Tüp mide ameliyati

Masal58

Aynaya bakan yüzünü, Kalbe bakan özünü görür
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2017
575
397
Hayirli geceler arkadaslar.
Ben 31 yasinda 4 yildir evli biriyim. Hayatim boyunca hep kilolu oldum. 2010 yilindan beri surekli kendi kendime diyetler yaptim. Kalori sayimindan tutun Karatay diyetine kadar. En etkili diyet Karatay diyeti oldu 23 kilo verdim 6 ay icinde fakat isimin temposu ve yemek duzenim bozuldugundan 1 yil icinde tekrar kilo.aldim 18 kilo kadar.
Mart/nisan aylarinda bi dis gebelik gecirdim 3 yil cocuk isteginden sonra. Psikolojik bakimindan beni cok yipratti. Tekrar diyete baslamak istedim bu kez tam hazir olmadigim icin ve yine duzenimi oturtamadigim icin bi turlu yapamadim ki denemelerimdede ancak 100gr verebildim.
Suan aklimda tüp mide ameliyati var yas ilerliyo ki kilolu hamilelikte yasamak istemiyorum. Tup mide ameliyati olup 18 ayi 24 aya uzatip ancak 2 yil sonra bebegimin olmasini istiyorum daha saglikli olacagini dusunuyorum. Esim her ne kadar yas geciyo desede. 18 ay sonra 4 veya 6 ay icerisinde bebek icin biseyleri rayina oturmak amaciyla.
Tup mide ameliyati olan varmi? Nasil bi surec psikolojik olarak?
Bi arkadasimla konustum onermiyorum cunku ben surekli halsizim demir ve tansyonum hep dusuk hayatim boyunca vitaminlere bagimli olucam dedi...
Benim demirim hep dusuk...
Sizce tup mide ameliyati kotu biseymi?

Reklamla alakam yok yeni uye dglm aslında önceki hesabıma giremedim yeni telefon alınca hesap actım

Arkadaşlar bu işlemin hayati bir riski var mı? Bursada bu işlemi yapan iyi bir doktor tanıdığı olanlar yazabilir mi?

Ben 31 yasinda 4 yildir evli biriyim. Hayatim boyunca hep kilolu oldum. 2010 yilindan beri surekli kendi kendime diyetler yaptim. Kalori sayimindan tutun Karatay diyetine kadar. En etkili diyet Karatay diyeti oldu 23 kilo verdim 6 ay icinde fakat isimin temposu ve yemek duzenim bozuldugundan 1 yil icinde tekrar kilo.aldim 18 kilo kadar.
Mart/nisan aylarinda bi dis gebelik gecirdim 3 yil cocuk isteginden sonra. Psikolojik bakimindan beni cok yipratti. Tekrar diyete baslamak istedim bu kez tam hazir olmadigim icin ve yine duzenimi oturtamadigim icin bi turlu yapamadim ki denemelerimdede ancak 100gr verebildim.
Suan aklimda tüp mide ameliyati var yas ilerliyo ki kilolu hamilelikte yasamak istemiyorum. Tup mide ameliyati olup 18 ayi 24 aya uzatip ancak 2 yil sonra bebegimin olmasini istiyorum daha saglikli olacagini dusunuyorum. Esim her ne kadar yas geciyo desede. 18 ay sonra 4 veya 6 ay icerisinde bebek icin biseyleri rayina oturmak amaciyla.
Bi arkadasimla konustum onermiyorum cunku ben surekli halsizim demir ve tansyonum hep dusuk hayatim boyunca vitaminlere bagimli olucam dedi...

Mesajının tamamını okudum sen de benim mesajımı oku.

Eşim 186 kilo idi 4 sene evvel tüp mide ameliyatı oldu ve tam 105 kilo verdi.

Pasaportunda uzun süreli vizeler olduğu için yenilemiyor vize süreleri dolana kadar. Her pasaport geçişinde parmak izi kontrolü yapıyorlar. Adam o kadar kilo verdi ki resmine benzemiyor :)

Mide ameliyatının ilk 6 ayı İĞRENÇ!

2 kaşık yiyordu doyuyordu adam. Masada benimle oturamıyordu. Canı çekiyor ama yiyemiyor.

6 ay sonra yeme normale giriyor.

3 şeye dikkat edersen ömür boyu kilo almazsın.

1) Karbondiosit içeren tüm içecekleri (soda dahil) hayatından çıkart
2) Fermente alkolü (şarap, bira) hayatından çıkart. Ama distile alkol serbest (rakı, viski, votka v.s. abartmamak şartı ile)
3) Bak bu madde kilit! Bir ömür boyu yediğinle içtiğin arasında 30 dakika zaman olacak. Yemek yerken su bile içmeyeceksin. Su mu içtin? Yemek yarım saat sonra... Sıvı ile katıyı aynı anda tüketmek (yani kuru kuru gitmesin demek) mideyi büyütebiliyor.

