Tup bebek ile 6 haftalık gebelik, kese düzensiz!!

Ciko_fenix35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2024
9
24
37
Herkese merhaba, tup bebek tedavisi ile 1. Kalite embriyo transferi oldum 17 temmuzda. Hcg değerlerim aşağıdaki gibi. 31 temmuzda yoğun kanama ile pihti dusurdum 2_3 adet. Gebeligin sonlandıgini düşünürken hcg seviyesinde yukselme devam etti. 2 gunde bir yaklaşık 1.70 katında artış oldu. Cumartesi 5 hafta 5 gunlukken alttan kese kontrolü yapildi ve kese düzensiz dusuk başlamak üzere dendi, daha sonra bir tup bebek dr gittim o da kese de bozulma olduğunu ancak ciddi olmadığını söyledi. Progesteron fitil miktarini arttirdi ve Progesteron depo igne yap 3 gunde bir. Evdeyim wc ve yemek disinda kalkmıyorum. Bu durumu yaşayan oldu mu? Bu iş bu noktadan doner mi? Hamile olmayı hiç sevmedim, agrili kanamali ve sancili geciyor her gunum psikolojim bozuldu, bunu düşündükçe de ne biçim bir anneyim diyorum. Deliriyor muyum?

Eklentiler

• 1000038841.jpg
    1000038841.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 85
  • 1000038840.jpg
    1000038840.jpg
    168,5 KB · Görüntüleme: 81
  • 1000038669.jpg
    1000038669.jpg
    44,3 KB · Görüntüleme: 82
Herkese merhaba, tup bebek tedavisi ile 1. Kalite embriyo transferi oldum 17 temmuzda. Hcg değerlerim aşağıdaki gibi. 31 temmuzda yoğun kanama ile pihti dusurdum 2_3 adet. Gebeligin sonlandıgini düşünürken hcg seviyesinde yukselme devam etti. 2 gunde bir yaklaşık 1.70 katında artış oldu. Cumartesi 5 hafta 5 gunlukken alttan kese kontrolü yapildi ve kese düzensiz dusuk başlamak üzere dendi, daha sonra bir tup bebek dr gittim o da kese de bozulma olduğunu ancak ciddi olmadığını söyledi. Progesteron fitil miktarini arttirdi ve Progesteron depo igne yap 3 gunde bir. Evdeyim wc ve yemek disinda kalkmıyorum. Bu durumu yaşayan oldu mu? Bu iş bu noktadan doner mi? Hamile olmayı hiç sevmedim, agrili kanamali ve sancili geciyor her gunum psikolojim bozuldu, bunu düşündükçe de ne biçim bir anneyim diyorum. Deliriyor muyum?
Kendinizi yıprattmayın rabbim nasip ettiyse her türlü doğacaktır ilk zamanları böyle zor geçirip sonradan normal akışınıza devamda edebilirsiniz inşallah herşeyim hayırlısı olur sizin için

kendini bu süreçte yıpratmamaya bak canım. tüp bebek süreci zaten yeteri kadar insanı yoruyor. degerler güzel artmıs kalp atısı da varsa gebelık devam ediyordur.doktorunun verdiği ilaçları kullan kontrolune git gerisi Allahtan. Rabbim şifa versin 🙏🏻

Kızlar tekrar kanamam oldu bugün. Dr gittim kese altında kanama. Yüzde bir de olsa umut, ilaçlara devam dedi sizlere guncel durumu yazacagim

Merhaba herkese, bugün bebegin kalbinin atmadığını ya da durdugunu 6+6 haftaloksöyledi dr. Yarın sonlandırılacak. Destek olan herkese çok teşekkür ederim. Sevgiler.

