TSh, Prolaktin, Pkos, İnsülin

ftsotr

Üye
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2023
55
11
27
Merhaba kızlar, bu hormonlardan nedir çektiğim bilmiyorum. 8 aylık evliyim 25 yaşındayım, eşimle son bir aydır çocuk düşünmeye başladık. Ancak adetim bir ay kadar gecikince doktora gittik. TSh değerim 5 idi, prolaktinim 51 bunun yanında bir de pkoslu olduğumu öğrendim. Bu yaşıma kadar bir kere bile adetim gecikmezdi. Her şeyim düzendeydi ta ki evlenene kadar. Amh değerim 9 çıktı. Doktorum bana normal şekilde denememi söylemedi bu arada hormonlarımın normale dönmesi konusunda da herhangi bir şey demedi hemen biz yumurtalarını büyütüp çatlatalım dedi ancak ben akıntılarımdan yumurtlayabildiğimi biliyorum. Guatr için ilaç kullanmaya başladım doktor prolaktin için guatr kaynaklı olabileceğini söyledi. Bir ay sonra tekrar gel dedi. Şimdi sizlerden bana yardım etmenizi istiyorum. Bu sorunları yaşadınız mı ve en önemlisi sağlıklı şekilde gebe kaldınız mı? Ben çok endişeliyim sizin fikirlerinize ihtiyacım var, şimdiden hepinize teşekkür ederim. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin.

Canım günaydın. Sana umut olacak kişi işte o benim. Kendimi bildim bileli pcosum.Adetletim hep düzensizdir. Geçen yıl ağustos/2022 tirodlerimin yavaş çalıştığını öğrendim ve aynı zamanda prolaktinim de yüksekti. Tiroid değerlerim normale dönünce prolaktinim de hemen düzeldi. Aralık/2022 ayı gelmiş oldu. Tiroid problemim düzelince adetlerimin 45 günde 1 olmak gibi bir düzeni oldu. İlk defa bir düzene kavuştu. Tiroidlerimi tam düzene oturtmadan doktorum gebelik düşünme dedi. İnsülinim yok. Fazla kilom yok. Endokrin doktorum pcos olduğum için ufak ölçekli bir insülin ilacı başlamak istedi. Pcoslarda kullanılıyomuş, yumurta kalitesini artırıyomuş. Kadın has. doktorum da onaylayınca ona başladım. Bu şekilde 45 günde 1 adet olarak Nisan/2023 e kadar geçti.Bu süre zarfında ben de yumurtuyordum çünkü ovulasyon testiyle takip yapıyordum. Gebelik oluşmayınca doktoruma gittim sabırsız bi insan olduğum için. Femara+ovitrelle kullanmak istedi. Bunu biliyosundur. Yumurtanı ilaçla geliştiriyolar ve çatlama iğnesiyle çatlatıp ilişki günü söylüyolar. Ve mutlu son 15 Mayısta hamile olduğumu öğrendim Bu süre zarfında aylarca Rabbime dua ettim. Allahım da şifa verdi , yol gösterdi bebeğim geldi. İnşallah Allahım sana ve isteyen herkese nasip eder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…