Türkiye'den yurtdışına gelin gelenler acil bakabilirmisiniz

Mikiifare

🌹herkes kalbinin ekmeğini yer 🌹
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2024
138
109
22
Hayırlı günler . Kızlar 4 senedir evliyim anlaşamıyoruz boşanmak istiyorum 2 tane çocuğum var yurtdışındayim vize ile oturuyorum senede bir yeniliyorum. Şimdi ben boşanmaya kalksam nasıl olacak vizemin bitmesine 2 ay var hiç çalışmadım burada kursa da gidemedim çocuklardan dolayı . Nasıl olacak ev işi , vize işi çocuklar bilen bu konuda fikir sahibi olan bana yardımcı olabilir mi . Ben Avusturyadayim

Türkiye'ye dönüp boşanma davası açacaksın. Bir gelirin yoksa, adamla aynı evde yaşamak istemediğine göre herhalde türkiye'ye ailenin yanına döneceksindir. Maddi durumun iyiyse belki kendine çocuklarınla yaşayacağınnayrı ev tutarsın. Biz bilemeyiz her ayrıntıyı.

Ben burada kalmak istiyorum. Çalışmak istiyorum ama çocuklarım 3 ve 1 yaşındalar nasıl yapabileceğim bilmiyorum

halam almanyada. çocuklarının hepsi 18+ ve alman vatandaşı. halam boşanmaya karar verdiğinde kursa gidip işe girdi. hala çalışıyor. esi çalışmıyor ve türk vatandaşı ama oturma ve çalışma izni var. baba çocuklara şiddet gösterdi. avukat boşanma olursa babanın sınır dısı edilebileceğini söyledi onlara. ikisinin üzerine ortak evleri var.

o yüzden çalışmıyorsanız orada zaten hayatınızı sürdürebilmeniz biraz zor.

Hiç çalıştınız?

Size vize uzattirirken şu belgeleri getirmeniz gerek demediler mi? Mesela sosyal yardıma basvurmayacagim diye imzalı bir kağıt, burda dil öğrenme size yük olmayacagima dair evraklar? Her yerin prosedürü farklıdır. Normalde ebeveynleri pek sinir dışı edemiyorlar çocuk için ama babasının vatandaşlık varmis sizin tek başına geçim sağlama kanitiniz vs yok gibi. Vizenin uzatmazlarsa sıkıntı yasarsin. Turkiyeye dönmek zorunda kalırsın çocukların orda kalır vs

hangi ülkedesiniz? yazarsanız aynı ülkede yaşayan hanımlar daha net cevaplar verebilir.

Olurmu senelik oturma alıyormuş eşi maddi yardımda bulunacak 1.ci çocuk anaokuluna gidecek sende dil kursuna gönderileceksin evin yoksa geçici kısa bir yer verecekler

Diyelim boşandınız, dil yok meslek yok 2 tane küçük çocuk diyelim kitaya da verdiniz. Nasıl geçim sağlayacaksınız? Ev tutmak isteseniz bir ton evrak soruyorlar. Ben Almanya'dayım, ev başvurularında hep gelir, fatura ödeme dökümü tarzı şeyler isteniyor. (Schufa) Bu şartları nasıl sağlayacaksınız?

2.ci cocuk küçük oldugu için 2 sene süre seni beklerler bu sürede eşin maddi destek verecek o vermezse devlet

Türkiyeye gitmenize gerek yok Avusturyada boşanırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…