederım. yoksa kapıdan geçerken detektör zort zort ötüyooo ve kemer falan ne var ne yok çıkartırıyorlar. içeri girdikten sonra biletımızı onyalatmanız gerekıyor. ve dogruca 2. kapı sonra uçak. stres yapacaın hiç birşey yok sakın tedırgın olma canım. keyfını çıkar çok rahat çünkü. tabi 3 kişilik koltukta 2 şişmanın ortasına düşmediysen :))) şaka şaka. ben uçmayı çok sevmıyorum kapalı yerde kalamıyorum ama ben bile 4 saate kadar dayanabılıyorum öyle düşün yani. güzel dinlenın canım sevgıler

ÇOK TESEKKUR EDERIM INSALLAH GUZEL GECER SAOLUN GERCEKTEN ...:asigim:

YÜKSEKLİK KORKUM VAR PANİK ATAKTA VAR ZATEN TEDİRGİNLİĞİM ORDA DENGESİZ Bİ HAREKET YAPIP EŞİMİ SİNİRLENMEKTEN:1no2::Saruboceq:mafoldumben

uçağa otobüs muamelesi yapmayı dene..ayrıca uçak öcü değil ki...hiçbir şey yapmaman daha mantıklı

tedirgin olmanız için hiç bir sebeb yok,
sonuçta ulaşım alanında en güvenli ulaşım havayolu,
karayoluna oranla hem çok güvenli hemde rahat...kemeri bende çok severim,iyi tatiller geçirmeniz dileğiyle...

İLAYDACIM ÇOK TSK EDERIM GÜZEL DILEKLERIN ICIN opuyorumnanaktanILK KEZ UCAGA BINECEM VE ILK KEZ ANTALYAYA GIDECEM...:kedi:

pencere kenarı al seyrede seyrede git zaten fazla sürecegini sanmıyorum kalkarken havaboşlukları oluyor ,ilk 10 dkk içinde oluyor ondan sonra mis gibi ucakta oldugunu anlamıyorsun.:eek:bendede panik atak var eşime sarılıyorum o anda geciyorkaydirigubbakcemile3 zaten fazla bişey sürmez ucaktan indikten sonra otobüs yolculugu cok koyuyor insana:sinifsinif:

zevkli oluyor ilk başlarda.Benim de eşim üniversitedeyken sevgililer gününde süpriz yapıp ankaradan ist. a uçak bileti almıştı ilk ve son binişim oldu. Aslında kulaklarımda bi hastalığım olmamasına rağmen basınçtan acayip etkilendi. patlıcakmış gibi hissettim ağladım yani sızlamasından dolayı. hostes diğer yolcular ağzını açık tut denge yapsın falan dediler. birisi sakız çıkardı çiğneyince iyi oluyomuş . 45 dk boyunca benimki hiç geçmedi. tabi herkeste olmuo yani ama yanında sakız bulundur bence...Umarım sende olmaz İyi yolculuklar Canım :eek:

uçak kalkarken biras tedirgin olabilrsin ama düşünme gözünü kapat ucak havalandıktan sonra hareket ettiğini bile farketmiosun ben kıbrısa giderken çok korkuodum 35 dk sürüo ama direk denizin üzerinden ama çok zevkli uçak yolcluğu inan bidaha otobüse binmek istemezsin

bende ilk bindiğimde cok korkmustum dedim ha düştü ha düşecek sanki ucagı sırtımda getirdim ama sonra alıstım cok kısa mesafede olsa otobüs kullanamaz oldum ,zaten otobüste gibi hissediyorsun hiç endise etme ucaga girene kadar ki kontroller sıkıcı ve uzun ama ucaga binince zaten hostes anlatıyor yapacaklarını zaten bir kemer baglıyorsun beline o kadar

nefret ediyorum ucaga binmekten yine gidis donus var..simdiden dusunuyorum bende elimde degil uykusuz bile kaliyorum ucakta uyumak icin..kendini strese sokmaa..belkide sen seversin..esinin elini tut.gercektende otobus gibi dusun..olmadi kas gevseltici ic rahatlatiyor..

Son düzenleme:
öncelikle günaydın kıslar saolun valla içim rahatladı inşallah güzel geçer rezil olmadan inerimyerimseniben dinleyecem tavsiyelerinizi

Cok sIK binerim ucaga hic bir problem yasamadim. Sakin ol. Eger olmazsa bir eczaneye git yolculuk korku icin hap veriyorlar sakinlestiriyor. birde bizim gibi yurtdisindan turkiyeye gelenleri dusun kac saat havada.

Simdiden hayirli yolculuklar dilerim.

esracım haklısın ben surda bı saat bınecem ... tsk ederım canııımmmopuyorumnanaktan

uçağa ilk bindiğimde hamileydim ve sürekli başım dönüyor ayakta duramıyordum o halde tek başıma yurtdışına geldim ilk defa uçağa bindim ilk defa yurtdışına geldim ve hamileydim..o kadar korkmuştumki binene kadar öldüm dirildim..sonra bir bayan rastladı allahtan ve bana çok yardımcı oldu uçak kalkarken beni konuşturup sakinleştirdi ama o hamile olmamdan kaynaklandı..sonraki binişlerimde hiç hissetmedim bile..uçağın küçük olup olmaması da etkiliyo küçük uçak daha sarsıyo..büyük uçak daha rahat..ben
m kulaklarım falan hiç tıkanmadı..ama kapalı ortamda 3-4 saat kalmak sıkıyo insanı dışarıyı da göremiyosun bulutların arasında gidiysoun..gündüz yolculuğu daha iyi gece çok sıkıcı tavsiye etmem..işte böyle..ama otobüsten daha rahat gittiğini hiç hissetmiyosun bile..

X