Türk kahvesi hafızanın ilacı

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
Kültürümüzde önemli bir yeri olan Türk kahvesi, günlük hayatımızın vazgeçilmez içecekleri arasında yer alıyor...

turk_kahvesi.jpg

Takvim'de yer alan habere göre
ş hayatında veya güne başlarken içilen bir fincan kahve, dozunda tüketildiği takdirde, sağlığımız üzerinde pek çok olumlu etkisi vardır" diyen Dr. Mehmet. Yavuz, her derde deva kahvenin faydalarını şöyle sıraladı...

Özellikle sabah içilen kahve, beyin hücreleri üzerinde olumlu etki sağlıyor. Kafein tüketimi ile ilgili yapılan araştırmalarda günde ortalama 200 mg'dan fazla tüketilmesinin uzun dönem hafızayı güçlendirdiği görülüyor.

Öte yandan kahvenin içeriğindeki kafein maddesi, Parkinson hastalığını önlüyor. Parkinson hastalarının hareket kontörüne de yardımcı oluyor. Kokusuyla da rahatlatıcı bir his veriyor.

Ayrıca günde 4 bardak kahve içmek depresyonu önlüyor...

Günde 1 fincan şekersiz kahvenin metabolizma hızlandırdığını duydum ne kadar doğru bilemiyorum. Ben bazen ara öğün olarak yanında kuruyemiş veya hurma ile tüketiyorum. Herşeyi kararında kılmakta fayda var :)

günde en az iki fincan içerimm bir fican ne mgdr?

Kahve candır, kokusu baştan çıkarır. kahve kültürü olsun diye kızım ve oğluma bile sütlü türk kahvesi yaparım. ikiside yapmayı şimdiden bilir, servis etmeyi bilir. offfffffffffff canım çekti...

evet arkadaşlar ara öğünlerde meyve ve yoğurdunuzu yedikten sonra bir fincan sade Türk kahvesi tüketebilirsiniz

X