Saç Rengi ve Saç Boyama Turuncu sactan kurtulmayi basarabilen var mi?

peritozuyum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2010
2
0
Ben de evde saçını palettenin acicisi ile acanlardanim. Üzerine farklı zamanlarda 10.1 - 9.1 ve 7.1 denedim(tamamı palettenin) yine turunculuk hiç boyanmamış gibi devam ediyor. Icerisine igora 0.22 de ekledim. Sac kremi de denedim. Haftada 1 mor şampuanla da yıkıyorum ama hala turuncuyum. Artık derdim küllü sarı değil... Siyaha yaklaşmadan bu turuncu nasıl kapanır yardımcı olursanız sevinirim.

maalesef ben de bu konuya uzun çabalar vermiş, baya araştırmış biri olarak koyu renk doğal saç veya boya, açıcı kullanılmadan asla sarıya doğru gitmiyor. olsa olsa karamel, koyu sarı bişeler olabiliyor. ısrarla üst üste boyana boyana sık sık 0,22 cila mor şampuan vb desteklerle turunculuk bir nebze zamanla giderilir belki ama dipler gelmeye devam edecek, onlar boya değdikçe gene turunculaşacak kısırdöngü bitmeyecek. bildiğimiz anlamda altın, platin,saman kum vb tonlarda sarı olmuyor.

canım o zaman en son sürdüğün boya ne ise onunla bi cila yap banyoda ıslak saça. forumda da bir sürü tarif var. yarım kutu boya, 30 volüm yarım kutu oksidan, 1 çay kaşığı igora 0,22, 1 tatlı kaşığı kadar saç kremi, ve tüm saça bunu yedirecek kadar su, 1 çay bardağı falan yeter sanırım. bi kaç dk bekletip yıka. ben henüz denemedim ama malzeme içeriğine bakınca turunculuğu kıracak gibi görünüyor. bunu sadece 0,22 ile yapanlar da var ama biraz saçı koyulaştırıyormuş. aslında doğru formül yok çünkü herkeste sonuç farklı olacaktır. biraz deneme yanılma. ama her hafta mor şampuan + ayda 1 cila bence baya çözer bu sorunu. d

Ben de evde saçını palettenin acicisi ile acanlardanim. Üzerine farklı zamanlarda 10.1 - 9.1 ve 7.1 denedim(tamamı palettenin) yine turunculuk hiç boyanmamış gibi devam ediyor. Icerisine igora 0.22 de ekledim. Sac kremi de denedim. Haftada 1 mor şampuanla da yıkıyorum ama hala turuncuyum. Artık derdim küllü sarı değil... Siyaha yaklaşmadan bu turuncu nasıl kapanır yardımcı olursanız sevinirim.
[/QUOTE

biraz paraya kıyıp kuaföre gideceksiniz başka çözümü yok. profesyonel biri bakmalı çünkü saçlardaki turunculuk bizim genlerimizde var. evde boyamayla çoook zor

sorun paraya kıyma değil aslında. yıllarca ben çok paralar döktüm kuaförlere ama mutlu ayrıldığım azdır. hatta çok facialar da yaşamışımdır. ki öyle her kuaföre girmem biraz pimpirikliyim fönü bile kolayına beğenmem. araştırır sorarım. hem beğenmediğim hem saçımın sağlığından eden işlemlere para vermekten usandım. turunculuğu dediğim gibi belki saçımın cinsinden şanslıyım bi şekilde ciladır, şampuandır kurtuluyorum. hoş ta bir renk oluyor. ama dediğim gibi platinler için kuaförden başka şans cidden yok gibi çünkü boya neyse de açıcıya ben evde cesaret edecek kadar eli becerikli biri değilim.

X