Türk Marşı ayakta dinlenir!

cnvr

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
305
8
188 ülke marşını bilen İsviçreli yarışmacıdan Türk marşına saygı..

Alman ZDF Televizyonu'nda Thomas Gottschink'in sunduğu 'Bahse Var mısın' adlı yarışma programına baş vuran İsviçreli Michael Sauser, 188 ülkenin ulusal marşını notasıyla birlikte söyleyebileceğini iddia etti.

Yarışma isteği kabul edildi ve yarışma günü jürinin seçtiği beş ülkenin ulusal marşınının okunması kararlaştırıldı, seçim yapıldı ve marşları okunacak ülkeler sırayla Çin, Mısır, Tayland, Bosna-Hersek ve Türkiye'ydi.

Michael Sauser , ilk dört ülkenin marşını başarıyla okuyunca jüri yeterli bularak yarışmayı kazandığını söyledi ve Türk Ulusal Marşı'nı okumasına gerek olmadığını söyledi. Ancak Sauser, 'Hayır, madem ki Türk bayrağını da seçtiniz, Türk Ulusal Marşı'nı da söylemek istiyorum' dedi.

Bunun üzerine jüri ve yapımcı kabul etmek zorunda kaldı, orkestra hazırlandığında Michael Sauser salona dönerek, 'Yalnız Türk Ulusal Marşı ayakta dinlenir, kalkmanızı rica ediyorum' dedi. Katılımcıların şaşkın davranış ve bakışları, biarz sonra yarışmacı Sauser'in isteğini yerine getirmeye dönüştü. Ve Michael Sauser, o güzel aksanıyla Türk Ulusal Marşı'nın muhteşem bir şekilde okudu.

kızlar bu haberi okudum ve çok gururlandım. videoyu ekleyemedim linki ekliyorum kalkmadan önce mutlaka izleyin.
Videoyu ekleyebilen varsa lütfen eklesin.

[youtube]GCStRviqD78[/youtube]
ne kadar onur verici bir durum tüylerim diken diken oldu geçirmiş olduğumuz bu üzücü günlerde bir moral oldu gösterdiği saygıdan ötürü o vatandaşa teşekürü bir borç biliyorum, ve canıııııııım bizimle bunu paylaşıp yüzümüzü bir nebzede olsa bu acılı günlerimizde gururla tebessüm ettirmeye vesile olduğun içinde ayrıca sana çok çok teşekkür ederim:1hug:

eklediğin için çok teşekkür ederim canım. ben açamadım ama bekleyecek vaktim de yoktu kalkmak zorundayım.

Daha İstiklal Marşı'nı söyleyemeyen Türkler bile var :kızgın: Helal olsun Michael Sauser'e
clapping.gif

X