Tüp bebek yapıp 9. Haftada bebeğinin kalbi duranlar ?

fariasu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
107
76
27
Çok üzgünüm.. ama sabır.. ama sınav.. ama imhitan.. 18 Ekim salı günü normal kontrolümüz vardı. Gittik bebeğin kalbi atmıyordu. İki farklı doktor baktıktan sonra kalbinin durduğunu söylediler. O gün içinde saat 5 de kürtaj oldum. 2 gün sonrası kendime geldim ve çok ağladım. Bebeği patolojiye gönderdiler ve Mol gebelik olmadığını dediler. Sorun yok dediler ama bebeğin kalbinin neden durduğunu teste göndermeyi gerek görmemiş doktor. Genetiktir büyük ihtimalle dediler.. böyle yaşayanız var mıdır ?

Gecmis olsun benimde tup bebek 9.haftada kalbi durdu hatta sonrasinda bir kaybim daha oldu ilk gebeliklerin dusukle sonuclanmasi gunumuzde olasi bir durummus genelde arastirilmiyor 2 veya uzerindeki dusuklerde genetik inceleme yapiyolar sagliksiz bir embriyo oldugu icin vucuttan atildigini soylemisti doktorum. Yaşasa bile buyuk engel veya hastaliklarinin olabilecegi gbi seyler anlatmisti. Vucudun bir cesit eleme mekanizmasiymis bu sagliksiz olani kabul etmiyor gbi. Ben o surecten snra hemen toparlanmaya calismistim cok sukur hamile kalabiliyorum diye sevinmistim hatta

Aynısını mayıs ayında ben de yaşadım 9.haftanin içindeyken kalbi durmuştu. İlk tup bebek denememdi. Genetiğe götürüldü hiç bir sorun çıkmadı, eşimle bana da bakıldı ve bizde de genetik bir sorun hastalık vs yoktu. Üstelik kurtajim da sorunlu geçmişti. Biz de çok üzüldük çok yıprandık ama bazen olmayınca olmuyor işte. Umarım en kısa zamanda isteyen dileyen herkesin sağlıklı bebekleri olur

Şimdi var mı beneğiniz ? Daha sonra tüp bebek denediniz mi ?

Sizin 2. Deneme oldu mu ? Gebe kaldınız mı ?

Çok geçmiş olsun. Ben de aynı durumu 2.denememde yaşamıştım. Bende de genetik sebeplerdendir, sebep bilemiyoruz demişti doktorum Banu Çiftçi. Kalp atışı duymaya gittiğimiz hafta, herhalde 7 haftalıktı diye hatırlıyorum. Bebeğin kalbinin durduğunu, hatta küçülmeye başladığını öğrenmiştim. Ne heyecanla gitmiştik. Sonraki 3 ay boyunca düşmesini bekledi doktorum, kürtaj yapıp seni yıpratmak istemiyorum demişti. En sonunda düştü, fazlaca kanamayla. Ben de iki gün ağlamıştım hiç durmadan. Hatta öğrendiğim gün doktordan sonra bir düğüne katılmıştım, masada sürekli bebek sevmeler, 6 yıllık evli olmama rağmen evet yeni evliyim demiştim, sırf konuşmamak için. Sizi cok iyi anlıyorum, sabır diliyorum.
Ama sonra geçti. Hatta daha bebek düşmeden tatile bile gittim, kafamı dagıttım,kendimi işime verdim. Üzerinden 1 yıldan fazla gecti şimdi 3.denemedeyiz. Her şey gelip geçiyor çok şükür.

İnşallah olur en kısa zaman da.. nasiptir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…