Tüp bebek negatif sonrası gebelik

ffffffff

Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2023
225
45
25
Buraya bu konuyu yazacağım hiç aklıma gelmezdi çok uzatmadan sürecimi anlatmak istiyorum umut olsun 🙏🏻
25 yaşındayım 3 yıllık evliyim ilk zamanlar herkes gibi çocuk düşünmüyorduk sonra 2 sene geçti dedik artık bir bebeğimiz olsun gebelik düşündüğüm zaman hemen bir doktora gidip konuyla alakalı danismalik aldım rutin testler yapıldı folik asit başlatıldı doktorum 1 sene olmaması normal bir durum hemen de olabilir tabi ama 1 seneye kadar da olmaması normal o yüzden akışına bırakın dedi ben hiç o 1 seneyi duymamış gibi hemen olacak saniyorum çünkü ailemde herkes çocuk istediği anda olmuştu bende doktorun o söylediği süreyi kafama bile takmamıştım sonra 4 ay kadar denedik ve olmamasını artık takmaya başladım doktora tekrar gittim olmuyor diye tekrar testler yapıldı Proklatin formunum yüksek çıktı bu gebeliğe engel bir durum dedi ve ben o kadar büyük biseymis gibi kafama taktım ki ilaçla düşürdük ama hala gebelik oluşmadı 6. Ayda doktora tekrar gittim tamam catlama iğnesi deneyelim dedi kontroller yapıldı takipler edildi catlama iğnesi oldum + olarak sprem testi yapildi sorun çıkmadı saniyorum ki olacak umudum çok ama sonuç alamadık çok üzüldüm ve hemen doktorumu değiştirdim gittiğim doktor yaşımın çok genç olduğunu daha yolun başında olduğumu söyledi benden ekstra olarak amh testi ve rahim filmi çektirmemi istedi bu test sonucunda amh değerimin yaşıma göre çok düşük olduğumu öğrendim ve diğer doktora içimden çok kızmıştım neden böyle test istemeyip beni bekletti diye rahim filminde temiz çıktı doktorum dedi ki rahim filminden sonra 3 ay içinde gebelik aldığımız hastalarımız var bekleyelim bu süreçte o yumurtalama dönemlerini hiç kaçırmıyorum tabi ama o 3 ay yine sonuc alamadım doktora gittim dedim ki tüp bebek yapalım doktorum doğal yolla gebe kalabilirsin bekle desede zaten amh değerim düşük 3 ay içinde yine düşmüştü 0.86 dan 0.39 a düştü doktorumda bunu görünce tamam sürece başlayalım dedi gayet konforlu bir tüp bebek süreci yaşadım bu arada 2 yumurtam çıktı 2side dollendi 5. Güne geleni tranfer ettiler diğerinin gelişimi geride dediler ve 6. Gün canlılığını yitirdiğini öğrendim neyse dedim transfer edilen embriyoma odaklanayim bana gebelik getirsin diye umutla beklerken maalesef ki 10 gün sonra kocaman bir 0 ile yüzleştim 1 ay toparlanamadim doktoruma hastanenin laboratuvarına güvenim sonsuzdu yani hiç olamayacak diye düşünmemiştim hep olumluydum ama o sonuç bana tokat gibi geldi 1 ay sonra toparlandım tekrar hemen tüp bebek sürecine girmek istedim ama eşim beklememizin bizim psikolojik olarak daha iyi olacağını söyleyerek beni ikna etti negatif sonrasındaki aylar yumurtalama günlerimi hiç kaçırmadım ama sonuç almayınca durumu kabullendim dedim çocuğun olmayacak sende çocuksuz yaşa hayatını zehir etme diye kendimi duruma alıştırmaya başladım tabi böyle derken yinede aklımın ucundan gitmiyor ama önceki kadar da kendimi strese sokmuyorum gerçekten akışına bırakmıştım ama nasıl yaptığımı bende bilmiyorum negatif sonrası 6. Ayda adetim gecikti ama diyorum umutlanmayacagim 4. Gün gecikmede dedim adet olmuyorum yumurtam bitti herhalde çünkü 2 yumurtam vardı en son negatif sonrasında doktora hiç gitmedim kontrol ettirmemiştim dedim test alayım hamile değilsem neden adet olmuyorum doktora yazacaktım sabah kalktım test aldım bir baktım çift çizgi inanamadım tam 3. Yılımızda yapmıştım test hemen eşime gösterdim oda böyle afalladı gittik hastaneye test verdik sonuç 6 bin civarında ben yine şok o kadar yüksek beklemiyorum hemen doktora gittik keseyi gördük 1 hafta sonra kalp atışı 💓 çok şükür hersey yolunda suan 11 haftalığız 🥹 hamile olduğumdan itibaren bu yolda emek veren bekleyen herkese dua ediyorum bu süreç ne kadar zor olsada Allah’ın ol demesiyle oluyor ben eminim bu yolda emek veren herkes bir gün anne olacak Allah emeklerimizin karşılığını veriyor buna inanın ve dua ile sadece sabredin 💗 + olarak ramazan ayinda bana 70 kişi enbiya süresi okumuştu yeme içme spor vs hicbiseye dikkat etmedim gebelik için nasibinde varsa oluyormuş 🙏🏻

