Anket Türkiye`de cinsiyetinizden dolayı sıkıntı yaşıyor musunuz?

Türkiye`de cinsiyetinizden dolayı sıkıntı yaşıyor musunuz?

• Ailem tarafından baskılara maruz kalıyorum (Zorla evlendirilme, aşırı korunma, vb.)

OY: 0 0,0%
  • Her şeyin sanalı çıktığı için artık internette rahatlıkla sohbet bile yapamıyorum

• İş alımlarında bayanlara fırsat verilmiyor

• Ankete Katılan
    24

Zepp

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2006
9.312
21
45
Türkiye`de cinsiyetinizden dolayı sıkıntı yaşıyor musunuz?CADIARZU

Türkiye`de cinsiyetinizden dolayı sıkıntı yaşıyor musunuz?CADIARZU

ablammm ben türkiyede kadin kiz olmak degilde dul olmaktan acikcasi cok korkuyorumm bir yere gitsenn nereye gitti biryerden gelsen nerden geliyorr acaba adam yaninami gitti bir erkekle konussan sevgilisimi nasilsa yol acik ya insanlarimizz cokk fena yaa allah kimseyi dul birakmasinn olanlarda varsa kolaylik versinnn:1no2:

Büyükşehirde yaşadığım için pek zorlukla karşılaşmadım..

Arada tabii ki taciz vs. olayları olmuyor değil ama sorun olacak kadar büyük birşeyle karşılaşmadım..
Bilemiyorum küçük çevrelerde belki zordur kadın olmak..

İş konusunda zaten istenen özelliklere sahipsen sorun yok, en iyi işi de bulursun zekanla..

Ben kadın olmaktan ve Türkiye'de yaşamaktan mutluyum sonuç olarak..

Bu konuda hiç bir olumsuzlukla karşılaşmadım,ben memnunum.Ama çevremizde kadına uygulanan şiddeti,tacizi,baskıyı ve aşağılamayı görüyoruz.Konuya bu anlamda bakarsak;evet sorun var.

Her yerde bir maganda mutlaka oluyor, Türkiye`de kadın olmak zor

Ben yaşamadım.

Ama bunun çevreyle ve yetiştirdiğin ortamla çok alakası var.
Büyük şehirde yaşadığımdan ve kadın-erkek ayrımının yapılmadığı bir çevrede yetiştiğimden yaşamamışımdır.

Kırsal yerde olanların kadın olduğu için eğitim hakkı ile elinden alınıyor. ikinci sınıf insan muamelesi görüyorlarken ben yaşamadım kelimesini ancak bireysel olarak söyleyebiliyorum.

oysaki kadınlar Türkiye'den çok çekiyorlar..

heryerde maganda var hatta kırsal taraflarda daha çok öfff dövmek istiyorum onları uzaydan inmişler

evet her yer de bir maganda var kızlar.kadın olmak bazen zor oluyor malesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…