Türk telekom e-fatura başvuranlar..

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
981
78
arkadaşlar türk telekoma e-fatura için başvuru yaptık. pazar günü türk telekom müşteri hizmetlerinden arıyoruz diyerek bir bayan aradı. eşime verdim telefonu, anne kızlık soyadını istemiş, eşimde şüphelenmiş,kızlık soyadının tamamının istenmediğini, tek bir harfinin istendiğini söylemiş. ayrıca başvuru yaparken bizi aramaları için seçtiğimiz saat diliminde aramadılar, ve pazar günü aradılar..CADIARZUbütün bunları düşünerek eşim güvenmedi ve istedikleri bilgileri söylemedi. şimdi merak ediyorum sizde başvurup böyle arandınızmı? bizmi fazla şüpheciyiz?:uhm:

bizi aradıalr sadece şahsın ismi saoyadı ve mail adresi ni sordualr..dikakt edin iyiki vermedizniz.
çünkü telekomda anne kzılık soyadı hiç yok bilgi oalrak.
şifre sityorlar sanırım.
bu da dolandırcıalra kapı açmış olabili.r
sakın vermeyin gizli bilgielri.
telekomu arayın sorun
onlarda kayıtlar tuttluyor.

bak şimdi içime bi kurt düştü..bende başvurdum ama halen aramadılar..dediğin gibi zaman dilimi seçiyoruz o saatte aramaları lazım deilmi..

arkadaşlar aklınızda bulunsun. hiçkimsenin arayıpta sizden anne kızlık soyadının tamamını isteme yetkisi yok. isterlerse vermeyin sakın. içinden bir harfini sorma yetkileri varmış sadece. dikkatli olmak lazım bu konularda. dolandırıcılar cirit atıyor valla..a.s

biz de e -faturaya başvurduk ve bizi de bir bayan aradı.eşim evde olmadığı için bana eşimle ilgili sorular sordular(baba adı, doğum yeri,mail adresi) başka da bişi sormadılar ve bizim faturalarımız artı
k internet üzerinden geliyo.

Dün akşam biz hem yeni telefon hemde internet bağlantısı için müracaat ettik telefonla...telefon eşimin üzerine olacak ve eşime annesinin kılzık soyadını sordular...bugünde aradılar telefon numaramızı öğrendik yarın gelip bağlayacaklar...

Çok saçma bir uygulamaymış bence bu..(e-fatura uygulaması tabi ki çok güzel;saçma olan Türk Telekom'un evi aramaya gerek duyması..)
Yani sadece internet üzerinde sözleşme yapmak neden yetmiyor ki?
Neden evden arayıp teyit etme gereği duyuyorlar ki anlamadım.
Madem bu kadar güvenliğe gerek duyuyorlar,o zaman herkes bizzat gidip Türktelekom'a müracatta bulunsun..

Son düzenleme:
arkadaşlar türk telekoma e-fatura için başvuru yaptık. pazar günü türk telekom müşteri hizmetlerinden arıyoruz diyerek bir bayan aradı. eşime verdim telefonu, anne kızlık soyadını istemiş, eşimde şüphelenmiş,kızlık soyadının tamamının istenmediğini, tek bir harfinin istendiğini söylemiş. ayrıca başvuru yaparken bizi aramaları için seçtiğimiz saat diliminde aramadılar, ve pazar günü aradılar..CADIARZUbütün bunları düşünerek eşim güvenmedi ve istedikleri bilgileri söylemedi. şimdi merak ediyorum sizde başvurup böyle arandınızmı? bizmi fazla şüpheciyiz?:uhm:

bende başvurdum canım ama ne aradılar ne sordular her ay mail adresime fatura geliyor ve 10 dakika şehir içi bedava ko nuşma kimseye vermeyin bilgilerinizi arama falan yokk

bizi aradıalr sadece şahsın ismi saoyadı ve mail adresi ni sordualr..dikakt edin iyiki vermedizniz.
çünkü telekomda anne kzılık soyadı hiç yok bilgi oalrak.
şifre sityorlar sanırım.
bu da dolandırcıalra kapı açmış olabili.r
sakın vermeyin gizli bilgielri.
telekomu arayın sorun
onlarda kayıtlar tuttluyor.

Benide aradılar isim soyadımı ve eposta adresimi istediler onaylıyormusunuz verdiğiniz bilgileri dediler evet dedim. başka birşey sormadılar. Sakın başka bilgi vermeyin. Türk Telekomun yaptığı uygulama son derece güzel çünkü hem kağıttan tasarruf sağlıyor, hemde size konuşma hakkı veriyor ayda 10 dakika bence saçma değil. ...

Son düzenleme:
Aha benide az önce aradilar gerçi ben başvurali 2 ay olmuştu anca hatirladilar demekki neyse işte neticede bende artik e-faturaliyim

X