tüp bebek

zigo

Guru
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
189
0
45
merhaba hocam.ben tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım fakat transferin 11.günü kanamam başladı.ama değerlerim katlanıyordu.1 hafta sonra keseyi görmeye gittiğimizde doktor göremedi.değerlerin düşecektir dedi ve bizi eve yolladı.4 gün sonra yine test yaptık.çok fazla yükselmişti.bizi yine çağırdı fakat keseyi yine göremedi.düşük olsun diye iğne yaptılar.3 gün bekledik.test yapıldı.değerim 12500 olmuştu.ultrasonla yine baktı.sağ tüpümle sağ yumurtalığımın arasında bebeği gördük ama hiçbir zaman benim ağrım olmadı.fakülte hastanesine sevkedildik.orda bebeği ve sağ tüpümü aldılar.bebek tüpte değildi.ağrım yoktu.iç kanama başlamamıştı.benim sağ tüpümü neden aldılar.diğer sorum bana zaten tüp bebek yapılmıştı.emriyon dışarda döllenip rahme yerleştirilmiyormu,sağ tüpümle yumurtalığın oraya nasıl gittide yerleşti.şimdiden teşekkürler hocam.

Merhaba Zigo,

Tablonuz dış gebeliğe uyuyor. Tüp bebek tedavisinde dış gebelik oranı normale göre 3 kat daha fazladır. Trazfer sırasında rahme yerleştirilen embriyo tüplere gidebilir. Bu normaldir. Sizin tedavinizde büyük bir talihsizlik yaşanmış. Tedavizini tekrarlamanızda fayda var.
Sağlıklı günler dilerim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…