Trombofili paneli test sonucum

dcdo

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2021
3
0
37
Merhama hanımlar. Bir kimyasal gebelik üstüne 9 haftalık hamileyken bebeğin 6. Haftada kalması sonucu kürtaj olmak zorunda kalmıştım. Özelde trombofili paneli testi yaptırdım. Sonuç şu şekilde;

Faktor II Genotip20210GG - normal
MTHFR mutasyonu (C677T) - Mutant 677CT heterozigot
Faktor V leiden mutasyonu (GT691A) (APC genotipi) - genotip 1691gg - normal
MTHFR mutasyonu ( A1298c) - genotip 1298AA - normal

Doktorum açıklama yapmadı hiç bir şeyin yok her şey normal dedi herhangi bir tedavi önermedi ma sonuçlardan birinde heterozigot yazıyor. Tecrübelilerden yardım istiyorum. Ne yapacağımı bilemedim…

Şimdiden teşekkürler…

Merhaba bende yaptırdım bu testi bende 3 gende heterozigot çıktı
Doktorum bana pıhtılaşma var dedi
2 ve ustu degerde gende bu sekılde çıkarsa pıhtılaşma var dıyebiliriz dedi
Ben hamılelik oncesi aspirin kullanmaya başladım
Gebelikte de kan sulandırıcı iğne
Sizinkinde tek gende çıkmış belkide o yüzden birşey demedi benım bıldıklerim bu şekilde

Sizde ki pıhtılaşma nedir ?
Heterozigot / Homozigot ?
Şuan da aktif olarak bu duruma istinaden hangi ilaçları kullanıyorsunuz ?

Benim 2 gen heterozigot ama coraspin yeterli dedi protein s düşük olsa da. Anlayamadım farklı herkeste

Bende mthfr homozigot üç düşüğüm var hepsinde farklı dozlarda iğne kullandım hatta 12 binlik bile kullandım
Bu gebelikte coraspin ve 4 binlik iğne kullanıyorum doktorum geninde pihtilasma az hatta 12. Haftada birakicaz ama siz birakmazsiniz iğneyi dedi evet birakmiycam tehlikeye atamam
Acaba yeterlimi 4 binlik diye korkuyorum üç gebelikte bu haftama kadar gelmemişti hepsi 6. Haftada kalbi durdu
Doktorum düşen bebekler kromozom bozukluğu sebebiyle düştüğünu söylüyor sağlıklı bir bebeği hicbirsey dusuremez dedi

Önemli olan hangi genlerde mutasyon olması
Canım sen bu konuda bilginisin galiba benim ki şu şekilde bi düşüğüm var 6 haftalık doktor bişey yok dedi ama ilgisiz geldi bi gen homozigot çıkmış ne oluyor

Canım sen bu konuda bilginisin galiba benim ki şu şekilde bi düşüğüm var 6 haftalık doktor bişey yok dedi ama ilgisiz geldi bi gen homozigot çıkmış ne oluyor Eki Görüntüle 2980049
Yok estağfurullah bilgiliyim diyemem ama tek 1 gen bile mutasyon ise tedbir Alınmalı diye düşünüyorum üstelik sizinki homozigot yani sizinki taşıyıcı değil kanda oluşmuş bir mutasyon . Diğer gebeliğinizde kan sulandırıcı gibi bir takviye kullanmadıysanız oluşabilecek gebeliklerde tedbir amaçlı Perinatoloji uzmanına görünmenizi tavsiye ederim

Teşekkür ederim canım.. evet doktora göstericem gebelik olustumu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…