Buraya bu konuyu yazacağım hiç aklıma gelmezdi çok uzatmadan sürecimi anlatmak istiyorum umut olsun 🙏🏻
25 yaşındayım 3 yıllık evliyim ilk zamanlar herkes gibi çocuk düşünmüyorduk sonra 2 sene geçti dedik artık bir bebeğimiz olsun gebelik düşündüğüm zaman hemen bir doktora gidip konuyla alakalı danismalik aldım rutin testler yapıldı folik asit başlatıldı doktorum 1 sene olmaması normal bir durum hemen de olabilir tabi ama 1 seneye kadar da olmaması normal o yüzden akışına bırakın dedi ben hiç o 1 seneyi duymamış gibi hemen olacak saniyorum çünkü ailemde herkes çocuk istediği anda olmuştu bende doktorun o söylediği süreyi kafama bile takmamıştım sonra 4 ay kadar denedik ve olmamasını artık takmaya başladım doktora tekrar gittim olmuyor diye tekrar testler yapıldı Proklatin formunum yüksek çıktı bu gebeliğe engel bir durum dedi ve ben o kadar büyük biseymis gibi kafama taktım ki ilaçla düşürdük ama hala gebelik oluşmadı 6. Ayda doktora tekrar gittim tamam catlama iğnesi deneyelim dedi kontroller yapıldı takipler edildi catlama iğnesi oldum + olarak sprem testi yapildi sorun çıkmadı saniyorum ki olacak umudum çok ama sonuç alamadık çok üzüldüm ve hemen doktorumu değiştirdim gittiğim doktor yaşımın çok genç olduğunu daha yolun başında olduğumu söyledi benden ekstra olarak amh testi ve rahim filmi çektirmemi istedi bu test sonucunda amh değerimin yaşıma göre çok düşük olduğumu öğrendim ve diğer doktora içimden çok kızmıştım neden böyle test istemeyip beni bekletti diye rahim filminde temiz çıktı doktorum dedi ki rahim filminden sonra 3 ay içinde gebelik aldığımız hastalarımız var bekleyelim bu süreçte o yumurtalama dönemlerini hiç kaçırmıyorum tabi ama o 3 ay yine sonuc alamadım doktora gittim dedim ki tüp bebek yapalım doktorum doğal yolla gebe kalabilirsin bekle desede zaten amh değerim düşük 3 ay içinde yine düşmüştü 0.86 dan 0.39 a düştü doktorumda bunu görünce tamam sürece başlayalım dedi gayet konforlu bir tüp bebek süreci yaşadım bu arada 2 yumurtam çıktı 2side dollendi 5. Güne geleni tranfer ettiler diğerinin gelişimi geride dediler ve 6. Gün canlılığını yitirdiğini öğrendim neyse dedim transfer edilen embriyoma odaklanayim bana gebelik getirsin diye umutla beklerken maalesef ki 10 gün sonra kocaman bir 0 ile yüzleştim 1 ay toparlanamadim doktoruma hastanenin laboratuvarına güvenim sonsuzdu yani hiç olamayacak diye düşünmemiştim hep olumluydum ama o sonuç bana tokat gibi geldi 1 ay sonra toparlandım tekrar hemen tüp bebek sürecine girmek istedim ama eşim beklememizin bizim psikolojik olarak daha iyi olacağını söyleyerek beni ikna etti negatif sonrasındaki aylar yumurtalama günlerimi hiç kaçırmadım ama sonuç almayınca durumu kabullendim dedim çocuğun olmayacak sende çocuksuz yaşa hayatını zehir etme diye kendimi duruma alıştırmaya başladım tabi böyle derken yinede aklımın ucundan gitmiyor ama önceki kadar da kendimi strese sokmuyorum gerçekten akışına bırakmıştım ama nasıl yaptığımı bende bilmiyorum negatif sonrası 6. Ayda adetim gecikti ama diyorum umutlanmayacagim 4. Gün gecikmede dedim adet olmuyorum yumurtam bitti herhalde çünkü 2 yumurtam vardı en son negatif sonrasında doktora hiç gitmedim kontrol ettirmemiştim dedim test alayım hamile değilsem neden adet olmuyorum doktora yazacaktım sabah kalktım test aldım bir baktım çift çizgi inanamadım tam 3. Yılımızda yapmıştım test hemen eşime gösterdim oda böyle afalladı gittik hastaneye test verdik sonuç 6 bin civarında ben yine şok o kadar yüksek beklemiyorum hemen doktora gittik keseyi gördük 1 hafta sonra kalp atışı 💓 çok şükür hersey yolunda suan 11 haftalığız 🥹 hamile olduğumdan itibaren bu yolda emek veren bekleyen herkese dua ediyorum bu süreç ne kadar zor olsada Allah’ın ol demesiyle oluyor ben eminim bu yolda emek veren herkes bir gün anne olacak Allah emeklerimizin karşılığını veriyor buna inanın ve dua ile sadece sabredin 💗 + olarak ramazan ayinda bana 70 kişi enbiya süresi okumuştu yeme içme spor vs hicbiseye dikkat etmedim gebelik için nasibinde varsa
Hakkınızda hayırlısı olsun çok sevindim sağlıkla kucağınıza almakta nasip olsun❤️

