Tutunamayan tüp bebek

Meleklerim16

Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
112
55
32
Bn 26 yasindayim esim 30 onun sprmleri guzel ama bnde polistik over ve tek tup tikaligi var 6 yillik ewliyiz 2 asilama 3 tup bebek denememiz var asilamanin biri tuttu sonra vucut onu dusurdu tup bebek ilki tutmadi ikinci tuttu ikiz gebelikdi basindan beri hep risk vardi 6 aylik erkn dogumla kaybettim 3 de tuttu ve yine vucut atti bunun sebebi ne olabilir acaba ? ProfDrBulentTiras ProfDrBulentTiras

Son düzenleme:
Bn 26 yasindayim esim 30 onun sprmleri guzel ama bnde polistik over ve tek tup tikaligi var 6 yillik ewliyiz 2 asilama 3 tup bebek denememiz var asilamanin biri tuttu sonra vucut onu dusurdu tup bebek ilki tutmadi ikinci tuttu ikiz gebelikdi basindan beri hep risk vardi 6 aylik erkn dogumla kaybettim 3 de tuttu ve yine vucut atti bunun sebebi ne olabilir acaba ? ProfDrBulentTiras ProfDrBulentTiras

MerhBa benimde olmadı inceleme sonucu y şeklinde rahim çıktı amelyat oldum çok iyi bir doktora yücel karaman araştır bak tavsiye ederim işin uzm brüksel tüp bebek merkz canını sıkma bende boş yere zaman kaybettim önce gittiğim doktorların hiçbiri anlamafı histereskopi yaptı yücel bey sonra kısa süre ikaç tedavisi bitti gitti sevgiler yılmaal yooook

Bnm histeroskopi yapildi yapisiklik varmis acildi rahim filmi ckildi bi tarafi tikali cikti ama rahim notml dediler bu sefer baska testler verdi dktrum onlari yptrcm bide szn kc yil snra oldu ?

Bende benzer şeyler yasadim genatik test yaptırdınız eşinizle birlikte birde erken doğum demişsiniz rahim uzunlugunuzu olurdunuz mu

canım çok geçmiş olsun. araştırdığım kadarıyla sana sebepleri sıralayayım.
1- rahim filmini tekrar çektir tedaviye başlamadan önce yapışıklık falan tekrarlayabiliyor.
2- kanda pıhtılaşma testi var ayrı bi test trombofili panel testi ve Faktör 5 Leiden diye geçiyolar onları mutlaka yaptır. pıhtılaşma derecene göre iğne dozu ayarlanıyor. muhtemelen dozun az gelmiştir.
3- eşinle sana Periferik Kanda Kromozom analizi yapılarak genetiğinize bakılmalı genetik bi sorununuz varsa embriyolar muhakkak genetik taramaya gönderilmeli.
4- Bağışıklık sistemin embriyoyu yabancı olarak görüp vücuttan atmaya çalışır buda tutunmayı ve düşüğü tetikler, bazı doktorlar bağışıklık serumu yaptırıyor transferden sonra, anne bağışıklığını baskılıyorlar böylelikle bebek tutunup yaşayabiliyor.
5- 6 aylık erken doğumun varmış. rahim ağzı yetmezliğin olabilir. doktor ölçüyomuydu muayenelerde. eğer öyle bi problemin varsa gebeliğin 13. haftası gibi rahim ağzına dikiş atıyolar serklaj işlemi diye geçiyo. bunuda görüş o 6 aylık gebeliğini takip eden doktorun kimse. bundan sonraki gebeliğindede takip eden doktoruna iletirsin durumunu ona göre erkenden dikiş atılır.
6- romatizma hastalığın varmı git testlerini yaptır oda düşük sebebi olabiliyor.
7- troid hormonuna baktır ayrıca.
8- B12, D vitamini ve kansızlık durumunada baktır. bunlarrda çok önemli bebek gelişimi için.

merhabalar : hsg tekrar edılmelı . genetık arastırma yapılmalı . Bol sanslar .

X