tüm hayallerim yıkıldı 10.10.08 tarihinde ben de szeryana giriyorum

misskokulumm

2 kızım 1 oğlum 🧿🧿🧿
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
7.242
17.391
40
kızlar başlktan da anlayacağınız gibi hep normal doğum hayali kuran ben sezeryana girecekmişim çk üzgünüm:çok üzgünüm:
nedenini açıklayayım bugün çatı muayenesine girdim.dr. vajina giriş kemiğinin yapı olarak üçgen şeklinde değil de kare şeklinde olduğunu bebeğin başını yukarıdan indiremeyeceği için arka taraftan çıkarmaya çalışacağını bu durumda da kesinin çokkk olacağını yukardan baskı gerekeceğini ve muhtemelen de vakum olacağını söyledi ben ağzım açık dinledim:1shok: bu kadar riski ben göze alamam dedi ee si alamazsanız ben hiiiç alamam dedim cuma saat 7:45 de sezryan için randevu aldım
kızlar kafama takılan bi kaç nokta var aslında herkes çatı muayenesinin çok acılı falan olduğunu söylüyo ama ben acı falan duymadım bi de dr. hayatım boyunca cinsel ilişki sırasında acı duyacaığımı söyledi açıkcası belli bi süre ara verdiktn sonra mesela 1 hafta falan ilk seferinde acıyodu ama sonra normale dönüyodu sizde ilişki sırasında ilk girişimde böyle bi acı olmuyo mu?
aslında dr.uma güvenyorum ama ne bileym şu para mevzusu var ya sizce devlet hastanesinde bi ebeye falan da mauyene olsammı?:sm_confused:

bir de muayene sırasında çoo fazla mantarın var niye söylemedin dedi ben de kaşıntı yoktuki dedim hamilelikte kaşınt olmazmış benden beyaz akıntı çok geliyodu ama ben hamilelikten sanıodum onun için de fitil verdi

Nisanurcum hayirlisi olsun,her iste bir hayir vardir.Onemli olan senin ve bebeginin sagligi canim.

hamilelikte nasil kasinti olmazmis yaaaa..bende de cok kasinti vardi akimtim vardi.,bende surekli acaba mantarim mi var diyordum doktora o da butun testlerin yapildi bisey yok...hamileleikte olur kasinti diyordu... en son yine test yapildi mantar falan cikmadi.Allah Allaahhhhhhh...
demekki bunyeye gore degisiyor.

yani mantar hamilelikte kaşınt yapmaya bilir dedi doğrusu bende kızarıklık falan da yoktu ama beyaz akıntım çooktu

ayy tüm hayallerim yıkıldı demek ne demek arkadaşım..tamam normal doğum istiyor olabilirsin ama bu tabiri kullanmasaydın keşke ..bebeğin öyle veya böyle seninle olacak..bunu düşünmelisin..madem normalin riski var bunu söyleyen dr una teşekkür etmen gerekiyor..seni ve bebeği riske atacak bir duruma sebebiyet vermek istememiş ..bence hayırlısını dile allahtan ..sağasalim bebeğime kavuşayım de ..önemli olan bu..allah sağlıkla kucağında göstersin..

Allah yardimcin olsun gercekten bilmiyorum, Insallah doktor'un para icin degil de seninle bebegin sagligi icindir
bende sezaryen oldum ama cati darligi vardi az ve bebegimle ben tehlikeye girdik normal icin yola konduk olmadi yani acil sezaryen, baska bi sey bilmiyorum insallah hersey guzel gecer bebegini kucagina almayi nasip etsin Allah
tebrikler

ayy kızlar hakılısınız teşekkür edrim uyardığınız için ne bileyim 9 ay boyunca normal doğum için hazırlıyodum kendimi açıkcasısezryandan da çok korkuyodum panik oldum tabi en önemlisi sağlıklı bi şekilde bebklerimizi kcalarımıza alabilmemiz

bebeğinin sağlığı onemlı boşver oyle yada boyle yınede şukret uzulme tatlım kısmetın o yondenmiş

