Tüp bebekte tsh yüksekliği😢

neselibiri433

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2022
20
5
Arkadaşlar merhaba, Tüp bebek tedavi sürecindeyim bugün son iğne günüm cuma yada cumartesi yumurta toplama işi olacaktı bugün kan tahlilimde tsh 6,83 çıktı bu tüp bebeğe engelmi yarın kontrolüm var ama moralim çok bozuldu bu durumu yaşayan var mı?

Ben hamile kaldim 11 suanda benimki, ama benimki gebelikle birlikte yukseldi. Tiroidi dusurmeden transfer yaptirmayin derim tutmayabilir

Arkadaşlar merhaba, Tüp bebek tedavi sürecindeyim bugün son iğne günüm cuma yada cumartesi yumurta toplama işi olacaktı bugün kan tahlilimde tsh 6,83 çıktı bu tüp bebeğe engelmi yarın kontrolüm var ama moralim çok bozuldu bu durumu yaşayan var mı?
Biraz yüksek canım benimde 4 kusurdu 20 gunde ilaçla düştü. ilaçla hemen düşüyor canini sıkma dondurulmuş transfer olursun :)

süreç boyunca benim doktorum tsh değerini takip etmem gerektiğini söylemişti.. 2,5 altına düşmeden tedaviye başlamadı ama trasnfer öncesi değer biraz yüksek gebelik ile dahada artıyo doktorunla konuş olası bir risk varsa 1ay ertele dondurulmuş transfer yapılır. benim transfer sonrası düşüktü 12.günde gebelik testi ile tsh baktırdım hemen 5 küsür olmuştu değer bi anda cıkıyo ilaca devam ediyorum. yanı hemen trasnfer olsun yapılsın dıye riske girme derim ben:KK200:

dondurulmadan olmaz yani öyle mi 😢
İlaçla kolayca düşer. Bu değerlerdeyken transfere girip riske atmayın. Tutunma için değilse bile bebeğin zihinsel gelişimi için önemli tiroid değerinin 2,5'un altında olması. Dondurulmuş transferin bir sakıncası yok. Neden istemiyorsunuz? Benim 2,7 gibi bir değerdeyken ilaca başlattılar transferden önce

Doktorum bir sorun oluşmayacağını fakat hemen ilaca başlamam gerektiğini söyledi
Bende sizle aynı durumdayım.yumurta toplama islemim oldu ve dolduruldu embriyolar.ama tsh ignelerden dolayı 6ya çıktı zaten hashimato tiroit hastasıyım ama değerlerim normaldi.tup bebek sürecinde hormonlarım alt üst oldu.merak ettim ne oldu sureciniz acaba.cok zaman geçmiş üzerinden cvp gelir mi bilmiyorum ama

X