Tüm ayakkabılarım sıkmaya başladı, canım acıyor. Galiba ayaklarım bi numara büyüdü.

sweetbusra

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2014
44
9
28
Merhaba arkadaşlar. Ben 5 aylık hamileyim. Bayağı kilo aldım. Ama esas canımı sıkan konu, ayaklarım galiba bi numara büyüdü:KK43: Normalde hep 39 numara giyerdim. Ama artık tüm ayakkabılarım (babet, spor, topuklu) çok sıkmaya başladı. Neden böyle oluyo yaa. Bu normal bi durummu? Hamilelikten sonra düzelirmi? Yoksa artık ayaklarım 40 numara olarak mı kalacak? Eğer böyleyse bisürü ayakkabım var onları ne yapıcam? Bisürü yeni ayakkabımı alıcam? Resmen bunalımdayım. Sizlerin arasında da hamileyken ayakları büyüyen ve büyük kalan oldumu?:18:

:KK1: canım bu gayet normal ayakların büyümedi şiştiler.. sana ödem yapacak şeyler tüketme mesela baharat, tuz. doğumdan sonra ayakkabılarına kavusursun sımdılık yumusacık babet al kendıne bunlarıda takma kafanaaa :KK54:

Merhaba arkadaşlar. Ben 5 aylık hamileyim. Bayağı kilo aldım. Ama esas canımı sıkan konu, ayaklarım galiba bi numara büyüdü:KK43: Normalde hep 39 numara giyerdim. Ama artık tüm ayakkabılarım (babet, spor, topuklu) çok sıkmaya başladı. Neden böyle oluyo yaa. Bu normal bi durummu? Hamilelikten sonra düzelirmi? Yoksa artık ayaklarım 40 numara olarak mı kalacak? Eğer böyleyse bisürü ayakkabım var onları ne yapıcam? Bisürü yeni ayakkabımı alıcam? Resmen bunalımdayım. Sizlerin arasında da hamileyken ayakları büyüyen ve büyük kalan oldumu?:18:

5 aylık hamilelikte ayaklar büyümez. sonlarına doğru büyür. bunun sebebi ödem ve çok kilo almanız. dr nuz idrar tahlili falan yapsın. ve kilo için dikkat edin. sonra çok zor oluyor.

hamilelikte olabilir bu durum,ödemi atmak için bol su içip düzenli yürüyüş yapın.Ama kilo almasak da,hamile olmasak da ayak büyüyebilir,canlı örneği benim.Evlendim,yaklaşık 2.5-3 yıl sonra aynı kiloda olmama rağmen ayağım 1-1.5 numara büyüdü.Yıllardır da böyle,daha da büyümez inşallah.Niye oldu,hala anlamış değilim,keşke boyum büyüseydi :))

Son düzenleme:

Ben maalesef :KK43: hamilelikte 20 kilo aldım aslında 18 I'ni v erdim ama hala çoğun ayakkabım olmuyor.39-40 oldu ayagim bi sürü ayakkabım oyle duruyo bi umut dogum yapalı 11 ay oldu :KK43:

kılodanmı bılmıyorum ama hamılelıkte ayaklar buyuyor malesef

benım ayaklarım hamılelıkten once 36 ydı sımdı 37 bazen 38 bıle oluyo kalıba gore

Hamilelikte çok normal daha önce hiç kimsede görmedin mi bunu? Şişmekten oluyor. Hatta ilerleyen zamanlarda yüzüklerin de olmayacak.
Yumuşak bir babet edinmelisin kendine. Doğumdan 10-15 gün sonra eski haline dönersin.

X