nisanurum no panicccsengözlerimebaksanab
madem senın ve bebeğin için en sağlıklısı bu,sezaryen olursun sende korkma canım.
ama için rahat etmediyse git muayene ol,bişi kaybetmezsin..:ecrin_bebek:

nisanurcum sıkma canını lütfen bana bugün çatı muayenesi yapıldı. canım çok acıdı normal olabilirmiş dedi ama ben çok tırstım. canım çok acıdı normalde nasıl zor olcak kimbilir çok korktum ya

ay nisanur baslığı görünce kalbime indirecektin kız bir an çok korktum bişi oldu diye allah iyiliğini versin canım tabi en güzeli normal doğum ama senin ve bebek için normal doğum elverişli değilse sezaryanla doğum yapmanda çok normal bişi tek sağlıkla bebeğine kavuşta sezaryan olsun varsın bak çoğu arkadas normalden korktukları için sezaryan oluyor doktoruna güven ama için genede rahat değilse bir baska doktorada görünebilirsin hakkınızda hayırlısı olsun canım bugün akşam üzeride bizim son kontrol var benim ilk normal olduğu için bundada bir terslik olmazsa büyük ihtimal normal bakalım doktor sonrası yazarım

başlığı n ilk kelimelerini görünce ben de bebeğine bişey oldu sandım ...
allah krusun canım sağ salim doğsun da varsın sezeryanla olsun...
çatı muaynesini suyum azaldığında yapmışlardı bana da sadece rahim ağzımın geride olduğunu biliyorum.. kemik yapısı hakında bana bşey dememşlerdi ama ilişki de acı bende de oluyo dediğin gibi ara verince..
hiç canını sıkma ..herşeyin hayırlısı:))

nisanurcum sıkma canını lütfen bana bugün çatı muayenesi yapıldı. canım çok acıdı normal olabilirmiş dedi ama ben çok tırstım. canım çok acıdı normalde nasıl zor olcak kimbilir çok korktum ya

yağmurcum muayeneni nasıl yaptı benimki işaret parmağını soktu dedi giriş dar daha ilerletmeye gerek yok yoksa elinin yarısını sokacakmış acaba benimki ondan mı acımadı

nisa bence ondan yoksa elini iyice sokması gerekirdi rahim ağzını bulabilmesi için..
alltan muayenelerde sprktum denen o aleti sokmuyolar artık dimi benim fobim oluştu o alete karşı amniyo sızıntısı var mı diye bakarken 2 kez kullandıılar 2sinde de kanamam oldu çünkü ...
ben elle muayeneye razıyım yeterki o aletten kullanmasınlar...

baska bır doktora daha gozukmenı ısterım normal dogum yapabılırsın belkıde....!!!
bunun avantajlarını bır bılsen arkadasım.. ahh ahh
bence hemen koyverme.. eger kendınde o gucu hıssedıyor ve en guzel sekıl olan normal dogumu gercekten ısıtoyrsan kı en dogru karar baska bı dr a daha gozuk belkı durumlar degısır hee o da aynı seyı soyler ıse o zaman dr una guven..
...lutfen dene ...

yahu arkdaşlar benm anlamadığım neden bu sezaryen olyaına faciaymış gibi bakıyorsunuz yani sonuçta oda bi doğum şekli tamam normal doğum sağlıklı bişi ama bu demek değil ki sezaryen sağlıksız ikisininde kendine öre avantajları we dezavantajları war lütfen doktorlarınıza güwenin böle şlerle kendinizi üzmeyinAllah herşeyn hayırlısnı wersin önemli olan minik meleklerin sağlığı oturun we şükredin

eeee tabi ya kocaman el ben de niye acımadıki diyodum:) neyse şimdi üzüntümün ve şaşkınığımın yerini bebeime kavuşmanın mutluluğu aldı bugünü saymazsak son 3 gün:teytey:

hah şöle ne güsel kawuşaksın bebşine bak bana nası sabısızlanıyorum bilsem ki normal doğumda en ufak sorun sorun war hiç tereddüt etmem üzülmem hemen gderim sezaryen olurum

X