Tuvalet eğitimi 😭

Luniss

Duru’m 💙 Çınar’ım💙
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2019
2.157
3.800
30
30 aylık ikizlerime tuvalet eğitimi vermeye çalışıyorum bugün 5. Günümüz kızım daha iyi durumda ama oğlum hiç ilgisi alakası yok gibi davranıyor olduğu yere çişini yapıyor ben saat kurup yakalarsam anca o şekilde lazınlıga yapıyor ortaya yaptıgı zaman da yaptığı çişten kakadan hiç rahatsız olmuyor 🥹 ne yapacağımı şaşırdım pes edip bez mi bağlamalıyım devam mı etmeli miyim tecrübeli anneler bana yardımcı olabilir misiniz 🥹

Sakın beze geri dönmeyin doktorlar da boyle soyluyor bende oglum da aynı durumları yaşadım geri baglamadim ve başardık ben biraz tehdit kullandım 3 4 gün kakasını tutmuştu çünkü çisini de her yere yaptı oturup ağlamıştım hatta kızım da da oldu aynı durum ama onu 1.5 yaşında bıraktırdım çok zorlanmadik not olarak belirteyim oğlumu direk tulaete kızımı ise once lazimliga sonra tualete alıştırdım pes etmeyin eninde sonunda siz kazanacaksiniz

Sakın takmayın bezi. Başlamışsınız bir kere yaşı gayet uygun. Bazı çocuk biraz zorluyor ama öğrenecek. Siz sabırlı olun sinirlenmeyin lütfen. Saat tutun tabi takip edin ama saat başı çişin geldi mi hadi zamanın geldi çişe gidelim derseniz kendi farkındalıklarını kazanmıyorlar. Bırakın biraz kaçırsın. Rahatsız olmuyor sanıyorsunuz ama bir süre sonra oluyorlar gerçekten🥲 Bizim evin her yeri çok uzun süre kaka çişti. Gözümün içine baka baka salonun ortasında kaka yapıyordu mama sandalyesinde yemek yerken yapıyordu. Sonra düzeldi bitti gitti :)

30 aylik kizimla tuvalet egitimindeyiz su an (daha once 2 kez denedik benim psikolojim kaldirmadi)

Su an 5.gundeyiz bizde, ilk gun ile su an arasinda daglar kadar fark var.

Ilk gun tam 5 kez altina yapti, lazimliga oturmak dahi istemedi.

2.gun lazimliga bez yerlestirdim, 4 kez altina kacirdi bir kez lazimliga isedi, evde bayram havasi esti.

3.gun lazimliktaki bez durdu, 2 kez altina kacirip 3 kez lazimliga yaptı.

4.gun lazimliktaki bezi alip yerine tuvalet kagidi koydum. 1 kez kacirdi ve inanilmaz utanc gordum gozlerinde sakince karsiladim, birlikte temizligini yaptik.

Ben gece bezini çıkarmadim, bugun sabah ilk kez bezi kuru uyandi.

Bugun (5.gun) hic kacirmadi, lazimliga da hicbir sey koymadım, kendisini 2 saatte bir lazimliga davet ettim eğlenerek oturdu, gece bezini baglarken bezi istemedigini soyledi, birkac gun daha bezi kuru kalkarsa gece eğitimine de gececegim ve bugun ilk kez cis yaptigini farkederek, anne bak cisimi yapiyorum dedi, onceki gunler neredeyse yarim saat oturduktan sonra cis yapıyordu, simdiyse oturur oturmaz yapmaya basladi.

Ben bu sure icinde yapmayi sevdigi etkinlikleri, sevdigi oyunlari ve sarkilari dinlemeyi teklif ederek, sevdigi yiyecekleri yaparak odullendirdim. Tum surec tamamlandiginda istedigi bir oyuncak var onu almaya soz verdim. Sozumu tutacagimi bilir, soz vermenin kiymetli oldugunu ogreterek buyutuyorum.

Kafamda tuvalet egitimine 1 ay sure ayirdim, sureyi genis tutarak kendi stresimi de azalttigimi dusunuyorum, onceki 2 denememde kolay pes etmistim ve bence suc benimdi.

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum🙏🏽🩷 bırakmadım eğitimi kızım xok şükür öğrendi diyebilirim tabi hala son ana kadar tutup akmaya başlayınca koşuyoruz tuvalete 😅 oğlum için biraz zaman gerekiyor sanırım ama onu da bezlemicem tekrar 🥲 umarım ruh sağlığımı kaybetmeden süreci bitirebilirim 😂

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum🙏🏽🩷 bırakmadım eğitimi kızım xok şükür öğrendi diyebilirim tabi hala son ana kadar tutup akmaya başlayınca koşuyoruz tuvalete 😅 oğlum için biraz zaman gerekiyor sanırım ama onu da bezlemicem tekrar 🥲 umarım ruh sağlığımı kaybetmeden süreci bitirebilirim 😂
Benim oğlum 34 aylık. Kakayı hemen öğrendi ama çiş beni bitirdi. Israrla oturmak istemiyor tuvalete. Haftasonu çişini yaptıkça sürpriz bir şeyler vermeye başladım ve işe yaradı. Zaten çişi gelince oynayıp duruyor özel bölgesiyle. Gidelim diyince yook gitmiceeemm, ama gel sürpriz vericem ovv hemen. Artık tüm tuşlara bastım mecburen.

X