Tsh 3.2 değeri gebeliğe engel midir..

Sipser

Guru
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2014
1.807
1.328
Merhaba hanımlar , Tsh değerim 3.2 olarak son kan testimde dikkatimi çekti 4 küsürlerden düştü.. Bebek düşünmeye başladım ama o dönem yani 4 küsürken aklıma gebelikte sorun yaşarsın gibi şeyler duyduğum geldi. O zaman bekar olduğum için üstünde durmamıştım.Böyle bir şey yaşayan ya da bilgisi olan var mı ? Teşekkürler .

Çocuk yapmaya karar verdikten sonra 6-7 ay süre olmayınca doktora gittim
Tsh bu şekilde çıkmıştı.kalan herşey normaldi smear alındı alttan bakıldı sknti yok sadece TSH dedi.
Doktor ilaca başladı hipotiroid için 2.5 altı isteriz dedi ilacı kullandığım ay hamile kaldım.
Ondan ben fazlasıyla etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü birebir yaşadım.
Gebelikte aylık dahiliyeye gitmeye devam ediyoruz çünkü yükseliyor dozlama yapılıyor

Eklentiler

• IMG_20230902_193055.jpg
    IMG_20230902_193055.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 48
Çocuk yapmaya karar verdikten sonra 6-7 ay süre olmayınca doktora gittim
Tsh bu şekilde çıkmıştı.kalan herşey normaldi smear alındı alttan bakıldı sknti yok sadece TSH dedi.
Doktor ilaca başladı hipotiroid için 2.5 altı isteriz dedi ilacı kullandığım ay hamile kaldım.
Ondan ben fazlasıyla etkili olduğunu düşünüyorum. Çünkü birebir yaşadım.
Gebelikte aylık dahiliyeye gitmeye devam ediyoruz çünkü yükseliyor dozlama yapılıyor
Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu bu ay olmazsa aynısı aklımdan geçiyordu şimdi tamamen karar verdim 🙏

Çok teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu bu ay olmazsa aynısı aklımdan geçiyordu şimdi tamamen karar verdim 🙏
Rica ederim. Hamile kaldığım zaman 1.99 a düşmüştü. Hormon basit durur ama kritik maalesef. Ben yaşayınca anladım başlangıçta bende ciddiye almamıştım aman 5 i bile gecmemis saçma abartiyorlar diyordum..sonra hamile kalınca eşimle dalga gectik keramet TSH dayms dedik. Çünkü stres başlamıştı niye olmuyor diye. Eşim de kontrol ettirmişti kendini ilk zamanlardan itibaren.
Ben sadece folik asit + hipotiroid ilacı kullandım bu süreçte.

Bende 7 haftalık hamileyim troidim 4.32 çıktı ama serbest t4 değerim iyi çıktı doktorum bu değerim iyi plduğu için tsh bebeği etkilemez dedi ama napıcam bilemedim

Endokrin doktorum gebelik isteyenler için 2,5 ve altı ideal demişti. İlaç başlamıştı.

Endokrin doktorum gebelik isteyenler için 2,5 ve altı ideal demişti. İlaç başlamıştı.
Ben gebeyim şuan doktorum serbest t4 iyiyse bebeği etkilemez tsh dedi ama bi endokrin hekime görün dedi ilaç falan vermedi siz istanbuldamı yaşıyosunuz

Hayır ben Samsun’dayım. Endokrin takipliyim başka bir hastalıktan dolayı. Gebelikten istediğimi söyleyince tsh 3,25 çıkmıştı.
t3 t4 normal olmasına rağmen çok düşük doz ilaç başlamıştı. Şuan gebeliğin 8. Ayındayım ve hala ilaca devam ediyorum.

Merhaba hanımlar , Tsh değerim 3.2 olarak son kan testimde dikkatimi çekti 4 küsürlerden düştü.. Bebek düşünmeye başladım ama o dönem yani 4 küsürken aklıma gebelikte sorun yaşarsın gibi şeyler duyduğum geldi. O zaman bekar olduğum için üstünde durmamıştım.Böyle bir şey yaşayan ya da bilgisi olan var mı ? Teşekkürler .
Görümcem tiroid hastası ilaç kullanıyor devamlı ve 4 çocuğa Hamile kaldı şuan 3 yaşayan var 1ide taktiri ilahi yani neden gebelik olmasın üzme kendini canını sıkma doktor ne diyorsa onu yap

X