Gebeliğe Hazırlık TSH Hormonu hakkında ACİLLl

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

serenity201015

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Mart 2018
22
8
Merhabalar öncelikle :) 3 aydır denemeler yapıyoruz. Şubat ayı hormon testimde TSH 3.59 çıkmıştı, bu ayda adet görünce tekrar yaptırdım 4.69 olmuş. Gebelik istediğimiz için biraz düşürmemiz lazım dedi doktor. EUTHYROX 50MCG yazdı . Ama sen yine bir dahiliyede sor her ay baktır dedi. Haftaya dahiliyeye gidicem. Değerim çok mu yüksek sizce? Bu şekilde olanlar var mı ???

Merhabalar öncelikle :) 3 aydır denemeler yapıyoruz. Şubat ayı hormon testimde TSH 3.59 çıkmıştı, bu ayda adet görünce tekrar yaptırdım 4.69 olmuş. Gebelik istediğimiz için biraz düşürmemiz lazım dedi doktor. EUTHYROX 50MCG yazdı . Ama sen yine bir dahiliyede sor her ay baktır dedi. Haftaya dahiliyeye gidicem. Değerim çok mu yüksek sizce? Bu şekilde olanlar var mı ???
Canim biraz yüksek çıkmış dahiliye endokrine yonlendirir büyük ihtimalle. Tsh düşürülürse insallah hamile kalirsin. Doktorun haklı mazallah guatr felan olusmadan onlemini alırsın

Canim benim 5.85di bi ay sonra 2.30 oldu simdi 0.50 bende 50lik kullaniyorum hemen dusuyo merak etme

Merhaba benim de TSH 5.12 çıktı. 25 mg ilaç kullanıyorum sizce bu az bir doz mu ? Hemen hamile kalmak istiyorum ya allahin izniyle :KK43:

Merhaba benim de TSH 5.12 çıktı. 25 mg ilaç kullanıyorum sizce bu az bir doz mu ? Hemen hamile kalmak istiyorum ya allahin izniyle :KK43:

Canım az bi doz değil. Tabi yine bünye meselesi ama bence düşer. Yani çok yüksek çıkınca genelde veriyorlar 50lik falan. Seninde çok yüksek bi değer değil. O yüzden doz olarak öyle vermişlerdir. Kafanı takma. Sağlıklı bi gebelik elde edersin inşallah 🙏🏼

Canım az bi doz değil. Tabi yine bünye meselesi ama bence düşer. Yani çok yüksek çıkınca genelde veriyorlar 50lik falan. Seninde çok yüksek bi değer değil. O yüzden doz olarak öyle vermişlerdir. Kafanı takma. Sağlıklı bi gebelik elde edersin inşallah 🙏🏼
İki haftadır kullanıyorum hiç aksatmadan. Bir hafta sonra kan vermeyi dusunuykrjm inşallah düşmüştür 😔 burada benim gibi değerlere sahip olanlar 50 mg kullanmış ondan tereddüt ettim

İki haftadır kullanıyorum hiç aksatmadan. Bir hafta sonra kan vermeyi dusunuykrjm inşallah düşmüştür 😔 burada benim gibi değerlere sahip olanlar 50 mg kullanmış ondan tereddüt ettim
Öncelikle sakin ol tsh stresle doğru orantılı ve sadece ona bağlama Gana kalamamayı inşallah normale dönünce hamile kalırsın ama başka tetkikleri de yaptır ben de tiroit hastasıyım ama 5 yıl bitti gebe kalamadım hiç. İlk zamanlar tsh a bağladı doktorlar şükür ki uzun zamandır kontrol altında ama olmayınca olmuyor

İlk ölçtürdüğümde benim de 8 çıktı. İlaç kullanmadan bi hafta sonra tekrar ölçtürdüm 3 çıktı bi hafta sonra tekrar ölçtürdüm yine 3 çıktı. Dedikleri gibi stresin önemi var. Sonra doktor gebelik istediğim için 3ün altına indirelim dedi 25lik yazdı banada. Sabahları düzenli ilacı içtim, üstelik bi gün tam, bi gün yarım şeklinde içtim ve 2 hafta sonra tekrar ölçtürdüğümde 2ye düşmüştü. O yüzden dozuna takılma sen. İstersen bi ölçtür inmiş mi hiç diye bi baktır sende. 1 ay sonunda zaten doz az gelmişse doktor yükseltir

25 le basliyorsun ilk ay tahlilinden sonra gerekirse yukseltiyorlar ben 50mg iciyordum 1.5-2 aydir baktirmadim 2 bucuk ayda 5.4 den 2.6 ya dusmustu

Bu rakamlarla sanirim hamile kalamazsınız. Endokrin bölümüne giderseniz en dogru dozu o ayarlar. Ilacla cok cok kisa sürede hamile kalabilirsiniz

Bişey daha sorucam ondan önce ne kadar hamile kalamamistin
2 sene canım. Trodim varmış ama kimse bana gebelik için yüksek bu değer demedi. Triod te prolaktinimi yükseltmiş oda engel olmuştu. Onu düşürdüm triod de 2 ay sonra düştü. Ovülasyon takibine başladım ve 3 ayımda hamile kaldım

X