Tsh 3.66 hamile kalmama engel mi?

Hatike

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2023
197
73
25
Selam kızlar. Bir buçuk senelik evliyim Ağustos ayında bebek düşünmeye başladık. Yaşım 24. 3 hafta önce kadın doğum uzmanına kontrole gittim herşey normal bir sorun görünmüyor dedi. tiroidim 3.66 fakat doktor 1 sene içinde hamile kalmazsam ozaman bunu tekrar baktırmam gerektiğini söyledi sizce bu değer hamileliğime engel mi? Lütfen yardımcı olur musunuz bu değerlerle hamile kalan var mı?

Selam kızlar. Bir buçuk senelik evliyim Ağustos ayında bebek düşünmeye başladık. Yaşım 24. 3 hafta önce kadın doğum uzmanına kontrole gittim herşey normal bir sorun görünmüyor dedi. tiroidim 3.66 fakat doktor 1 sene içinde hamile kalmazsam ozaman bunu tekrar baktırmam gerektiğini söyledi sizce bu değer hamileliğime engel mi? Lütfen yardımcı olur musunuz bu değerlerle hamile kalan var mı?
Yok ya ne alaka. Troidim 28-29 olsa tm dicem. Zaten normalde tsh 0-5 arasi olması gerekiyor hamile kalınca baktiriyosun 2 nin altına düşürüyorlar hapla.

Benim de 4.5 çıktı doktorum gebeliğe engel olmadığını ama eğer hamile kalırsam çocuğun bu değerim yüzünden zeka yönünde sıkıntı yaşayacağını belirtti. Şeker ve hamur işini bırakmamı söyledi.

X