Aile Planlaması tüylenmeye diana35 mi yoksa yasmin miii?yardım lütfen

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

prensesim87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
163
0
37
mrb arkadaşlar adet düzensizliği ve çene altının tüylenmesi nedeniyle doktora gittim,ilk gittiğim doktorum yasmin ve adet söktürücü verdi aynı zamanda bende iltap da vardı bununla ilgili bişe demeyince verdiği ilaçları kullanmakta tereddüt ettim ve kullanmadım.bugün yine başka bi doktora gittim oda diana35 verdi...şimdi iyice kafam karıştı en az yanetkisi olan yasmin miş:uhm:
bende yasmini kullanmak istiyorum ama çenemin altındaki tüylerede faydalı olur mu acaba,tüyleriminde gitmesini istiyorum tecrübeli olan arkadaşlar bana bu konuda yardım ederlerse çok sevinirimmm
a.s.

bence yasmini kullan tüylerin çıkmasını engeller ancak tüylerinin gitmesini sağlamaz, tüylerin gitmesi için epilasyon yaptırman lazım

bende de yasmin çok yan etki yapmıştı bir ay boyunca neredeyse her gün akıntı gibi az az kan geldi çok can sıkıcıydı ama diane35i 4 ay kullandım hiçbir problem yaşamadım.kişiden kişiye değişiyor sanırım.arkadaşın söylediği gibi hiçbir ilaç tüylerini dökmez belki çıkmasını engeller.

bende diane 35 kullan derim.senin bu kıllanman erkeklik hormonunun yükselmesinin belirtisi de olabilir.hormon tahlili yaptırdın mı hiç?adetlerin nasıl düzenlimi,cildin yaglı ve sivilceler var mı?neden bunları soruyorum çünkü ben hormon tahlili yaptırdım dhea-so4 diye bir hormon var yüksek çıktı.bendede fazla kıl var.bu hormon kıl köklerini etkiliyor.sen evlimisin?bence bu hormonlarına baktır eger bekarsan evlenince başın agrıyabilir.ben evliyim karnımda bebegim öldü bu hormondan sebebmiş.bunları yazıyorum ki ilerde sıkıntı çekme diye.doktorum bana diane 35 mg ve androcur 50 mg diye hormon hapı verdi.bu yüzden diane 35 kullan diyorum.tabi karar sana kalmış.sen en iyisi hormonlarına baktır ilerde sorun yaşama.ben yaşadım çünkü.

1.adet duzenleyıcı ıcın dogum kotrol hapı bırebırdır doktorun dogru olanı yapmısss
2. pıyasadakı bıtkı karısımlı dozu en az olan hap yasmındır buda dogruuuu
3.ayrıca ıltaap oldunu soleseycın agızdan ıcılıen teklı bı tane kapsul werırıdı
4.cenenın altındakı tuyler ıcın yasmını 6 ay kullanman lazım hormon dengesıyle alakalı cunku tuylenmeee cıkanları lazer yaptır yaasmını ben cunku 2 yıl yakın kulalndım cok arasıtrdım bende de gogus ucları tuylenme oluoduuu ....:lepi:

bende aynı dertten müzdaribim arkadaşım hormonlarına baktır bencede. ben pco luyum ve diane 35 kullanıyorum en etkili olan dianeymiş çok araştırmıştım cnm ben faydasını gördüm epilasyonada gidiyorum..

öncelikle teşekkür ediyorum ilgilenen arkadaşlara,benim adetim 2 aydır düzensiz ve sürekli akıntım var,doktor iltap olduğunu söyledi,cene altı hafif tüylendi ama ilerlemezse beni rahatsız etmiyo..yüzüm bebek gibidir ne bi sivilce ne bi iz var
bekarım hiç evlenmedim önerilerinizi önemsiyeceğim opuyorumnanaktan,hormon testi için doktor adetimin 3.günü gelmemi söyledi gideceğim...diane35 i kullanırsam yüzümdeki tüylenme ilerlemez değil mi buna faydası olurr...

bende 3 gün oluyor yasmini kullanmaya başlayalı ama korkuyorum yan etkisi olacak diye.. tüylenme çok fazla çene altı göbek,bel,kalça üremeye başladı.. sizce faydası olurmu bu hapın.. kilo almaktanda korkuyorum.. cvp verirseniz sevindirirsiniz beni bi nebzede olsa rahatlayacak içim...:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…