Merhaba yine gerçekten şok içindeyim kızlar, monolog halinde tek başıma konuşuyorum sürekli. Belki umut olur diye yazıyorum. Sabah kurtaj oncesi son kontrolde bebegin kalbi duyuldu, bebek saglikli duruyor. Operasyon iptal 🥹🥰🙏😂
Bu dünyada yiyip içeceği varsa sana kavuşacağı günü rabbim yazmışsa profu doktoru hepsi ne derse boş ..
“Kûn Fe Yekûn”
Rabbim ol der ve olur 🤲
Moralinizi yüksek tutun sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun inşallah 🌸🫶

Bu dünyada yiyip içeceği varsa sana kavuşacağı günü rabbim yazmışsa profu doktoru hepsi ne derse boş ..
“Kûn Fe Yekûn”
Rabbim ol der ve olur 🤲
Moralinizi yüksek tutun sağlıkla kucağınıza almak nasip olsun inşallah 🌸🫶
Merhabalar benim de bir çocuğum var aynı sizin gibi gebelikte panik atak geçirdim ilaç kullandım ,kızım 5 yaşında tekrar gebe kalmak istiyorum bu kez eşimde varikosel olduğunu öğrendik ileri hız biraz düşük onun haricinde ortalama üzerinde tüm değerler . Sizin de değerler düşükmüş gebe kalmışsınız galiba acaba takviye kullandınız mı ve kaç ayda gebe kaldınız ben biraz stres oldum 2 aydır olmayınca

Merhabalar benim de bir çocuğum var aynı sizin gibi gebelikte panik atak geçirdim ilaç kullandım ,kızım 5 yaşında tekrar gebe kalmak istiyorum bu kez eşimde varikosel olduğunu öğrendik ileri hız biraz düşük onun haricinde ortalama üzerinde tüm değerler . Sizin de değerler düşükmüş gebe kalmışsınız galiba acaba takviye kullandınız mı ve kaç ayda gebe kaldınız ben biraz stres oldum 2 aydır olmayınca
2 aydır olmaynca stres olmanıza gerek yok bu dusuncede olursanz stresten zaten kalamazsınz benm esimin morfoloji 0 dger degerleridr dusuk korunmasız senede 1 gebe kalıyorum diğer gebeliğimdede 1 senede kaldım bundada 10.ayda sanırım hiç dkkat bile etmedm yumurtlama degerlendirme flanda olmadı önceki gebeliğinde eşim maxigo kullandı ama duzensız oda bunda hcbsy kullanmadı

Merhaba yine gerçekten şok içindeyim kızlar, monolog halinde tek başıma konuşuyorum sürekli. Belki umut olur diye yazıyorum. Sabah kurtaj oncesi son kontrolde bebegin kalbi duyuldu, bebek saglikli duruyor. Operasyon iptal 🥹🥰🙏😂
Kalp atımı için 8. Haftaya kadar bekleniyor yani hangi doktor hangi akla hizmet kürtaj dedi. Biraz gruplara bakarsanız çok fazla kişi kanamalı gebelik geçiriyor. Ben de yaşadım. Bi arkadaş vardı Mart grubunda adını hatırlamıyorum etiketlemek isterdim. Aynı sizin gibi kanaması oldu kese düzensiz düşük dediler ama 25 26. Haftada şimdi.

Benim de dünden önceki gün 2 avuç dolusu kırmızı açık renk kanamam oldu ve otururken birden geldi. Dr a gittik kalp atışını dinletti. Valla umut oldunuz bana 🙏🏻 her topic e girip bakıyorum benim gibi olan var mi diye. İlaçların dozunu arttırdı doktorum. Kanamam durdu şimdi çok şükür haftaya kontrol var bakalım🙏🏻 Allah’ın dediği olur gerçekten yaşayacaksa yaşayacak bi şekilde 🙏🏻

Evet evet dün durdu. Bugün ara ara sabahtan kahverengi peçeteye gelen oldu. 6+4 üz bizde 😊
Allah sağlıkla sıhhatle huzurla kucağımıza almayı nasip etsin cümlemize 🙏🏻

Arkadaşlar selam herkese durum güncellemesi yapıyorum, kanamalarin sıklığı azaldi, hatta 10 gündür kanamam yok. Kese baya düzelmiş, yurt dışında yaşıyorum ve bu süreci orada yurutemedim. 5 haftadir Turkiyedeyim, dr izin verir ve sorun görmezse 12 Eylulde evime gideceğim. Herkesin durumu nasıl? Biz 10+1 güne geldik, umarım artık ciddi sorun yaşamayız.

X