Sürecinizin yaşımız hariç başı ve ortası hep aynı inşallah sonu da aynı olur 🌼🌼 Allah bağışlasın sağlıklarla kucağınıza almak nasip olsun 🙏🙏🥰🥰
Ben de 3 yıllık evliyim ve ben de başta düşünmedim tamam düşünüyorum dediğim anda doktora gidip gerekli muayeneyi oldum herkes bir yıl içinde olur ama üç dört ay geçince panikledim. Ben de amh düşüklüğü var. 0.6. ve ben de tüp bebekte negatifi gördüm. İkinci transferi oldum işler karışık biraz inşallah benimledir. Görücez 🥰🥰🙏🙏

Sürecinizin yaşımız hariç başı ve ortası hep aynı inşallah sonu da aynı olur 🌼🌼 Allah bağışlasın sağlıklarla kucağınıza almak nasip olsun 🙏🙏🥰🥰
Ben de 3 yıllık evliyim ve ben de başta düşünmedim tamam düşünüyorum dediğim anda doktora gidip gerekli muayeneyi oldum herkes bir yıl içinde olur ama üç dört ay geçince panikledim. Ben de amh düşüklüğü var. 0.6. ve ben de tüp bebekte negatifi gördüm. İkinci transferi oldum işler karışık biraz inşallah benimledir. Görücez 🥰🥰🙏🙏
Transferiniz insAllah pozitif olmuştur 🙏🏻🥰

X