Tüp bebek sonrası 6.hafta boş kese

suzy3407

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2024
6
1
34
Tüp bebek sonrası 6.haftada kanamam başlaması üzerine ıvf doktoruma gittim düşük riski olarak dinlenme önerdi ilaçlarını düzenledik kanamalar devam edince acil başka doktora gittim ve 25 mm kese ölçtü ama yoll sac veya embriyo oluşumu görmedi kendi doktorum haftaya kontrole çağırdı 5.gün dondurulmuş embriyo transferim oldu, benzer durum yaşayan var mı ? Şuan boş gebelik oldugunu düsünüyorum kanamalarım azaldı ama ara ara devam ediyor

İyi günler bende 2 eylül de transfer oldum kanamam olduğu için bugün 3 gündür hastanede yatıyorum doktor kese duruyor dedi ama içinde bebek yok bende korkuyorum boş gebelik olmasından

Kendi doktorum vajinal ultrason yaptır kalbi atmıyorsa cansız gebeliktir dedi
Çok geçmiş olsun sizede benim kanamam durdu ama beta-hcg yeterli düzeyde artmadı 2 gün önce 42000 bugün 51590 geldi sanırım embriyo gelişmiyor ptsi kontrole gideceğim sizde bir gelişme var mı şuan bakıldı mı ?

Bugünde bakıldı malesef bebek yok perşembe günü başka bir doktora son kez bidaha görünüp ilaçları bırakacağım çok üzüldüm çok yıprandım inşallah siz güzel haberler alırsınız siz ne zaman transfer oldunuz

merhaba, umarım herhangi bir sorun olmadan bebeğinizi kucağınıza alırsınız.. İlk başlangıçta çıkan beta değerleriniz ve günlere göre değişimi nasıldı? Benim de 10.günden beri düzensiz bir artışım var ama ilaçları da bıraktırmıyor doktor? Süreciniz nasıldı

Ben 7 eylülde transfer oldum bugün ıvf yapan doktorum baktı kesenin yapısı tamamen bozulmuş şekil değiştirmiş embriyo gelişmemiş dedi ilaçları kestik ve cytotec verdi 4 adet, kendiliğinden düşmesi için bekleyeceğiz düşmezse kürtaj olucam kısmet değilmiş herşeyin hayırlısı diyorum hem ilaçlar hem süreçler yaşadığımız sevinç ve hayal kırıklığı bende psikolojik olarak dipteyim şuan en kısa sürede düşsün kese diye dua ediyorum şuan komplikasyon olmadan kürtaja gerek kalmadan sanırım uzun süre ara vericem sizin içinde hayırlısı olsun inşallah

Merhaba, Benim beta-hcg değerim hep düzenli arttı 10.gün 395-12.gün1289 bir hafta sonra 12000 sonra da keseyi gördük ve bakmayı bıraktık. 5.hafta keseyi gördük, 7.hafta kalp atısı için çağırdı ama 6.haftada kanamam başlayınca gittiğim farklı bir doktor kesenin büyüdüğünü ve embriyonun görünmediğini söyleyince herşey değişti ben basit bir düşük tehdidi gibi düsünmüstüm ama o kadar destek ilaca rağmen kanama olmasıda beni baya endişelendirmişti hissetmiştim bir yandan bir şeylerin ters gittiğini ve gebelik belirtilerimde durmuştu sanki. Sonrasında kabus başladı ve sonuç bu umarım sizlerin sağlıkla ilerler gebeliği

Aynı şeyleri Mayıs ayında yaşadım kızlar kese oluştu bebeği göremedik ivf doktorum kürtaj olmalısın dedi bir hafta daha bekletti kendi doktorum bekledik o sürede bol su ve havuç suyu içtim bir gece kanamayla acile gittim bebek oluşmuştu 1 haftalık suremin dolmasına birkaç gün vardı ama kanamalarim artmıştı ve gittiğimde kese şeklinin bozulduğunu kürtajın netlestigini öğrendim o gün kürtaj oldum çok zor bir durum biliyorum heleki bizim gibi maddi manevi yorulanlar için herşey nasip ben ikinci için uğraşıyorum şükür kızım kucagimda darısı tüm isteyenlere ve bana diyorum nasibi yokmuş diyorum sizlerde yipratmayin kendiniz lütfen hayırlısı olsun hakkınızda

Teşekkürler Size de geçmiş olsun inşallah ikinci transferde herşey yolunda gider sağlıkla bir bebeğiniz daha olur benim dondurulmuş 3 embriyom daha var ama şuan ikincide de aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum bu endişe ne zaman son bulur ve gücümü toplar tekrar başlarım bilmiyorum doktorum 2 ay sonra tekrar deneyebiliriz dedi ama ben asla hazır değilim

çok üzüldüm ya size birşey sorucam embrıyonuza genetık test yapılmısymıydı? kalıtesını de söylermısınız suan ben 2. betayı verdım ama utroson a kadar cok korkuyorum ya bişey olursa dıe sizce ara ara kan vermelımıyım ?

Hayır benim daha önce düşük hikayem olmadığı için genetik test yapılmadı 5.gün embriyosu kalitesi 4ab . Belli bir yerden sonra beta-hcg takibinin bir anlamı kalmıyor aslında kese görüntüsü sonrasında embriyonun kese ile uyumlu büyümesi ve kalp atışı duymak önemli . Bence kontrolünüzü bekleyin doktor istemediyse o da ayrı bir stress

Amin inşallah yaşınız çok yoksa bekleyin toparlanin derim şahsen kafanızın rahat olması şart bende bekliyorum son bir embriyom kaldı beş taneydi çift embriyo transferim tutmadı bakalım kalan inşallah tutar zamanı gelince

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…