Trombofili paneli MTHFR C677T Heterezigot mutant ve Faktör XIII V34L Heterezigot mutantı

kahvcigl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2021
3
1
34
Merhaba arkadaşlar 2 hamilelik geçirdim ilk hamileliğim 11 haftalık kürtaj oldum kalp atışı duyulamaması nedeniyle 2. Hamileliğim ise 5 haftalık düşük oldu ve sonrasında kadın doğum doktoruna gittim ve trombofili paneli baktırılsın dedi pandemi süreci girdi araya yeni baktırdım ancak sonucu doktora gösteremedim il dışında olduğum İçin internet üzerinden bi bakayım dedim hiç bişi anladım test sonucumda MTHFR C677T Heterezigot mutant ve Faktör XIII V34L Heterezigot mutant yazıyor bunlar hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi içim içimi yiyor yardımlarınızı bekliyorum sonucumun resmini ekledim

Eklentiler

• 00DDB040-D0B6-49F7-AACF-0AA627100FF0.png
    00DDB040-D0B6-49F7-AACF-0AA627100FF0.png
    103,2 KB · Görüntüleme: 688
Benimde mthfr c677T heterezigot digeri hakkinda bilgim yok ama doktorum bana doguma kadar sulandirici igne kullanacagimi soyledi

Suan hamile degilim coraspin baslatti doktorum simdiden
Merhaba benim de MTHFR c677t heterozigot mutasyonum tespit edildi. Sorduğum doktorlar sadece folik asit kullan kan sulandırıcoya gerek yok diyor ama bazı doktorlar da başlatıyor. Coraspin kullanmak bir risk oluşturuyor mu peki? Örneğin gebelik durumunda kanama olursa kesilmesi mi gerekiyor ilacın. Bu konuda konuştunuz mu doktorunuzla

Merhaba benim de MTHFR c677t heterozigot mutasyonum tespit edildi. Sorduğum doktorlar sadece folik asit kullan kan sulandırıcoya gerek yok diyor ama bazı doktorlar da başlatıyor. Coraspin kullanmak bir risk oluşturuyor mu peki? Örneğin gebelik durumunda kanama olursa kesilmesi mi gerekiyor ilacın. Bu konuda konuştunuz mu doktorunuzla
Bana doktorum gebelik onceai coraspin kullanimi kanamayı önlüyor dedi bence igne kullanılması lazım ben şahsen bir daha bu nedenden kaybetmek istemem yani tedbir amaclı bunu gittigim doktorda söyledi kullanacagiz her ihtimale karşı

X