Yukarıdaki 3 şeye dikkat et gerisi hikaye. İnan eşimin gün içinde aralıklarla yediği tatlıyı, çikolatayı bizim ufaklık yiyemez :)

Uzmanını iyi seç. Ameliyat çok riskli. Mide kaçağı v.s. olmaması lazım.

Geçmiş olsun şimdiden.

Pasaportunda uzun süreli vizeler olduğu için yenilemiyor vize süreleri dolana kadar. Her pasaport geçişinde parmak izi kontrolü yapıyorlar. Adam o kadar kilo verdi ki resmine benzemiyor :)

2 kaşık yiyordu doyuyordu adam. Masada benimle oturamıyordu. Canı çekiyor ama yiyemiyor.

2) Fermente alkolü (şarap, bira) hayatından çıkart. Ama distile alkol serbest (rakı, viski, votka v.s. abartmamak şartı ile)
3) Bak bu madde kilit! Bir ömür boyu yediğinle içtiğin arasında 30 dakika zaman olacak. Yemek yerken su bile içmeyeceksin. Su mu içtin? Yemek yarım saat sonra... Sıvı ile katıyı aynı anda tüketmek (yani kuru kuru gitmesin demek) mideyi büyütebiliyor.

Yukarıdaki 3 şeye dikkat et gerisi hikaye. İnan eşimin gün içinde aralıklarla yediği tatlıyı, çikolatayı bizim ufaklık yiyemez :)

Geçmiş olsun şimdiden.
Tesekkur ederim Allah razi olsun zahmet edip yazdiginiz icin... gelecek ay sonu islemler baslayacak Allahin izniyle. Tekrar tesekkur ederim ❤

Ben beş sene önce oldum 105 kilodan 53 kiloya indim olduğum için pişman mıyım bir bakımdan evet bir bakımdan hayır. Bir kere bende akapunktur dahil her yolu denedim zamanında kilo vermek için olmadı tüp mide ameliyatiyla hızla verdim . DeğerleriniZ evet aşırı düşüyor ama bu sizin beslenme kalitenizlede alakalı. Özel bir yerde olacaksanız zaten doktorunuz beslenme.duzeninizi belirliyor sürekli diyetisyen ve doktor kontrolünüz kan tahlilleriniz yapılıyor B12 d vitamini kan ilacı gibi takviyeler kullanıyorsunuz. Buraya kadar herşey güzel . Ama işin hamilelik boyutunda bu gıda takviyesizligi fazlasıyla karşınıza çıkıyor. Ben mide küçültme ameliyatindan dolayı sürekli düşük tansiyonlar demir ilacı serumları düşük riskleri vs vs zor bir hamilelik gecirdim. Ve mide küçültme ameliyatı olan her kadının erken doğum riski var nitekim bende erken doğurdum bebeğim kuvozde kaldı bir ay kadar. Bu durumlar her hamileliğimde üç aşağı beş yukarı yasanacakmis öyle dedi kendi doktorum . Sirf bu yüzden ikinci çocuğa uzak bakiyorum . Ben tecrübelerimi ve yaşadıklarımı aktardım size yinede siz bilirsiniz son karar sizin umarım istediğiniz en güzel şekilde olur hersey

bende 150 kiloydum ve tüp mide ameliyatımdan 6 ay sonra tüm ilaçlarımı bıraktım. bence kişiden kişiye ve doktordan doktora çok değişiyor. benim doktorum ceyhun aydoğandı ve görüşmeleri ücretsiz, diyetisyeni de var . aklına takılanları arayıp sorabilirsin

bende 150 kiloydum ve tüp mide ameliyatımdan 6 ay sonra tüm ilaçlarımı bıraktım. bence kişiden kişiye ve doktordan doktora çok değişiyor. benim doktorum ceyhun aydoğandı ve görüşmeleri ücretsiz, diyetisyeni de var . aklına takılanları arayıp sorabilirsin
merhaba evlimisiniz ve çocuğunuz varmı acaba benim 2 buçuk yaşında kızım var çalışıyorum ameliyat konusunda cesaretlenemiyorum çocukla zor olurmu ne kadar sürede toparlanırım merak ediyorum

Tesekkur ederim Allah razi olsun zahmet edip yazdiginiz icin... gelecek ay sonu islemler baslayacak Allahin izniyle. Tekrar tesekkur ederim ❤
merhaba, merak ettim operasyon geçirdiniz mi? nasılsınız? tecrubelerinizi bizimle paylaşırsanız çok mutlu olurum

Geçmiş olsun şimdiden.
Doktorunuz kimdi bende dusunuyorum

Bende oldum 120 den 72 ye düştüm sonra aburcubur hapur hupur şimdi 84 kg. Diyet denen şey bitmiyor. Bide spor ister ben hiç spor yapamadım hala da yok denecek kadar az

ben tüp mideliyim :) 2014 yılında oldum

X