Tüp bebek öncesi MFK ürünleri kullanmak mantıklı mı?

mavidiyebiri

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
134
48
26
Arkadaşlar doktor mfk ürünleri ile sperm sayısını arttırmak mümkün mü acaba ? Sizce denenebilir mi ? Aranızda kullanıp memnun kalan var mı ? Tüp bebekten önce acaba denesek mi dedim ama bilemiyorum

Bana da önerilmişti eşli set ama ben çok pahalı bulmuştum. Takviyeleri inceledim, içlerindeki etken maddeleri kağıda yazdım tek tek ve karşılaştırdım. Yanlış hatırlamıyorsam “tonlarca” folik asit vardı mesela. Arı ürünleri vardı. İyi hoş tamam da yani alternatif markalar da var mesela BEEO’nun Propolis, Arı sütü ve polen içeren bir hapı var ve güncel fiyatı 300 lira. Mesela onu aldık. Sonra diğer etken maddeleri içeren farklı takviyeler de aldık. Eşim üç ay kullandı ve değerlerinde ciddi bir düzelme oldu varikosele rağmen.

Gereksiz pahalı buluyorum.
Normal vitaminler alın bunun yerine, keçiboynuzu pekmezi kabak çekirdeği ceviz badem fistiga verin bu parayı bence

Ben eş paketi kullanmıştım. 4 ayrı kutu ilaç ve hepsi her gün hatta bazısı sabah akşam kullanılacak denildi ancak kan değerlerimi bozdu maalesef. Başlangıçta bakmamışyım ama ilaçların içinde aynı maddelerden de var ve hepsini her gün alınca günlük alımdan fazla oluyor. Bana iyi gelmedi açıkçası. Mesela günlük alınması gereken folik asit 400 mg. Fodegada da panaceada da 400er mg var. Aynı şey çinko, demir gibi maddelerde de oluyordu. Arkadaşın da dediği gibi bunun yerine direkt besin kaynaklı doğal takviyeler almak bana daha mantıklı geliyor açıkçası.

X