Tüp bebek süreci

Dr b tanı koydu mu sebepsiz infertilite mi?
Hangi ildesiniz?
Evet beklemesi çok zor ve yıpratıcı süreçler.

İnşallah hayırlısıyla olur . Peki ücret ne kadar tuttu ?

Ben de ilk denemesi başarısız olmuş biri olarak asla vazgeçmeyin diyorum. Şimdi bu sürece girince sanki hayatın tüm anlamı hedefi bu pozitifi görmekmiş gibi yaşıyoruz. Bir mücadele savaş ruhuna bürünüyoruz. Tek sıkıntımız belirsizlik ve geleceği görememek. Burda geçmiş yıllardaki msjları o kadar çok okudum ki mrkımdan girip bakarım acaba çocuğu olmuş mu diye. Genel olarak çoğu kişi bunu yaşamış sonunda mutlu olmuşlar. Onlar da o dönem bizim bu sıkıntılarımızı çektiler. Elde edince eminim demişlerdir hepsi bitti keşke bu kadar yıpranmasaydık…
Bir küçük tavsiyem de bu konu yüzünden kesinlikle eşinizle çatışmayın, ilişkinizi bozmayın. Bizdeki sorun eşimden kaynaklanıyor varikoseli olduğu için ileri hız yok morfoloji kötü ama sonuçta ne olursa olsun Allah bize böyle bir tedavi yöntemi vermiş. Böyle bir yöntem olması bile büyük bir mucize. İnsan düşününce hayret ediyor o lab ortamında yapılabilenlere, bu iğneler ilaçlara hepsine çok şükür ki umut edebiliyoruz. Bende de transferde tutunmadı belki daha genç olsam daha kaliteli yumurtam olcaktı rahmim daha sağlıklı olacaktı. Elimizde olmayan hiçbişey için kendimizi hırpalamamız gerekiyor. Herzaman eşime şunu söylüyorum; sadece ve sadece duygusal olarak yalnız kalırsam mutsuz olurum. Bebeğim oldu ama duygusal olarak olmasa ilişkim kötü olsa yne mutsuz olurum. Bir bebek değil sadece hayatlarımızı güzelleştren. Kısmet olur da gelirlerse onlar yuvamızın ekstra neşesi olacak inşallah. İnancınızı kaybetmeyin, gerekirse 2 değil 5 ay ara verin. Psikolojinizi bu konudan uzaklaştırıp toparlamaya çalışın. Hayat bizim hayatımız. Ne olursa olsun bir yarış içinde değiliz. Eğer o can rahmimizde tutunacaksa öyle ya da böyle ne olumsuzluk olursa olsun tutunacak. Size kalpten sarılıyorum ve üzüntünüzü paylaşıyorum. İnşallah mutlu haberlerimizi de paylaşmak kısmet olur

Bizde 10 yıllık evliyiz , yaş nedeniyle amh düşük ve bu 3.denememiz umutlarınız hiç yitirmeyin Rahim gençleştirme ve yumurta kalite arttırması için bu kez prp ile başladık. Sonrasında tedavi süreci ve diğer merkezden iki katından fazla 3.gün embiriyo elde ettik çok şükür ve donduruldu. Sonra yapışıklık nedeniyle histeroskopi ameliyatı oldum spiral takıldı jel kullanıldı vs. 2. adetim de oldum bu ctesi gideceğim hayırlısıyla spiral çıkacak ve akabinde yeniden hsg çektirip tekrar kontrole gideceğim. Süreçte doktorlar ne derse yapıyoruz inançla, benim görümcemde aynı merkezde yaptırmış ikizleri var 9 yaşındalar şimdi. Biz oradan yakın randevu alamadığımız için başka merkeze gitmiştik Ama belki burada olsa yine aynı süreçleri yaşayabilirdik başarısızlıklar nedeniyle direk farklı tedavi uygulandı. Ve tüm bu süreçlerde ailelere ilk tedavimiz de dahil hiç bilgi vermeden yaptırdık. Çünkü bu süreç yeterince yıpratıcı ve olumsuzluklarda onlarda üzülmesin vs. söylemeyi tercih etmedik. İnş. Hastanede ki anneniz en kısa sürede yoğun bakımdan çıkar ve eski sağlığına kavuşur. Sizde güzel haberleri vermiştirsiniz inş. Yeni yılda 2022 bu sitede üye olup anne olmayı bekleyen tüm kadınların hayalleri gerçekleşip bebişlerini kucağına almasını ve mutluluğumuzu burada paylaşmayı diliyorum. Şimdiden herkese mutlu ve sağlıklı yıllar dilerim.

Selamlar herkese,
Burada hikayemizi sizlerle paylaşmıştım. 3.tüp bebek denememizde ne yazık ki olumsuz sonuçlandı. 6 kasımda adet oldum. Doktorum en az iki ay ara vermeyi ve histeroskopi yapmayı önerdi. Cook üzüldüm tabii ve biraz koyverdim ama tabii 14.-18 gün birlikte olma çalışmalarını bir umut aksatmadım.6 kasımda regl olmustum 27 kasımda erken bir şekilde regl oldum. O günden bugune 36.gün oldu adet olmadım. 32.gun bir erken gebelik testi yaptım yine dayanamayıp ve negatif çıktı. Ben normalde 29.gun sabahı hiç sapma olmadan regl olurum. Acaba kimyasal mi oluyor beynim bana oyun mu oynuyor delirmek üzereyim. Doktorum adet ol 5.gun sonrasında gel dedi operasyon için.. yılbaşına denk gelse de dert değil dedi ben hala olmadım.tabii kendisine sormadım da tatil dönemi diye..
Lütfen bana bir yol gösterin ben ne yapayım

Merhaba,
Daha evvel hikayemizi burada sizlerle paylaşmıştım. Şimdi güzel bir haberimi de sizlerle paylaşmak isterim. 4.denememizde çok şükür olumlu sonuç aldık ve şuan 33 haftalık hamileyim. Kızımızı bekliyoruz. Çocuk sahibi olmakta zorlanan tüm kadınlara yürekten sabır diliyorum. İnanın bu surecte yasananlar yüzünden insan hamileliğin bile keyfini bazen yaşayamıyor. Ya giderse ya olumsuz birsey olursa diye. Çok şükür biz bu haftalara geldik ve mucizemiz gerçek oluyor gibi. İsteyen tüm kadınların dileği gerçek olsun

öyle çok sevindim ki sağsalim bir şekilde kızınızı kucağınıza almak nasip olsun mutlu bir haber alırım diye sayfaları gezindim, iyi ki buraya yazmışsınız

Merhaba, Çok sevindim gerçekten Hayırlı olsun güzel dileklerin için çok teşekkür ederiz Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inş. Allah Aynı süreçleri yaşamayı bize de nasip etsin inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…