Tüp bebek tedavisine başlıyorum! Destek ve tecrübelerinize ihtiyacım var..

namuzmr

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2023
660
529
30
Merhaba arkadaşlar sürekli bu sayfada yazılanları okuyordu. Bende sürecimi yazmak istedim.
1.5 yıldır gebelik istiyorum doktora ilk 2 yıl önce herşey normal mi ona göre süreci hızlandırıcaz diye gittik ve herşey çok güzel değerlerin vs dedi bizee rahatladık. 7 ay sonra kimyasal geçirdim ve bunun da normal olduğunu ve gene kalabildiğim anlamına geldiğini söylediler ve yine beklemeye başladık. En son bir hafta önce yine doktora gittim ve bu sefer amh değeri istediler ve amh değerim 0.24 çıktı hemen tüp bebeğe başlamamı söylediler. Bizde hemen özele gidip testleri istedik ve doktor hsg istedi. Sağ tüpümün kapalı olduğunu ve orda yumurta bulunmadığını ve rahmimde perde ve sağ tarafta baskı olduğunu söyledi. Hemen histeroskopi yaptık ve rahmim normal bir rahim haline getirildi. Şimdi dupbaston ve estrofem kullanıyorum bir dahaki sefer tüp bebeğe başlayacağız. İlk seferde tutmasını istiyorum inşallah.
Amh 0.24 (de yumurtaların daha iyi görünüyor dedi)
Lh 8.36
Fsh 7.61
Sağ tüpüm kapalı ve yumurta yok
Eşimde sprem sorunu yok
Yaşım 29 eşim 30

Sizce nasıl gelin konuşalım..

Merhaba bu süreçe girmedim ama son zamanlar sıkça okuyorum. İnanın ne düşük amh, eş sorunlarında bile tüp bebeği tutanlar var. Gerçekten nasip işi. Siz kendinizi psikolojik olarak hazırlayın, süreçte iyi beslenin neden olmasın yeter ki rahat olun. Ve de ilkinde tutmalı diye strese girmeyin. Bu da bir süreç… uzun da olabilir kısa da…Bazen ilki bazen dördü tutuyor. İnşallah en kısa zamanda güzel sonuç alırsınız

Merhaba. Geçmiş olsun benzer bir süreç yaşıyoruz. Her yıl pcos nedeniyle ve olması gerektiği gibi doktora giderdim. Korunduğumu ancak ebeveyn olmayı planladığımı söylerdim. Hiçbir problemim olmadığını, polikistiklerin çok da kötü görünmediği hatta dönem dönem görüntüsünün azaldığı söylenmişti. 33 yaşındayım. Tesadüfen amh baktırdım ve 0.43le inferteliteye yönlendirildim. Doktor arayışı içerisindeyim Ankarada. Fakat doğrudan tüp bebek merkezine gitmek de istemiyorum. Öncelikle normal bir jinekologa görünmek istiyorum. Sizin süreciniz nasıl ilerliyor? Ben de rahimde perde tüplerde tikaniklik yapışıklık vs gibi cerrahi müdahale gerektirecek bir sorun var mı önce ona baktırmak istiyorum. Çünkü tüp bebek mevzusu büyük oranda ticari bir iş haline gelmiş. Öncelikle tüm sorunlarımı bilmek istiyorum.

Çok teşekkür ederim inşallah hayırlı haberler alırız dualarınızı eksik etmeyin

Merhaba size de geçmiş olsun, pcosta genelde amh düşüklüğü değil de amh yüksekliği oluyor diye biliyordum. İlk önce bir doktorla konuşmanızı öneririm. Hsg ve duruma göre histereskopi ihtiyacı da olabilir. Tüp bebek öncesi eğer bir sorun varsa histereskopi işlemini aradan çıkarmak tutunacak bebek için önemli diye biliyorum. Birde trombosil testi yapıldı bende, onda da eğer gebelik olursa kan sulandırıcı kullanacak olduğumu öğrendim. Bunları öncesinden yaptırmanızı tavsiye ederim. Tabi doktorunuzla konuşup

Evet maalesef amh düşük ve tek yumurtaligimdan polikistiğim. Polikistik olduğumu 12 yıldır biliyordum ve yıllarca doğum kontrol hapı kullandın. Amh düşüklüğü de yüksekliği kadar polikistik sonuçlarindan biri çünkü çok yumurtluyoruz bir anlamda. Mesela ben ovulasyon testlerimde 2 çizgiyi koyu renkli olarak ayda 3-4 defa görüyorum ama hiç pik olmuyor. Çünkü kaliteli değil çatlamıyor ve kist olarak yumurtalıkta kalıyor. İlk reglle tup bebekci olmayan bir hekim takibine gireceğim.

Tekrar geçmiş olsun mutlaka hekimle görüşün, sağlıcakla

Merhaba benimde amh düşük 0.39 başka hiçbir sorun yoktu ama gebelik elde edemediğimiz için tüp bebeğe başvurduk 2 tane yumurtam çıktı transfer için beklemedeyim 5.güne gelmesini önemli olan laboratuvar i iyi olan yer seçmelisin ve sağlıklı beslen nasipse bir şekilde olur diye düşünüyorum

İnşallah hepiniz sağlıklı bebişlerimize kavuşuruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…