Gebeliğe Hazırlık TSH hakkında bilgisi olanlar bakabilir mi?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Sunshine597

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2020
1.337
584
26
Merhaba hanimlar tsh değerim en son 5,40 çıktı daha onceki değerlerm 2,66 ve o degerle hamile kalmistim dusukle sonuclandi yuksek oldugunu dusunuyorum bu degerle hamile kalinir mi yoksa tedavimi gormeliyim?

Merhaba hanimlar tsh değerim en son 5,40 çıktı daha onceki değerlerm 2,66 ve o degerle hamile kalmistim dusukle sonuclandi yuksek oldugunu dusunuyorum bu degerle hamile kalinir mi yoksa tedavimi gormeliyim?
doktora başvurmakta fayda var. Testi sağlık ocağında yaptırdıysanız azıcık oynayabiliyor ama 1-2 sayı değildir. Benim 2.23 çıkmıştı hastanede, sağlık ocağında bir sonraki ay yumurtlama döneminde 3.01 çıktı. Doktorum sağlık ocağı olduğu için 2.5 sayabiliriz dedi.

Ben yurt dişinda yaşıyorum burda ki doktorlar Türkiye'de ki gibi ilgili degiller maalesef yinede ustune dusmem lazim

Bu arada laboratuvarda yaptirdim referans aralığı 0.38 5.33 olarak gozukuyor dediginiz gbi yumurtlama doneminde yapilan tahlilde degisiklik gosterebiliyor ben adetin 3. gunu yapilir diye biliyorum doktor farketmez diyor

Hamile kalınabilir ama bence kalmadan ilaç kullanmaya başlayın benim de geçen hamileliğimde önce 3 sonra 6 olunca ilaca başladık hala da kullanıyorum şu an 1.5 seviyesinde

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce 5.60 civarı çıkmıştı. Doktor bu sonucu görünce tedaviye başlamadı, önce bunu indirmemiz gerekir dedi.
Ertesi gün endokrine gittim. Ultrasonla boğazıma baktı ama hiç bir şey göremedi, tekrar test yapalım dedi. Sonraki sabah testi tekrarladım 1.80 civarı çıktı. Yani tedavi edilecek bir şey yoktu. Bir doktora görünün o sizi en iyi şekilde yönlendirecektir.

Gebelik başladıktan sonra 3.60 civarı çıktı sonucum. Ama daha önce de peş peşe yüksek düşük sonuçlar gördüğümüz için doktorum ilaç vermedi. Bir aydan fazla o değerle geçirdik 2 gün önce yaptığımda sonuç 2.30 çıktı.

Tsh her kontrolde aynı saatte bakılmalıymış, sabah 12 saatlik açlıkla bakılmalıymış ve yorgunluk olmamalıymış. Hastanede biraz dinlenip yorgunluğunuzu atıp sonra kan vermelisiniz

26 haftalık hamileyim tsh 3,82 çıktı 25 mg lık ilaç tedavisine başladık geç mi kalındı tedavi için ilaçla düşer mi bu kadar haftalıkken öğrenen var mı aranızda internette hiç güzel bişeyler yazmıyo bebeğime bi sıkıntısı olur mu çok korkuyorum

Çok yüksek
Heleki tüp bebekse direk düser
Ayni durum bende var
Tsh 1lerde iken tüp bebek ile hamile kaldim hamilelik testim icin kan verdiğimde tsh da bakildi ve direk 5e firladigini ogrendim endokrin doktoruna gittim ilacta doz ayari yaptik tekrar 1.91e indi tiroid degerim takip edilmesi gerekiyor önemli bir konu ama direk düşük ile sonuclanirda diyemiyoruz bende cok korkarak gittim doktora uzun surek bu deger yuksek seyredip.ilac.kullanilmaz ise olumsuz.sonuclar dogurabilir demişti. Cok şükür suan iyiyiz bebişte bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…