Tsh degeri bilgisi olan.

Handleme

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2021
108
66
30
Merhaba hanımlar tsh değerim yüksek mi düşük mü. Anlayamadım. Çok çarpıntım var kendimi çok yoğun bitkin hissediyorum. 6 aylık kızım var kan tahlili verdim önemsemedim kendimi kötü hissedince e nabız baktım sonuç böyle

Eklentiler

• Screenshot_20220715-233140_e-Nabz.jpg
    53,1 KB · Görüntüleme: 393
Sanırım çok yüksek. Sonuçlarınızı doktora göstermedimiz mi? İlaç kullanıyorsanız büyük ihtimalle dozlarını değiştirecektir

Biraz karışık gibi geldi çünkü hemen altında gebelik testi de var TSH 43 ise çok yüksek doktor hemen ilaca başlatır çünkü olması gereken genelde 0-5 referans aralığında olması gerekir beklemeden doktora gidin ama korkmayın ilaca başlayınca tedavi ile düzelirsiniz

Değeriniz 43 yüksek yani doktora gidin mutlaka bir de gebemisiniz?

Tsh çok yüksek kontrol altına alınması lazım

T4 de biraz düşük değerinin altına düşmüş

Tahlillerinizi aile hekimliğinde yaptırmışsınız sanırım sizin yerinizde olsam hastane de dahiliye uzmanına gider orda yaptırırım hem sizi takip eder daha iyi olur doktorlar aile hekimlerinde yapılan tahlillere pek güvenmiyorlar

Yok gebe değilim doğumdan sonra oldu ve ilk başta bu kadar yüksek değil di emzirdiğim için önemsemedim bir rahatsızlıkta hissetmiyordum ama ilerlemiş
Sakın ihmal etmeyin hiç beklemeden gidin bende sizin gibi önemsememiştim geçer diye beklemiştim hipertiroidi olmuştum

Yok gebe değilim doğumdan sonra oldu ve ilk başta bu kadar yüksek değil di emzirdiğim için önemsemedim bir rahatsızlıkta hissetmiyordum ama ilerlemiş
Geçmis olsun benim de gebelikten önce yuksekti dönem dönem yükselme olabiliyor strese yorgunluğa bağli ama sizin çok yüksek dikkat edin ayda 1 kontrol ettirmek gerekiyor bir de tahlil yapilirken yorgunsaniz o da sonucu etkiliyor

Hipotirodininiz var, TSH hormonu epey yükselmiş. Yorgunlukta ondan. Geciktirmedin Dr a gidin. Geçmiş olsun.

Hipotirodininiz var, TSH hormonu epey yükselmiş. Yorgunlukta ondan. Geciktirmedin Dr a gidin. Geçmiş olsun.
Hipotirodi nedir ? Sağlığımı çok etkiler mi.. Beni bu kadar rahatsız edeceğini bilseydim hiç ihmal etmezdim

Endokrin uzmanina gidin vakit kaybetmeden tsh değeriniz epey yuksek

Hipotirodi nedir ? Sağlığımı çok etkiler mi.. Beni bu kadar rahatsız edeceğini bilseydim hiç ihmal etmezdim
Tiroid beziniz yeterli miktarda hormon üretmiyor. Dışardan alınması lazım. Kilo alma uyku hali kabızlık vs gibi şikayetler yapar. Tüm metabolizma yavaşlıyor bu hastalıkta.

merhaba ben troid hastasıyım değeriniz cok yuksek halsizlik ve yorgunluk bundan solayıdır acil bir şekilde endokrinoloji doktoruna görünmeniz gerekiyor

TSH degeri düşük çıkanlar
gebelik planlıyorum doktor test istedi ve tsh degerim düşük çıktı sonucu böyle çıkıp düzelen varmı

Eklentiler

• 21E0840F-817D-469C-99B9-AFC664E6BCA2.jpeg
    22,5 KB · Görüntüleme: 162
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…